Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Skujiņš pēc kritiena: "Uz katra mazākā nelīdzenuma ir diezgan sāpīgi"

Skujiņš pēc kritiena: "Uz katra mazākā nelīdzenuma ir diezgan sāpīgi"
Toms Skujiņš. Foto: Reuters/Scanpix

Toms Skujiņš savu trešo "Tour de France" sāka lieliski, izcīnīdams otro vietu astotajā posmā. Tā arī bija līdz šim pēdējā diena, kad viņš nēsāja Latvijas čempiona kreklu, jo jau nākamajā rītā Siguldā tika noskaidrots jauns čempions. Tomēr pēc tam veiksmes vektors mainīja virzienu, Skujiņam piedzīvojot sāpīgu kritienu, bet, par laimi, viņš spēja pabeigt posmu. Nobrāzumi nu jau ir mazliet sadzijuši, bet gūtās traumas joprojām atstāj ietekmi uz sniegumu. Portāls Sportacentrs.com pēc kārtējās nogurdinošās dienas sazinājās ar carnikavieti, kurš atklāja savas šābrīža sajūtas.

Kāds bija tavs šodienas [13.] posma uzdevums?
Izdzīvot, cik tālu vien varu kopā ar līderiem, un pēc tam mierīgi braukt uz finišu. Noturējos peletonā gandrīz līdz priekšpēdējam kalnam. Tad līdz finišam bija apmēram 20 kilometru.

Pēdējos 20 kilometros Primožam Rogličam zaudēji 22 minūtes. Var teikt, ka iztini kājas līdz finišam.
Jā, sāku atjaunošanās procesu.

Tobrīd, kad atkriti no peletona, cik braucēju apmēram bija atlikuši grupā?
Ap 60. No manas komandas vēl bija pieci. Vienīgi Bauke Mollema un Edvards Tēnss nebija peletonā, kad es sāku atpalikt.

Cik labi šobrīd jūties?
Baigi izcili nejūtos. It kā šodien bija jau labāk, bet gāja diezgan smagi. Protams, ka pēc kritiena nejūtos tik labi nekā pirms tam.

Cik labi guli naktīs?
Naktī pāris reizes vienmēr pamostos. Nav tā, ka visu nakti varu nogulēt, bet tagad kļūst labāk.

Kā ir turpināt sacensības ar tādiem nobrāzumiem?
Patīkami tas nav. Visvairāk jūtu no rīta, kad ir jānomaina visi apsēji. Uz katra mazākā nelīdzenuma ir diezgan sāpīgi. Sacensībās izjūtu katru vibrāciju. Noteikti varu pēc tā pateikt, cik šeit ir labi ceļi.

Cik ātri parasti sadzīst šādi nobrāzumi?
Dažādām vietām būs nepieciešams dažāds sadzīšanas laiks. Dažviet ir dziļākas, dažviet ne tik dziļas rētas. Ķermenis arī saprot, ka ir ne tikai jāatjaunojas pēc sacensībām, bet arī jāsāk dziedēt rētas, tāpēc ķermenis strādā vairāk nekā parasti, līdz ar to nejūtos baigi labi.

Skumjākais notikums bija šodienas posma vidusdaļā, kur pēc kritiena izstājās viens no komandas līderiem Bauke Mollema, kuram sezona varētu būt beigusies. Vai uzreiz tika pieņemts lēmums izstāties?
Uzreiz diezgan labi varēja redzēt, ka viņam nav kaut kas kārtībā ar plaukstas locītavu. Citu domu īsti nebija.

20. posmā, kas praktiski būs pēdējā iespēja ko saglābt kopvērtējumā, ir individuālais brauciens. Tā kā pirmā daļa ir salīdzinoši līdzena, bet beigās ir kārtīgs kalns, tad jājautā, vai plāns par riteņu maiņu, sākoties kāpumam, ir gatavs?
Vēl nav līdz galam izlemts, bet, visticamāk, riteņus mainīs. Varbūt ne man, jo tajā kalnā varu uzbraukt arī ar individuālā brauciena riteni. Bet Ričijs noteikti būs tas, kurš mainīs riteņus, ja tas būs nepieciešams. Tur būs atkarīgs arī no tā, kurā vietā maiņas punktu ieliks. Ja tajā maiņas punktā joprojām brauks uz 50 km/h, tad, apstājoties un mainot riteņus, tiks zaudēts diezgan daudz laika, jo atkal būs jāuzņem ātrums. Ja viņi ieliks labā vietā kalna sākumā, kur jau būs zudis ātrums, tad noteikti būs vērts mainīt riteni. Domāju, ka neviens vien kopvērtējuma līderis tā darīs.

Runājam, kad ar autobusu brauc garā pārbraucienā uz viesnīcu. Ko šobrīd dari?
Lieku ledu virs ceļa. Vēl ir jāpārbindē visas rētas. Pirms tam uzēdu un sāku atjaunošanās procesu ar dzērieniem.

Rītdienas [14.] posmā domāju, ka Peters Sagans un citi viņa tipa sprinteri tiks pāri lielākiem un mazākiem kāpumiem sākumā un beigās. Kāds scenārijs gaidāms?
Rītdien viss būs atkarīgs, cik daudzi būs motivēti braukt atrāvienā. Domāju, arī pat atrāviens varētu uzvarēt. Bet, ja "Bora-Hansgrohe" būs gatava turēt tempu un vēl palīdzēs kāda cita komanda, tad viņi varētu nokontrolēt atrāvienu. Tomēr varu garantēt, ka "Deceuninck-Quick Step", kur galvenais sprinteris ir Sems Benets, un "Lotto-Soudal" ar Keilebu Jūenu nekontrolēs tempu.

Vai atlikušajos posmos plāno doties atrāvienos?
Būs jāskatās pēc pašsajūtām.

  -2 [+] [-]

, 2020-09-12 08:50, pirms 4 mēnešiem
Neraudi pienenīt

  +2 [+] [-]

, 2020-09-12 12:04, pirms 4 mēnešiem
Gribu pievienoties tiem, kas jau ir teikuši autoram paldies par šiem rakstiem! Neraksturīgi kvalitatīvi sportacentra līmenim! Un veselību un spēku Tomam!

  +1 [+] [-]

, 2020-09-12 12:22, pirms 4 mēnešiem
angelos33 rakstīja: Neraudi pienenīt
what

  +1 [+] [-]

, 2020-09-12 13:56, pirms 4 mēnešiem
Ibra rakstīja: Gribu pievienoties tiem, kas jau ir teikuši autoram paldies par šiem rakstiem! Neraksturīgi kvalitatīvi sportacentra līmenim! Un veselību un spēku Tomam!
Vismaz neraksta ierasto tuftu - Toms padarīja fantastisku darbu komandas labā un finišēja 180 vietā.

  +2 [+] [-]

, 2020-09-12 14:24, pirms 4 mēnešiem
Ibra rakstīja: Gribu pievienoties tiem, kas jau ir teikuši autoram paldies par šiem rakstiem! Neraksturīgi kvalitatīvi sportacentra līmenim! Un veselību un spēku Tomam!
Tiktiešām, liels paldies Kārlim Ozolam par šīm intervijām!

     [+] [-]

, 2020-09-12 23:31, pirms 4 mēnešiem
angelos33 rakstīja: Neraudi pienenīt
Tusnīt pamēgini vienu reizi dzīvē pamīties ar riteni stundinu,ar 5 atmosfērām riepās tad nāksies citu dziesmu dziedāt. 🤤