Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Makinens vairs nevadīs "Toyota" rallija komandu, bāze Tallinā saglabāsies

Juris Grīns
Juris Grīns

Makinens vairs nevadīs "Toyota" rallija komandu, bāze Tallinā saglabāsies
Tomijs Makinens. Foto: Toyota Gazoo Racing

No nākamās sezonas "Toyota" komandu pasaules rallija čempionātā vairs nevadīs Tomijs Makinens – Japānas autoražotājs paziņojis, ka turpmāk tās rallija programmu pārraudzīs "Toyota Gazoo Racing Europe GmbH", kas līdz šim bija atbildīga par startiem Lemānas sacīkstēs.

WRC komanda joprojām bāzēsies divās vietās – izpētes un attīstības darbus veicot Somijā, Jiveskilē, bet sacīkšu mašīnas izgatavojot un atkārtoto sagatavošanu veicot Igaunijā, Tallinā. Savukārt Makinens, kurš šosezon vēl turpinās strādāt kā komandas vadītājs, no nākamā gada janvāra ieņems “Toyota Motor Corporation” padomnieka lomu motoru sporta jautājumos.

Pats Makinens, kurš savulaik četras reizes kļuva par pasaules čempionu rallijā, atzīst, ka viņš savu darbu komandā ir paveicis.

“Mērķis “Toyota” WRC projektam bija efektīvi atsākt startus pasaules rallija čempionātā, bet darot to ar elastīgas organizācijas palīdzību, ko var nodrošināt tikai mazs uzņēmums,” skaidro soms. “Esmu gandarīts atzīt, ka šis mērķis ir piepildīts, un tagad man ir pienācis laiks pieņemt citu izaicinājumu kopā ar “Toyota”.”

“Toyota Motor Corporation” vadītājs Akio Toijoda: “Tikai pēc tam, kad satiku Tomiju, izlēmu par labu tam, lai “Toyota” atgrieztos WRC. Tikai ar viņa atbalstu atkal esam izcīnījuši uzvaras. Un tikai ar viņa zināšanām spējām radīt “GR Yaris” sporta auto. Turpmāk viņš būs mūsu motoru sporta padomnieks, lai nākotnē “Toyota” varētu uzbūvēt vēl labākas mašīnas.”

Makinena vadībā “Toyota” jau savās pirmajās sacīkstēs pēc atgriešanās WRC, 2017. gada Montekarlo rallijā, ar pilotu Jari-Mati Latvalu iekaroja pjedestālu, bet nākamajā posmā Zviedrijā jau izcīnīja pirmo uzvaru. 2018. gadā “Toyota” pirmo reizi kopš 1999. gada uzvarēja ražotāju kopvērtējumā, bet 2019. gadā pilotu ieskaitē triumfēja komandas pilots Ots Tanaks. Savukārt šobrīd tās piloti Elfins Evanss un Sebastjēns Ožjē ieņem pirmās divas pozīcijas WRC pilotu kopvērtējumā, tāpat “Toyota” ir vadībā komandu ieskaitē.

Izmantotie resursi:
4rati - 4rati