Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

U18 regbija izlasei būs divi leģionāri, vēlas tikt EČ divīzijas trijniekā

Ints Megnis
Ints Megnis

U18 regbija izlasei būs divi leģionāri, vēlas tikt EČ divīzijas trijniekā
Foto: Zigismunds Zālmanis (LRF)

Šajā nedēļas nogalē arī Latvijas U18 izlase regbijā-7 Zagrebā aizvadīs Eiropas čempionāta "Trophy" divīzijas turnīru. Kā pauž komandas galvenais treneris Arvis Pilenieks, sastāvs ir stabils, kaut būtu gribējies lielāku konkurenci. Izlase cer tikt labāko trijniekā, tomēr šajā vecumā pirms turnīra rezultāti nav paredzami.

Eiropas čempionātā "Trophy" divīzija ir otrā spēcīgākā. Pērn Latvijas juniori tajā guva ceturto vietu, 2017. gadā bija piektie labākie, bet vēl gadu pirms tam - ceturtie.

"Čaļi ir labi, daļa no sastāva savos klubos spēlē līderu lomu. Tā ir mūsu priekšrocība - katrs var uzņemties iniciatīvu un tas viņiem nebūs nekas jauns. Tāpēc arī komandā nav izteikta līdera, visi ir salīdzinoši labi," saka Pilenieks, tomēr nenoliedz, ka, ja būtu bijusi plašāka konkurence, sastāvs būtu labāks. "Mums ir divi leģionāri - Miķelis Jurevičs nāk no "Livonia" komandas, bet mācās un spēlē skolā Dienvidāfrikas Republikā (DĀR), savukārt Nils Harijs Ludriks ir elejnieks, kurš ikdienā mācās un dzīvo Īrijā, kā arī tur spēlē vietējā klubā. Neizdevās piesaistīt vēl divus jauniešus, kuri spēlē un mācās Anglijā, un vienu no Krievijas. Tad soliņš mums būtu garāks."

Apakšgrupā mūsu izlasei pretim stāsies Serbija, Slovēnija un Zviedrija. "Turnīra mērķis, pirmkārt, ir tikt ceturtdaļfinālā un, ja veiksmīgi tas izdodas, lielais mērķis būtu pirmais trijnieks. It kā pēc nosaukumiem zviedri teorētiski ir nedaudz spēcīgāki, serbi varētu būt mūsu līmeņa komanda, bet slovēņi - nedaudz vājāki. Tomēr šajā vecumā tas neko nenozīmē. Ja, piemēram, slovēņiem trāpās divi labi čaļi, spēle uzreiz var pavērsties uz citu pusi. Šajā vecumā jebkurš var vinnēt jebkuru - nomināli vājākā komanda nav tik vāja, bet stiprākā nav tik stipra. Šobrīd komandas saliek pēc iepriekšējiem rezultātiem, tomēr katru gadu atbrauc pilnīgi citi spēlētāji. Nav kā pieaugušo izlasei, kur vienmēr kādi 80% saglabājas," uzskata Pilenieks. "Ja paši nospēlēsim uz 100%, mums būtu jātiek pusfinālā. Viss ir mūsu pašu rokās."

Sacensību dienās Zagrebā sola vairāk nekā 30 grādu karstumu. Latvijas izlases treneris atzīst, ka dienvidu komandām tas varētu radīt nelielas priekšrocības, tomēr kopumā visiem apstākļi būs vienādi. "Ne pirmā reize. Jāspēlē, jāatvēsinās, maksimāli jāatpūšas, jāievēro sportiskais režīms."

"Gatavošanās posms vienmēr varētu būt garāks, tomēr bijuši gan U19, gan U18 turnīri, varējām redzēt spēlētājus un izvēlēties. Kandidātu loku noteicu ne tik plašu, sastāvā iekļaujot vien tos, kuri bija reāli pretententi. Visi varēja tikt izlasē, tie, kuri visvairāk gribēja, visvairāk nāca, tie arī ir izlasē," pauž Pilenieks, izsakot pateicību kandidātiem, kuri šoreiz palika uzreiz aiz robežas. "Bez tiem, kuri netiek izlasē, izlase nevar pilnvērtīgi sagatavoties. Arī viņiem ir savas nopelns sagatavošanās ciklā un tajā, kā izlase nospēlēs."

Latvijas U18 izlase regbijā-7:

SpēlētājsReģistrētais klubsAktuālā komanda
Artjoms ŅikiforovRK "Eleja""Eleja"/"Transact Pro"
Kirils StanuļēvičsRK "Eleja""Eleja"/"Transact Pro"
Kirils ŅikiforovsRK "Eleja""Eleja"/"Transact Pro"
Jurģis GulbisRK "Eleja""Eleja"/"Transact Pro"
Markuss LagunovičsRK "Eži""Eži"/LMT
Reinis ZviedrisRK "Eži""Eži"/LMT
Kaspars KrūkaRK "Eži""Eži"/LMT
Markuss BēmersRK "Miesnieki""Baldone"/"Miesnieki"
Reinis AntonsRK "Miesnieki""Baldone"/"Miesnieki"
Markuss VoitečkoRK "Jūrmala""Livonia"
Nils Harijs LudriksRK Eleja""Clondalkin" RFS (Īrija)
Miķelis JurēvičsRK "Livonia""Northwood school" (DĀR)

Izmantotie resursi:
Latvijas Regbija Federācija