Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

“Livonia” ziemas turnīros pulcējas Latvijas regbija nākotne un dāmas

Juris Miņins
Juris Miņins

“Livonia” ziemas turnīros pulcējas Latvijas regbija nākotne un dāmas
Foto: RFC "Livonia"

RFC “Livonia” turpina regbija ziemas turnīru seriālu, dodot iespēju visu paaudžu regbistiem starpsezonā izmēģināt spēkus un izvērtēt savu izaugsmi, sacenšoties ar konkurentiem. Šoreiz aizvadīts jau otrais sabraukums jauniešu regbija komandām – “Livonia Youth Winter Rugby Cup”.

Tāpat kā pirmajā jauniešu turnīrā, komandas bija sadalītas trīs grupās: TAG regbijs, U-12 un U-14 vecuma grupa. Šoreiz pašmāju komandām konkurenci izrādīja kaimiņi lietuvieši – savas komandas bija atvedis Baltijā spēcīgākais klubs “Baltrex”.

“Aizvadīti divi “Livonia Youth Winter Rugby Cup” sabraukumi, kuros pirmo reizi jaunieši ziemas periodā telpās varēja pārbaudīt savus spēkus un parādīt treneriem savu izaugsmi. Priecājamies, ka spējam kuplā pulkā aicināt Latvijas jaunās paaudzes regbistus. Pilnīgi droši varu teikt, ka pie paveiktā neapstāsimies, un “Livonia” arī turpmāk rīkos turnīrus jauniešiem, domājot par Latvijas regbija nākotni,” saka “Livonia” menedžere Marta Ozola.

TAG regbijā rīkotāji “Livonia” piedalījās ar trīs komandām, bet “Baltrex” bija nokomplektējuši divus sastāvus. Viena apļa turnīrā labākie bija “Jaunpiebalga/Livonia” regbisti, kuri uzvarēja visās spēlēs. Tiesa, uzvara tik viegli nenāca, jo “Livonia/Skonto” tika uzvarēta vien ar 30-25. Trešo vietu ieņēma “Livonia/LSPA”, bet “Baltrex” abas komandas šoreiz palika aiz “livoniešiem”. TAG regbijā par labāko rīkotāji noteica uzvarētāju komandas pārstāvi Kristeru Spirģi.

“Jaunpiebalga/Livonia” regbisti šoreiz varēja kārtīgi izspēlēties un pasvīst, jo TAG regbija komanda spēlēja arī U-12 grupas turnīrā. Šajā vecuma grupā bija sešas komandas – nevarēja ierasties pirmā posma ceturtā spēcīgākā komanda “LMT/Eži”, kurus aizstāja “Baltrex”.

Komandas tika sadalītas divās grupās, ņemot vērā iepriekšējā turnīra ieņemtās vietas. Pēc viena apļa turnīra katras grupas divas labākās komandas tikās pusfinālā, bet trešo vietu ieguvējas spēlēja par 5. vietu kopvērtējumā. Piekto vietu kopvērtējumā ieguva “RRK/Ovāls”, kas ar 15-5 sarūgtināja “Imanta/Piekūni” komandu.

Pusfināla spēlēs “Livonia/Jaunpiebalga” ar 10-0 pieveica “Mītavu”, bet pirmā sabraukuma uzvarētāji “Uguns Lauvas” ar 0-35 zaudēja “Baltrex”. “Uguns Lauvas” pēc tam spraigā cīņā papildlaikā ar 25-20 uzvarēja “Mītavu”, tiekot pie trešās vietas. Savukārt finālā “Jaunpiebalga/Livonia” nespēja konkurēt ar “Baltrex” (5-35). Par labāko rīkotāji atzina “Baltrex” spēlētāju Robertu Petrosi.

U-14 vecuma grupā, tāpat kā pirmajā sabraukumā, trīs komandas aizvadīja divu apļu turnīru. Visos mačos uzvaras svinēja un turnīra labākās komandas godu izpelnījās “Mītava”, otrā palika “Jaunpiebalga/Livonia”, bet “Baltrex” nācās samierināties ar trešo vietu. U-14 spēlēs par labāko atzina “Mītavas” jauno regbistu Eldaru Zakrepski.

TAG

tabula, #, Komanda
1., Jaunpiebalga/Livonia
2., Livonia/Skonto
3., Livonia/LSPA
4., Baltrex 1
5., Baltrex 2

U12

tabula, #, Komanda
1., RK Batrex
2., Jaunpiebalga/Livonia
3., RJC UgunsLauvas
4., RK Mītava
5., RRK/Ovāls
6., Imanta/Piekūni

U14

tabula, #, Komanda
1., RK Mītava
2., Livonia
3., RK Baltrex

Paldies par balvām, kaspriecēja mazos regbistus -  CIDO un Dobeles dzirnavnieks !

Tāpat “Elektrum” olimpiskajā centrā tika aizvadīts sieviešu regbija turnīrs “Livonia Winter 7s”. Tās Latvijas dāmu regbija komandām bija pirmās sacensības pēc gandrīz pusgada ilgas pauzes.
Turnīrā spēlēt pieteicās četras Latvijas komandas - “LSPA/Livonia”, “Selena/Jūrmala”, “Mītava” un “Imanta”, kā arī Lietuvas izlases kandidātes. Pēc apļa turnīra izspēles pirmās divas vienības tikās finālā, bet trešās un ceturtās vietas īpašnieces spēlēja “mazajā finālā”.

Jau priekšsacīkstes parādīja, ka pārtraukumā komandas ir nopietni strādājušas, sarukusi līmeņu starpība un sezona solās būt aizraujoša. Tikai papildrādītāji palīdzēja “Imantas” regbistēm iekļūt “mazajā finālā”, kur bija jātiekas ar Lietuvu, bet piekto vietu šoreiz ieņēma “Mītava”.

Spēlē par trešo vietu pamatlaikā komandas uzvarētāju nenoskaidroja, bet papildlaikā lietuvietēm izdevās ienest bumbu piezemējuma zonā un svinēt uzvaru. Lietuvai tādējādi bronzas pozīcija, bet “Imanta” jāsamierinās ar ceturto vietu.

Nopietnāka (arī taktiskā ziņā) izvērtās cīņa par pirmo vietu turnīrā, kas praktiski sākās jau priekšsacīkstēs. Ļaujot uzspēlēt tuvākām rezervistēm priekšsacīkšu pēdējā spēlē pret savām sīvākajām konkurentēm “Selena/Jūrmala”, “LSPA/Livonia” treneri pietaupīja spēkus finālam. Šoreiz risks attaisnojās, jo finālā “livonietes” ar labākajām spēlētājām ierindā pieveica “Selena/Jūrmala” ar 20-5.

Tagad meitenes turpinās gatavošanos sezonai, bet pirmās oficiālās Latvijas sieviešu regbija spēles būs tikai 18. maijā. Tad notiks pirmais no četriem šosezon paredzētajiem Latvijas čempionāta posmiem, bet Latvijas kausa sacensības plānotas tikai rudenī.

“Livonia Winter 7s” sieviešu regbija turnīrs:

Priekšsacīkstes:
LSPA/Livonia - RK Mītava 30-5
RK Selena/Jūrmala - SK Imanta 35-10
Lietuva - RK Mītava 25-0
LSPA/Livonia - SK Imanta 45-15
Lietuva - RK Selena/Jūrmala 0-40
RK Mītava - SK Imanta 15-15
Lietuva - LSPA/Livonia 0-10
RK Mītava - RK Selena/Jūrmala 5-40
Lietuva - SK Imanta 15-10
LSPA/Livonia - RK Selena/Jūrmala 15-30
Spēle par 3. vietu:
Lietuva - SK Imanta 20-15 (papildlaikā)
Fināls:
LSPA/ Livonia - RK Selena/Jūrmala 20–5

Informāciju sagatavoja: RFC "Livonia"