Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0

Samoilovs: "Pandēmijas laikā visi cilvēki ir izsalkuši pēc sporta"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Samoilovs: "Pandēmijas laikā visi cilvēki ir izsalkuši pēc sporta"
Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs. Foto: fivb.com

6. aprīlī Latvijas pludmales volejbolists Aleksandrs Samoilovs svinēja 35 gadu jubileju. Mūsu spēlētājs norāda uz deviņus gadus vecāko amerikāni, kurš ir teicams piemērs tam, ka šajā sporta veidā var spēlēt ilgi.

2020. gada olimpiskās spēles tika pārceltas 2021. gadu. "Koronavīrusa dēļ rīkot šogad būtu ļoti riskanti. Bet vai nebūtu lieliski, ja šī pandēmija beigtos [šogad] maijā vai jūnijā un pēc tam olimpiskās spēles būtu pirmais lielais pasākums? Domāju, ka visi cilvēki ir izsalkuši pēc sporta," saka Jūrmalas sporta leģenda.

Samoilovs ir viens no atpazīstamākajiem spēlētājiem pasaulē, pateicoties viņa "rēcošajai" personībai un zīmīgajam izskatam ar galvas apsēju un garajiem matiem, informē fivb.com. Ceļš uz Tokijas olimpiskajām spēlēm nebūs viņa pēdējais, jo plānā ir arī 2024. gada olimpiāde Francijas galvaspilsētā. "Parīze noteikti ir mērķis," atklāj Latvijas pludmales volejbolists. "Tādi spēlētāji kā Džeiks Gibs [44] dod pārliecību, ka šajā spora veidā tu vari spēlēt ilgi." Olimpiskās atlases rangā Džeks Gibs un Teilors Krabs patlaban ir astotie, tā ir augstākā pozīcija starp amerikāņiem.

Kāds moments tavā karjerā visvairāk palicis atmiņā? "Fila Dalhauzera un Toda Rodžera pieveikšana Pekinas olimpiskajās spēlēs bija pirmā lielā uzvara. Bet es teiktu, ka atmiņā visvairāk paliekošā uzvara bija 2013. gada pēdējā turnīrā, kas notika Dienvidāfrikas pilsētā Durbanā. Toreiz pirms nedēļas bija nomiris Nelsons Mandela, tāpēc šīs valsts valdība atcēla visus svētdienas pasākumus, līdz ar to sestdien mums bija jāaizvada četri mači, bet mēs ar brazīliešiem Pedru/Brunu cīnījāmies par pirmo vietu pasaules rangā," atceras Aleksandrs Samoilovs. "Pēc otrā mača man sākās krampji, dakteri mani aizveda uz medicīnisko telpu. Pēc tam Jānis Šmēdiņš prasīja, kur es biju, bet jutos kā uz miršanu un teicu, ka, iespējams, nespēlēšu. Pusfinālā sakāvām brazīliešus Pedru/Brunu, bet pēc tam pārspējām Mārtiņu Pļaviņu un Aleksandru Soloveju, kas bija visu laiku pirmais Latvijas fināls FIVB Pasaules tūrē."

Ko darīsi, kad busu noslēdzis pludmales volejbolista karjeru? "Vēlētos palikt pludmales volejbolā, ap pludmales volejbolu. Tāpēc pirms pieciem gadiem sāku organizēt pludmales volejbola nometnes. Mums ir halle ar nosaukumu "Beach Box" (beachbox.lv), kopā īpašnieku šo projektu sākām 2015. gadā. Pagājušā gada treniņnometnē Maljorkā mums bija 220 dalībnieki no 13 valstīm."

Izmantotie resursi:
fivb.com