Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

"Miesnieki" lieliskos laikapstākļos sezonu sāk ar uzvaru

Ints Megnis
Ints Megnis

"Miesnieki" lieliskos laikapstākļos sezonu sāk ar uzvaru
Epizode no "Miesnieku" - "Fēniksa" spēles. Foto: Zigismunds Zālmanis (LRF)

Čempionvienība "Miesnieki" savā pirmajā šī gada Latvijas regbija meistarsacīkšu mačā piektdien lieliskos laikapstākļos ar rezultātu 63:12 (15:7) savā laukumā apspēlēja "Fēniksu", kas atkal aizvadīja tikai vienu labu puslaiku.

Kaut pirmajās 30 minūtēs čempioni pēc trim piezemējumiem izvirzījās vadībā ar 15:0, puslaika beigu daļā "Fēniksa" talants Kristaps Bērze aizskrēja no savas laukuma puses un deficīts tika samazināts uz pusi.

Otro puslaiku "Miesnieki" sāka ar diviem ļoti ātriem piezemējumiem, turklāt beidzot čempioni arī trāpīja realizācijas un rezultāts tika ievērojami palielināts - 29:7. Pēc tam "Miesnieki" vairs neapstājās, turklāt viņus īpaši neietekmēja arī desmit minūtes, kurās pēc brīdinājuma laukumā nedrīkstēja atrasties čempionu kapteinis Emīls Balodis. Tas notika epizodē, kad Balodis it kā veica piezemējumu, bet tiesneši to neieskaitīja, pēdējo gadu Latvijas labākajam spēlētājam izplūstot dusmās. Arī otro piezemējumu "Fēnikss" veica gandrīz identiski, šoreiz Reinim Zaltem aizskrienot no savas laukuma puses.

Čempioniem trīs piezemējumus ienesa Elmārs Šefanovskis, bet no viņa rezultativitātē vien pavisam nedaudz atpalika otrajā puslaikā realizācijas situšais Lauris Dūzelis, kurš iekrāja 13 punktus.

"Fēnikss" kļuva par pirmo komandu, kas šosezon aizvadījis jau divus mačus, jo čempionāta atklāšanas cīņā valmierieši ar 10:57 piekāpās "Garkalne"/"Livonia", arī toreiz aizvadot tikai vienu labu puslaiku. Latvijas meistarsacīkstēs pagaidām vēl nav iesaistījušās pagājušās sezonas bronzas spēles dalībnieces "Jūrmala" un LMT/"Eži".

"Individuāli pieļāvām daudzas kļūdas , bet otrais puslaiks jau bija labāks. Vēl jāpiestrādā pie sadarbības. Atsevišķi spēlētāji debitēja pozīcijās, kurās iepriekš nebija spēlējuši," pēc mača pauda čempionu galvenais treneris Kristaps Andersons. "Bumba kustējās diezgan labi, bet tas arī noveda pie tehniskā brāķa. Uzslavēt varu Lauri Dūzeli, kurš var teikt, ka piedzīvoja savu nopietno debiju - viņam bija gan piezemējums, gan realizācijas, kamēr melno darbu daudz paveica Andrejs Mantinieks. Tikmēr līderi nospēlēja kā līderiem pienākas, vienīgi Elmārs Šefanovskis varēja brīžiem darboties ne tik individuāli. Tomēr pirmajā spēlē visiem gribas sevi parādīt, visi ir noilgojušies pēc spēlēšanas."

"Rezultāts ir atbilstošs, vienīgi dabūjām divus piezemējumus no pretinieku zonas, nenospēlējot mūsu malējiem aizsargiem. Dažiem gatavības līmenis ir labs, viņi būs noderīgi izlasei - klubs labi pastrādājis un sagatavojis labus kandidātus," stāsta "Miesnieku" treneris. "Nesen satraumējās Roberts Ameters, kurš ziemā izgāja labu sagatavošanās procesu, tāpat vienā no pēdējiem treniņiem nopietnu traumu guva Ivars Eglis, kurš varētu atgriezties vien uz sezonas otro pusi. Mums kopā ir deviņi traumētie - trīs no pirmās līnijas, divi otrās līnijas. Tāpat divi traumas guva šodien."

"Garkalne"/"Livonia" atklāšanas mačā trāpīja tikai vienu no 11 realizācijām. Arī "Miesnieki" vairākas labas iespējas palaida garām. "Pirmajā puslaikā vairāki piezemējumi bija malās, bet tāpat 2-3 realizācijas vairāk noteikti bija jāiesit pat Latvijas līmenī. Pirmajā puslaikā mums sita Maksims Batrakovs, bet neko netrāpīja."

Sestdien gaidāms pirmais Latvijas izlases treniņš, tāpēc tuvākajās nedēļās "Miesniekiem" būs jāiztiek bez vairākiem līderiem. "Treniņu process turpināsies. Jā, līderi nebūs, bet pārējiem būs iespēja strādāt vairāk individuāli, novērst savus trūkumus," pauž Andersons.

"Ja pirmajā spēlē pirmais puslaiks, šoreiz mūs pievīla otrais. Sākām gūt traumas, spēlētāji sagura, nebija atbilstoša kondīcija. Abi līdz šim aizvadītie labie puslaiki jāsaliek kopā un nākamā mačā, kas būs 4. maijā, tā jāspēlē. Iepriekšējā mačā satraumējās Jānis Kaucis, vēl vairāki nav atgriezušies no traumām, bet, kā jau teicu, labi, ka sākumā spēlējam pret stiprajiem. Pirmais puslaiks parādīja, ka prasmes mums ir," pauž "Fēniksa" galvenais treneris Kristaps Staņa.

"Abos mūsu šodienas piezemējumos bija liels veiksmes faktors, tomēr tie arī parāda, ka spējam nolasīt spēli, paredzēt, kas notiks. Šādus punktu guvumus bija iespējams salasīt vēl vairāk, spēlētājiem jāuzņemas lielāka atbildība un punkti nāks. Pretinieki ir labi, bet mums nepieciešams vēl pavisam nedaudz, lai salauztu spēli," saka Staņa.

Salīdzot pirmos divus pretiniekus, "Fēniksa" treneris saka, ka "Garkalne"/"Livonia" spēle bija daudz strukturētāka, kamēr individuāli spēcīgāki ir "Miesnieku" spēlētāji.

Staņa ir arī Latvijas izlases treneris. "Fēnikss" nākamo maču aizvadīs jau otrā apļa ietvaros, kad 4. maijā komanda viesosies pie "Garkalne"/"Livonia". Šajā pat dienā valstsvienība Baldonē cīnīsies ar Dāniju. "Treniņi nepārklājas un spēlētāji, kuri iekļauti izlasē, varēs nākt arī pie mums. Grūtāk būs ar spēles vadīšanu. Domāju, ka uz to maču pieslēgsies mūsu fiziskās sagatavotības treneris."

"Miesnieki" - "Fēnikss" 63:12 (15:7)

"Miesnieki". Piezemējumi: Elmārs Šefanovskis 3, Emīls Balodis 2, Jānis Pēkmanis, Gunārs Andersons, Roberts Kunutis, Aigars Šilo, Andrejs Mantinieks, Lauris Dūzelis. Realizācija: Lauris Dūzelis 4.
"Fēnikss". Piezemējumi: Kristaps Bērze, Reinis Zalte. Realizācija: Reinis Zalte.