Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:372, Did:0, useCase: 0

Talantīgā Maļuka Latvijas čempionātu sāk ar jaunu valsts rekordu

Ints Megnis
Ints Megnis

Talantīgā Maļuka Latvijas čempionātu sāk ar jaunu valsts rekordu
Ieva Maļuka
Foto: Latvijas Peldēšajas federācija

Talantīgākā Latvijas jaunās paaudzes peldētāja Ieva Maļuka otrdien 94. Latvijas čempionātā par gandrīz divām sekundēm pārspēja Latvijas rekordu 400 metru brīvā stila distancē.

Latvijas čempionāts trīs dienu garumā risinās Ķīpsalas peldbaseinā. Maļuka, kura vien aprīlī kļuva 15 gadus veca, sasniedza vienīgo pirmās dienas valsts rekordu, vakara sesijā finālā distanci veicot četrās minūtēs un 24,58 sekundēs. Līdz šim Latvijas rekords piederēja Kristai Ceplītei, kura 2015. gadā to sasniedza, kad arī bija 15 gadus veca. Maļuka viņas rezultātu uzlaboja par 1,90 sekundēm.

Otrdien Maļuka tuvākās sekotājas apsteidza par vairāk nekā 20 sekundēm.

2004.gada Atēnas olimpisko spēļu sudraba medaļas īpašnieces Jeļenas Rubļevskas meita Maļuka pirmoreiz Latvijas rekordu laboja februārī Latvijas ziemas čempionātā, kad 200 metrus brīvajā stilā 25 metru baseinā veica divās minūtēs un 2,93 sekundēs. Savukārt garajā ūdenī viņai tagad pieder jau pieci Latvijas rekordi, jo iepriekšējos mēnešos viņa sasniedza labākos rezultātus 100 metros brīvajā stilā, 200 metros brīvajā stilā, 200 metru kompleksajā distancē, kā arī 4x100m brīvā stila stafetē.

400 metros brīvajā stilā Latvijas čempionātā triumfēja vācietis Morics Fats, kuram sekoja Artūrs Markovs. Zīmīgi, ka ātrāk par Maļukas laiku nopeldēja vien pieci vīru sportisti.

50 metros brīvajā stilā dāmām triumfēja baltkrievu sportiste Nastasija Karakouskaja, kurai sekoja Maļuka un Gabriela Ņikitina, bet vīriem pārliecinoši ātrākais bija uzbeks Huršids Tursunovs, kuram sekoja Ņikita Kudrjašovs. 100 metros brasā dāmām triumfēja Arina Sisojeva, tuvākās konkurentes apsteidzot par vairāk nekā trim sekundēm, bet vīriem arī pārliecinoši uzvarēja Vladislavs Mustafins no Uzbekistānas, kuram sekoja Daniils Bobrovs.

200 metros uz muguras dāmām jau prognozējami triumfēja šī čempionāta lielākā zvaigzne Darina Zevina no Ukrainas, kurai 11 sekundes zaudēja Arina Baikova, bet vīriem uzvarētāja titulu izcīnīja Ģirts Feldbergs, par 1,7 sekundēm apsteidzot divkārtējo olimpieti Uvi Kalniņu, kurš otrdien vēlreiz apstiprināja, ka pēc šī čempionāta, visticamāk, noslēgs karjeru.

Tikmēr 100 metros tauriņstilā dāmām triumfēja baltkrieviete Aksana Dzjamidava, kamēr no mājiniecēm labākā bija Jekaterina Troca, bet vīriem nepārspēts palika Emīls Pone.

Saukārt 4x100 metru brīvā stila stafetē vīriem uzvarēja "Ķīpsalas peldbaseina" komanda ar Maksimu Panihinu, Tomasu Jegorovu, Arturu Markovu un Kirilu Naumovu, kamēr dāmām triumfēja "Rīdzene-OSC" - Gabriela Ņikitina, Dana Kolidzeja, Keita Bļodniece un Agnese Patrīcija Ozola.

Pārliecinoši augstvērtīgāko sniegumu punktu ziņā otrdien, protams, ka sasniedza Zevina, bet Maļukas rezultāts 50 metros brīvajā stilā bija piektais labākais. Zevina savus lielākos panākumus sasniedza 2012. gadā, tomēr arī pēdējo divu gadu laikā viņa sevi apliecina kā vienu no labākajām speciālistēm peldējumā uz muguras – 2016.gadā sportiste izcīnīja sudraba medaļas gan Eiropas, gan pasaules čempionātā, savukārt Riodežaneiro savās otrajās olimpiskajās spēlēs vien par mata tiesu atpalika no iekļūšanas finālā.

Čempionāts turpināsies arī trešdien un ceturtdien, rīta sesijām sākoties plkst. 10, bet vakara - 17:00. Čempionāta translācija tiešraidē pieejama kanālā Sportacentrs.com TV.