Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2274, Did:0, useCase: 0

Paravieglatlēte Rorbaha pasaules čempionātā sasniedz personīgo rekordu un izcīna 9.vietu

Andrejs Siliņš

Paravieglatlēte Rorbaha pasaules čempionātā sasniedz personīgo rekordu un izcīna 9.vietu
Latvijas paravieglatlēti Dubaijā. Foto: Daiga Dadzīte

LETA. Latvijas sportiste Baiba Rorbaha piektdien pasaules čempionātā paravieglatlētikā Dubaijā izcīnīja devīto vietu vālītes mešanā, startējot F32 medicīniskās klases konkurencē.

Rorbaha vālīti savā labākajā mēģinājumā raidīja 14,12 metru tālu, sasniedzot savu personisko rekordu. Šāds rezultāts viņai godalgotas vietas nedeva, bet desmit sportistu konkurencē viņa ieņēma devīto vietu.

Latvijas sportiste pirmajā mēģinājumā vālīti aizmeta 12,61 metra tālumā, bet nākamajos trijos mēģinājumos viņa rezultātu neuzrādīja. Piektajā mēģinājumā rezultātu uzlabot neizdevās, bet noslēdzošais piegājiens bija veiksmīgs, jo izdevās labot personisko rekordu.

Uzvaru šajā disciplīnā ar 24,45 metru tālu raidījumu izcīnīja tunisiete Maruā Ibrahmi. Par metru tuvāk meta otrās vietas ieguvēja Mounija Gasmi no Alžīrijas, bet Anastasija Moskaļenko no Ukrainas ar rezultātu 21,58 metri ieguva bronzu. Ukrainiete arī laboja savu personisko rekordu.

Sestdien paravieglatlētikas čempionātā startēs šķēpmetējs Dmitrijs Silovs.

Jau ziņots, ka Aigars Apinis ceturtdien pasaules čempionātā paravieglatlētikā Dubaijā izcīnīja uzvaru diska mešanā F52 grupā. Apinis labākajā mēģinājumā raidīja disku 21,05 metru tālumā, tuvāko sekotāju poli Pjotru Koseviču apsteidzot par 47 centimetriem.

Pasaules čempionāts paravieglatlētikā notiek no 7. līdz 15.novembrim. Latviju Dubaijā pārstāv pieci sportisti. Viņu vidū ir arī daudzkārtējais pasaules un paralimpisko spēļu čempions Aigars Apinis un 2016.gada paralimpisko spēļu zelta un bronzas medaļas ieguvēja, pasaules un Eiropas čempione Diāna Dadzīte, kuru Starptautiskā paralimpiskā komiteja ir ierindojusi starp desmit spēcīgākajām pasaules parasportistēm pasaulē.

Kopumā pasaules čempionātā piedalās apmēram 1400 vieglatlētu no 122 valstīm. Čempionāts notiek Dubaijas nesen atjaunotajā stadionā, kas paredzēts un pielāgots tieši parasportistiem.

Latvijas sportisti pasaules čempionātā paravieglatlētikā:

diska mešanā (F52 klase) - Aigars Apinis,
šķēpa mešanā un diska mešanā (F55 klase) - Diāna Dadzīte,
šķēpa mešanā un lodes grūšanā (F38 klase) - Dmitrijs Silovs,
vālītes mešanā (F32 medicīnas klase) - Baiba Rorbaha,
lodes grūšanā (F33 klase) - Jānis Juhņēvičs.