Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Igaunijai divu gadu līgums par pasaules rallija čempionāta posma rīkošanu

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Igaunijai divu gadu līgums par pasaules rallija čempionāta posma rīkošanu
Ots Tanaks. Foto: Hyundai Motorsport

Trešdien oficiāli kļuvis zināms, ka Igaunijā šogad un nākamgad norisināsies viens no pasaules rallija (WRC) čempionāta posmiem.

Trešdien Igaunijā digitālā formātā norisinājās preses konference, kurā bez ''Rally Estonia'' organizatoriem, Igaunijas premjerministra, Kultūras un Finanšu ministriem piedalījās arī Igaunijas autosporta savienības prezidents Ari Vatanens, FIA rallija direktors Īvs Meitons, WRC promoters Jona Sībels un citi. WRC rīkotāji un FIA vēlreiz uzsvēra, ka pagājušā gada Igaunijas WRC posms bija viens no labāk noorganizētajiem posmiem šajos grūtajos un neparastajos laikos.

Preses konferencē tika paziņots, ka ''Rally Estonia'' notiks gan šogad, gan arī nākamgad, tādējādi pulcējot pie sevis pasaules labākos un ātrākos rallija braucējus.

Jāpiebilst, ka FIA un WRC pārstāvjiem tika pasniegtas Igaunijas E rezidentu digitālās ID kartes, ar kuru palīdzību ātri un vienkārši tika parakstīts jaunais divu gadu līgums.

''Pirmkārt, 2020.gada ''Rally Estonia'' bija izcils notikums, tāpēc es teiktu, ka pagājušā gada sniegums bija viens no mūsu lēmuma (divu gadu līgumam) galvenajiem aspektiem. Otrs faktors ir Igaunijas WRC fanu aizrautība. Viņu aizraušanās, tas ir patiešām, patiešām lieliski. Domāju, ka jūsu bijušie pasaules rallija čempioni Ots Tanaks un Martins Jarveoja jums palīdz šajā kaislē. Varu teikt, ka lēmuma pieņemšanas pamatā bija visu cilvēku apņemšanās – organizatoru, valdības, līdzjutēju un visas Igaunijas,'' saka WRC promoters Jona Sībels.

Atgādināsim, ka 2020.gada Rally Estonia uzvaru svinēja Ots Tanaks.

Šogad Rally Estonia ieplānots aizvadīt no 15.-18.jūlijam.