Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:229, Did:0, useCase: 0
Ulvis Brože

Krūze - trīskārtējs Eiropas čempions pauerliftingā

Valmierietis Mārtiņš Krūze ir kļuvis par trīskārtēju Eiropas čempionu klasiskajā spēka trīscīņā svara kategorijā virs 120 kg.

Svarcelšana 2017

Jau pirms došanās uz Eiropas čempionātu, kas notika Dānijā, Latvijas izlases treneris Jurijs Ivaņušins, kuram ir vairāk nekā 20 gadus ilga trenera un starptautisko sacensību pieredze, atzina, ka Mārtiņš dodas tikai un vienīgi cīnīties par 1. vietu. Un atlēts to svētdien, 19.martā, arī pierādīja, kaut gan viņam bija liels konkurents – igaunis Sīms Rasts.

Krūze savā spēcīgākajā vingrinājumā – pietupienos – pievarēja 390kg, tuvāko sekotāju apsteidzot par 55kg. Jāatgādina, ka Krūzem pieder pērn pasaules čempionātā uzstādītais Eiropas rekords pietupienos – 400kg. Uzvarai summā ar 955kg atlēts pievienoja 222,5kg spiešanā un 342,5kg vilkmē.

Krūze pērn tika atzīts par Eiropas gada sportistu spēka trīscīņā. Mārtiņš ir arī vairākkārtējs pasaules čempionātu medaļnieks.

Savukārt aizkrauklietis Aleksandrs Grigorjevs svara kategorijā līdz 120 kg izcīnīja 6. vietu, lai gan pirms čempionāta treneris Jurijs Ivaņušins atzina, ka atlēts ir spējīgs cīnīties par krietnu augstāku vietu. Grigorjevs kopsummā pievarēja 800 kg. Pietupienos – 305kg, spiešanā – 195kg, vilkmē – 300kg.

Informāciju sagatavoja:
Inita Savicka
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Latvijas Pauerliftinga federācija

 

2017-03-20 21:42

Nākamais: Deviņi punkti trīs spēlēs - Maršānam tiek nedēļas pirmās zvaigznes tituls