Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:372, Did:0, useCase: 0

Peldētājs Šaltāns: "Liekais svars traucē"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Peldētājs Šaltāns: "Liekais svars traucē"
Jānis Šaltāns
Foto: swimming.lv

Pasaules jaunatnes olimpiādē Naņdzjinā raženais Latvijas peldētājs Jānis Šaltāns (198 cm, 98 kg) šomēnes trīs reizes iekļuva desmitniekā. Mūsu peldētāji pēdējos gados ar augstām vietām nav lutinājuši, taču 18 gadīgais mārupietis šovasar ieguva medaļu Eiropas junioru čempionātā. Sarunā ar žurnālu "Sports" sportists atzīst, ka vēl augstākus rezultātus traucē sasniegt disciplīnas problēmas un liekais svars.

2014. gada jūlija vidū Eiropas junioru čempionātā Šaltāns uz muguras 50 m finālā Šaltāns sasniedza Latvijas rekordu (25.54) un izcīnīja bronzu. Un daudz netrūka līdz zelta medaļai. "Patraucēja disciplīnas problēmas - dažreiz trūkst motivācijas, bija problēmas ar diētu, kas vainagojās ar lieko svaru un maksāja uzvaru. Lai arī sporto daudz, nedrīkst visu grūst iekšā - motors ir labi jāeļļo, un benzīnniekam nevar liet iekšā dīzeli," skaidro jaunais peldētājs. "Man ir atkarība no enerģijas dzērieniem - jau sen mēģinu tikt no tās vaļā. Garšo limonādes, šokolādes, ātrie ēdieni. Citreiz mamma vēl pagatavo garšīgi kartupeļus - sak', vienreiz jau var! Tā tas sakrājās."

Pirms pasaules jaunatnes olimpiādes Šaltāns izteica cerību, ka, ievēroju diētu, Ķīnā viss būs kārtībā. Naņdzjinā viņa mazais mērķis bija iekļūšana finālā, bet lielais - medaļa. Ķīnā latviešu peldētājs trīsreiz iekļuva desmitniekā 50 metros - tauriņstila finālā 8. vieta, uz muguras 9. pozīcija, bet brīvajā stilā viņš bija desmitais.

"Gribas savu vārdu ierakstīt kādā vēstures grāmatā ar rekordu," atklāj Šaltāns, kura nākotnes plāns ir konstruktīvs. "2016. gada olimpiskajām spēlēm Rio - kvalificēties, 2020. gadā - olimpiskais fināls, 2024. gadā - medaļa."


Izmantotie resursi:
Žurnāls "Sports"

     [+] [-]

, 2014-08-27 17:26, pirms 5 gadiem
You don't say !?!

     [+] [-]

, 2014-08-27 17:34, pirms 5 gadiem
nekas, roņi ar lieko svaru vienalga labi peld