Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

"Rietumu banka – Rīga" Honkongā cīnīsies ar pasaules tūres vienībām

"Rietumu banka – Rīga" Honkongā cīnīsies ar pasaules tūres vienībām

Gatis Smukulis
Foto: Romāns Kokšarovs

Ceturtdien Francijā notiekošajā "Paris – Bourges" viendienas velobraucienā (UCI 1. kategorija) "Delko Marseille Provence KTM" vienības sastāvā startē Emīls Liepiņš un Gatis Smukulis. Tikmēr svētdien Ķīnai piederošajā Honkongā UCI 1. kategorijas velobraucienu "Hong Kong Challange" aizvadīs "Rietumu banka – Rīga" vienību, kas mērosies spēkiem arī ar pasaules tūres vienību sportistiem.

Parīzes – Buržas velobrauciens Francijā notiek jau 67. reizi. Sacensības ved pa paugurainiem un samērā šauriem ceļiem, iztiekot bez lieliem kāpumiem. Pēdējos gadus par sacensību uzvarētājiem kļuvuši sprinteri. 2015. un 2016. gadā uzvaru guvis Alekseja Saramotina komandas biedrs, īrs Sems Benets, bet 2013. un 2014. gadā nepārspēts palicis Toma Skujiņa nākamās sezonas komandas biedrs Džons Degenkolbs.

Šajā gadā dalībniekus sagaida 190,3 kilometru gara distance. Var prognozēt, ka vidējais ātrums būtiski nepārsniegs 40 kilometrus stundā, kam par iemeslu ir paugurainā distance. Velobraucienā startēs 19 komandas, starp kurām arī trīs pasaules tūres vienības – franču "FDJ" un "AG2R La Mondiale", kā arī Šveicē reģistrētā "Katusha – Alpecin". Galvenā favorīta lomā šajās sacensībās ir "Cofidis" vienības franču sprinteris Nasers Buanī. Tāpat jāizceļ arī pasaules U23 čempiona Beno Konfrā ("AG2R La Mondiale") dalība.

Franču profesionālās kontinentālās komandas "Delko Marseille Provence KTM" vienības sastāvā iekļauti divi Latvijas šosejas riteņbraucēji – Gatis Smukulis un Emīls Liepiņš. Smukulis aizvadītajās sacensībās "Tour de Vendee" rādīja ļoti aktīvu sniegumu. Mūsu sportistam esot peletona priekšā, lielā izstiepās un daļa braucēju zaudēja kontaktu no tās. Emīls Liepiņš tikmēr bija viens no aktīvākajiem atrāviena likvidēšanā. Abi latvieši lietainajā sacīkstē sekmēja komandas biedra Romēna Kombo ceturto vietu.

Gatis Smukulis parakstījis līgumu ar Marseļas komandu uz nākamā gada sezonu, kamēr Emīls Liepiņš, kuram ir stažiera līgums, vēl cenšas sevi apliecināt, lai nākamajā sezonā kļūtu par pilnvērtīgu "Delko Marseille Provence KTM" sportistu. Svētdien Gatis un Emīls startēs "Paris – Tours" velobraucienā.

Tikmēr Latvijas vadošā šosejas riteņbraukšanas komandas "Rietumu banka – Rīga" ceturtdien dodas uz Ķīnai piederošo Honkongu, kur svētdien startēs UCI 1.1 kategorijas viendienas velobraucienā “Hong Kong Challange”.
Velobrauciens kā UCI kategorijas sacensības norisināsies pirmo reizi, tomēr tajās tiks pulcēts spēcīgs dalībnieku sastāvs. Dalību apstiprinājušas arī pasaules tūres vienības – "Orica Scott" un "UAE Emirates" ar pazīstamo itāļu sprinteri Andrea Guardini sastāvā. Tāpat dalībnieku vidū būs spēcīgas profesionālās kontinentālās komandas un virkne kontinentālo vienību.

"Rietumu banka – Rīga" komandu sacensībās pārstāvēs pieci sportisti – "Tour of China" velobrauciena posmu uzvarētāji – Māris Bogdanovičs un Armands Bēcis. Tāpat uz starta redzēsim aktīvu sniegumu šosezon demonstrējošos Deinu Kaņepēju un Andri Vosekalnu, kā arī pieredzējušo Uldi Ālīti. Sacensības risināsies pa Honkongas pilsētas ielās izveidoto apli. Sagaidāms, ka par uzvaru lielākās cerības cīnīties ir sprinteriem.

Izmantotie resursi:
lrf.lv

Tev jābūt autorizētam,