Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Šefanovskis: "Jāuzvar visās cikla spēlēs, citu variantu nav"

Ints Megnis
Ints Megnis

Šefanovskis: "Jāuzvar visās cikla spēlēs, citu variantu nav"
Elmārs Šefanovskis (pa labi) spēlē pret Somiju. Foto: Zigismunds Zālmanis (LRF)

Latvijas regbija izlasei jāuzvar visās četrās spēlēs Eiropas čempionāta Ziemeļu konferences otrās divīzijas ciklā, pārliecināts pirmajā mačā divus piezemējumus veikušais Elmārs Šefanovskis.

Latvijas regbija izlase, uzsākot Eiropas čempionāta Ziemeļu konferences otrās divīzijas ciklu, sestdien nacionālajā stadionā "Daugava" aizvadīja ļoti grūtu pirmo puslaiku, tomēr otrajā spēles daļā noķēra ritmu un ar 24:7 (5:0) droši uzvarēja Somiju. Ja pirmajā puslaikā laukumā izteikts pārsvars bija mača pastarītei Somijai, otrajā spēles daļā cīņas ritējums strauji mainījās un latvieši neatstāja pretiniekiem cerību uz panākumu.

"Pirmajā puslaikā bija daudz mūsu kļūdu un līdz ar to somi kontrolēja bumbu. Tomēr kļūdījās arī viņi un tāpēc spēle bija lēna, tika nosists temps un emocijas, kuras ieguvām, dodoties laukumā. Mums vēlama bija ātra spēle un puslaika pārtraukumā treneris teica, ka vairāk jākontrolē bumba. Tad arī izdevās kāpināt tempu," pastāstīja Šefanovskis. "Somu spēles stils ir lēns, lielākā daļa spēlētāju masīvi un, kad spēlējām ātri, viņi mums netika līdzi."

Kaut somi gandrīz visu pirmo puslaiku atradās Latvijas izlases uzbrukuma zonā, Šefanovskis bijis drošs, ka pretinieki nepārņems iniciatīvu. "Esam spēlējuši pret daudz spēcīgākām izlasēm, turklāt tikai tikko beidzās Latvijas čempionāts un esam labā formā. Protams, ja viņi būtu guvuši punktus, mēs savu spēles stilu būtu izmainījuši jau ātrāk."

"Pārtraukumā sapratām, ka jākāpina temps, jāiegūst lielāka bumbas kontrole. Pirms tam allaž ātri zaudējām bumbu
un tad pēc tam viņi varēja to muļļāt," stāsta divus piezemējumus veikušais spēlētājs. "Manā pirmajā piezemējumā pārķērām bumbu un ātri veicām piezemējumu, kas iedeva lielāku impulsu un bija izrāviena punkts. Pāris minūtes vēlāk otrais piezemējums bija pēc ātras soda izspēles, kad viņi nepaspēja noreaģēt."

"Kad otrajā puslaikā bijām veikuši trīs piezemējumus, bija varbūt ne atslābums, bet viņi pakāpās līmenīti augstāk un spēle kļuva līdzvērtīgāka," teica Šefanovskis.

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs jau pēc nedēļas, Vīnē spēkojoties ar Austriju. Pēc tam 2019. gada 4. maijā tiks uzņemta Dānija, bet 25. maijā latvieši izbraukumā spēkosies ar Norvēģiju. Latvijas izlase pasaules rangā ir augstāk par visām četrām konkurentēm.

"Šajā ciklā jāgūst četras uzvaras - citu domu nav. Jāiekļūst atpakaļ mūsu grupā. Nezinu kāda būs Austrija, tomēr izbraukumā būs grūti, jo viņiem atbalstu dos fani. Arī mēs šodien no tiem ieguvām lielu plusu. Tā viņiem būs priekšrocība, bet dosimies pēc uzvaras," teica spēlētājs.