Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0

Točs: "Kad karantīnas dēļ netikām Katarā, ielīdām atpakaļ alā"

Rolands Eliņš

Točs: "Kad karantīnas dēļ netikām Katarā, ielīdām atpakaļ alā"
Foto: Ergo Open 2020

Trešā Latvijas čempionāta “ERGO Open 2020” posma, kas no 23. līdz 25. jūlijam “Saulkrastu kokteiļa” ietvaros tradicionāli notiks tikai vīriešu pāriem, vēstnesis ir Edgars Točs, vēsta sacensību organizatori, piedāvājot nelielu interviju ar sportistu.

Būt par Saulkrastu posma vēstnesi ir īpaša atbildība. Andra Vanaga un Guntara Zonberga izauklētais turnīrs ar vēsturi gandrīz triju gadu desmitu garumā ne tikai Latvijas pludmales volejbolā, bet visā Latvijas sportā ieņem neaizmirstamu vietu.

Šogad, kad Covid-19 dēļ Pasaules tūres sacensības ir apturētas līdz rudenim, labākie Latvijas pludmales volejbolisti ir ieguvuši iespēju pilnvērtīgi izspēlēties Latvijas čempionāta “ERGO Open 2020” posmos, bet līdzjutēji – unikālu iespēju vērot savus elkus klātienē.

“Man Saulkrastu posms asociējas ar lielu cilvēku skaitu, šovu un kārtīgu zaļumballi pēc sacensību beigām,” par “Saulkrastu kokteili” saka Edgars. “Tā ir laba atmosfēra, kas, latviešu cilvēkiem iesilstot dienas gaitā, kļūst īpaša finālu laikā vakarā.”

“Saulkrastu sacensības ir populāras visu iedzīvotāju, tai skaitā slavenību vidū, kuru te netrūkst. To nosaka gan kultūras programmas piedāvājums, ieskaitot džezu, gan strītbola sacensības festivāla programmā,” spriež Točs. “Ja vēl ir labs laiks, tad teicams šovs ir nodrošināts.”

Volejbolists ar ģimeni bieži iegriežas Saulkrastos ne tikai sacensību laikā, līdz šim “kokteilī” spēlējot “reizes desmit”. “Braucam uz Minhauzena muzeju, Saulkrastos ir lieliska pludmale, kas ir savādāka nekā ikdienā ierastā, pieturam kādā kafejnīcā. Jūra ir savādāka. Ja būtu tuvāk, brauktu biežāk,” smaida Edgars.

Viens no šī brīža labākajiem Latvijas pludmales volejbolistiem iespaidīgā izmēra un svara kausu virs galvas ir cēlis trīs reizes. Divreiz (2014. un 2015. gadā) viņš to paveica ar pārinieku Rihardu Finsteru, bet pirms diviem gadiem – ar savu pašreizējo duetabiedru Mārtiņu Pļaviņu.

Arī šogad motivācija Točam ir visaugstākā, it sevišķi tāpēc, ka pagājušogad pusfinālā nācās zaudēt Krievijas, bet cīņā par trešo vietu – Lietuvas duetam: “Protams, uz katru turnīru braucam uzvarēt,” saka Edgars. “Gribam aizvadīt labus mačus, spēlēt tik labi, cik šobrīd varam, un no sirds izspēlēties.”

Turnīra organizatori parasti sarūpē lielāko balvu fondu Latvijas čempionātā. Arī šogad Edgars zina stāstīt, ka tas būs 5000 eiro. Pašreizējos apstākļos, kad ir maz turnīru, kuros piedalīties, prēmiju naudas fonds patīkami priecē acis. Turklāt tas iepriekšējos gados ir atvilinājis uz Saulkrastiem pat olimpiskajās spēlēs pabijušus duetus, stiprinot konkurenci.

Turnīrs Točam un Pļaviņam ir kā kārtējais pakāpiens, atgriežoties pasaules sacensību apritē, taču svarīgs pakāpiens. “Tā ir sagatavošanās, cerot, ka kaut kad būs arī kaut kas cits – “King of the Court” Nīderlandē, Eiropas čempionāts, lielāki turnīri…” saka Edgars, kuram kopā ar Mārtiņu nācās mainīt gatavošanās plānus trenera Genadija Samoilova vadībā.

“Pēc tam, kad mūs pēc Ēģiptes vīrusa karantīnas dēļ neielaida Katarā uz turnīru Dohā, ielīdām atpakaļ alā – sākām atkal strādāt fiziski, jo pirms tam bijām sevi veltījuši treniņiem ar bumbām,” par nenotikušās sezonas pirmo pusi saka volejbolists. “Dzinām sevi bedrē. Var teikt, ka turpināt to joprojām, jo arī šonedēļ mums vēl bija treniņi svaru zālē. Nozīmīgākās sacensības šosezon būs tikai pēc diviem mēnešiem. Šobrīd fiziski jūtamies ļoti labi.”

Vēl viena “Saulkrastu kokteiļa” raksturīga iezīme ir izšķirošo cīņu aizvadīšana tuvu pusnaktij starmešu gaismā. Lūgts pastāstīt, kā viņam izdodas pielāgoties nepierastajiem apstākļiem, Edgars apstiprina, ka labi.

“Šķiet, ka bumba lido ātrāk. Daudz kas atkarīgs no lampām. Ja ir sliktākas lampas, bumba vienubrīd pazūd, un ir ātri jāreaģē, to atkal ieraugot,” šova īpatnības atklāj Točs. “Vienugad laika apstākļu dēļ palika tikai divas lampas. Spēlējām.”

Šogad volejbolists plāno piedalīties visos Latvijas čempionāta posmos. Varbūt vienīgi uz Daugavpili viņš netiks, un Mārtiņam nāksies meklēt citu pārinieku.

Latvijas čempionāta “ERGO Open” organizatoriem rīkojoties atbildīgi un ievērojot Latvijas valdības noteiktos drošības pasākumus, kas nepieciešami Covid-19 izplatības risku mazināšanai, skatītāju vietu skaits klātienē būs ierobežots, un ierasti pilnas skatītāju tribīnes šogad nedrīkstēs būt.

Tomēr čempionāta sponsors ERGO ir parūpējies par to, lai visos posmos sporta līdzjutējiem klātienē būtu nodrošināta pludmales apstākļos ērti lietojama roku dezinficēšanas iespēja. Savukārt visas sestdienas spēles tiešraidē būs pieejamas TV kanālos – LTV7 un Sportacentrs.com TV.

Jau astoto gadu Latvijas čempionāts tiek organizēts sadarbībā ar ilggadējo šī sporta veida atbalstītāju un sponsoru – apdrošināšanas sabiedrību ERGO.

Ar Saulkrastu pašvaldības finansiālo atbalstu “Saulkrastu kokteilis” norisināsies jau 27. gadu. Tradicionāli triju dienu turnīrs Saulkrastos norisinās no ceturtdienas līdz sestdienai, un arī šogad pludmales volejbols pilsētā valdīs no 23. līdz 25. jūlijam.

ERGO OPEN 2020 Saulkrastu posma kalendārs

DienaLaiksNotikums
23. jūlijsno 13.00kvalifikācijas spēles
24. jūlijsno 10.00pamatturnīra spēles
25. jūlijsno 11.001/4 finālu
no 18:001/2 finālu spēles (tiešraide Sportacentrs.com TV)
21:20spēle par 3.vietu (tiešraide LTV7)
22:30FINĀLS (tiešraide LTV7)

Informāciju sagatavoja:
Lelde Blumberga
Sabiedriskās attiecības
Latvijas Volejbola federācija

     [+] [-]

, 2020-07-21 11:44, pirms 2 nedēļām
Varēja pieminēt, ka bez lietuviešiem un igauņiem turnīrā piedalīsies arī citu (pat eksotisko) valstu pludmales volejbolisti:

Numurs Vārds Reitings Reitingi kopā
5 Vaclav Bercik, CZE 490 890
Leo Williams, RSA 400

12 Pyry Topio FIN (Wild Card) 141 282
Pekka Piippo FIN (Wild Card) 141

Latvijas volejbola federācija