Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Francija smagā spēlē pārspēj Tongu un izslēdz Argentīnu

Juris Miņins
Juris Miņins

Francija smagā spēlē pārspēj Tongu un izslēdz Argentīnu
Virimi Vakatava dodas pēc piezemējuma
Foto: AFP/Scanpix

Francijas regbija izlase šodien 2019. gada Pasaules kausa finālturnīrā ar : pārspēja Tongu, tādējādi kvalificējoties ceturtdaļfinālam un "aizsūtot mājās" iepriekšējā PK pusfinālistus, Argentīnas valstsvienību.

Francijas izlasei šī spēle vienā momentā pārvērtās no "obligāti uzvarāmās" par "ārkārtīgi svarīgo", jo, pēc tam kā Anglija vakardien pārliecinoši pārspēja Argentīnu, kļuva skaidrs, ka "Nāves grupas" trillera atrisinājums var pienākt daudz ātrāk, proti, tā kā Argentīnas izlase piekāpās abām savām galvenajām konkurentēm par iekļūšanu izslēgšanas mačos, Francijai atlika pārspēt Tongu un viņu dalība izslēgšanas mačos ir nodrošināta.

Interesanti, ka teorētiski arī pati Tonga pirms šīs spēles vēl varēja kvalificēties izslēgšanas mačiem, tiesa, tad viņiem pašiem ir jāuzvar Francija, neļaujot viņiem gūt bonusa punktus, jāuzvar ASV un jācer, ka amerikāņi pieveiks Argentīnu.

Spēle sākās ar Francijas izlases uguņošanu uzbrukumā, jo viņi laiku veltīgi netērēja un uzreiz devās uz priekšu, spiežot Togas komandu viņu laukuma pusē un tas arī attaisnojās, jo tongieši pārkāpa noteikumus, bet Romāns Ntamaks pārvērta šo pārkāpumu trīs punktos. Ilgi arī nebija jāgaida pirmais piezemējums, jo Alivereti Raka un Virimi Vakatava, divi fidžiešu izcelsmes spēlētāji, savā stilā izrāvās uzbrukumā un Vakatava sestajā spēles minūtē arī guva piezemējumu.

Nonākuši vadībā ar desmit punktu pārsvaru, Francija mēģināja spēlēt mazliet drošāk, ko izmantoja Tonga, veiksmīgi darbojoties aizsardzībā, taču, kad saņēma bumbu paši, īsti nespēja izveidot neko bīstamu, tāpēc lielāko puslaika daļu komandas pavadīja cīnoties par teritoriju un iniciatīvu.

Puslaika beigās gan abas komandas iepriecināja līdzjutējus, jo no sākuma pats Raka, kurš pirmajā puslaikā ar bumbu rokās bija veicis 108 metrus, gan noorganizēja bīstamu uzbrukumu, gan piezemēja bumbu ieskaites zonā, bet Sonatana Takulua bija tas, kurš jau pēdējā puslaika minūtē, esot viltīgāks par visiem, guva pirmo piezemējumu Tongas labā, panākot 7:17, kas ļāva cerēt, ka otrais puslaiks nebūs formalitāte.

Otrā puslaika sākumā Tonga ātri nonāca Francijas ieskaites zonas tiešā tuvumā, taču salinieki kļūdījās un bumba pārgāja francūžu labā. Savukārt Francūži ienesa bumbu ieskaites zonā, taču tiesnesis fiksēja spēli uz priekšu, tāpēc rezultāts netika izmainīts. Tiesa, tas līdz brīdim, kad diezgan haotiskā un ātrā uzbrukumā Malietoa Hingano uzķēra ar kāju sperto bumbu, kuru francūži nepaņēma, apjūkot, un piezemēja bumbu ieskaites zonā.

Šajā brīdī rezultātas kļuva 17:14 par labu Francijai, kas vienā brīdī saasināja spēles gaitu, tiesa, pati Tonga nespēja izturēt šo spriedzi un sāka biežāk pārkāpt noteikumus Romānam Ntamakam ļāva realizēt divus soda sitienus un palielināt pārsvaru līdz deviņiem punktiem.

Jāsaka, ka 68. minūtē Francijai atkal neieskaitīja piezemējumu, kas, protams, sagādāja lielu vilšanos gan Francijas spēlētājiem, gan līdzjutējiem, jo, laikam ritot uz priekšu, samazinājās iespējas tikt pie bonusa punkta, kas, lai arī neko turnīra tabulā nemainītu, ir prestiža jautājums.

Tiesa, Tonga arī nebija "izslēgusies" no spēles un mēģināja to saasināt, tā kā divi veiksmīgi uzbrukumi varēja nodrošināt uzvaru. Vienu viņi arī noorganizēja, kad, izspēlējot soda priekšrocību, Zeins Kapeli saņēma ar kāju sperto bumbu un to arī piezemēja. Lielākiem varoņdarbiem saliniekiem nepietika laika un Francija, tikusi pie bumba spēles restartā, sita bumbu ārā no laukuma.

Pēc šī, jāsaka, smagā panākuma Francijas izlase ir garantējusi sev vietu ceturtdaļfinālā un vienlaicīgi izslēgusi no cīņas par to Argentīnu, kurai nu pirms došanās uz mājām atliek vien spēle pret ASV izlasi.

Francija – Tonga 23:21 (17:7)

Piezemējumi: V.Vakatava (6), A.Raka (32), – S.Takulua (40), M.Hingano (47), Z.Kapeli (79)
Realizācijas: R.Ntamaks (6, 34) – S.Takalua (40+, 49), L.Fosita (80)
Sodi: R.Ntamaks (4, 52, 60) - NAV

C grupa

#KomandaSUNZPAP
1.Anglija3300119:2015
2.Francija330079:5113
3.Argentīna310259:766
4.Tonga300336:861
5.ASV200216:780

Trekmrakstā izceltas komandas, kas kvalificējušās izslēgšanas spēlēm.