Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

Nitiša spoteris: "Baumanis bija tik lēns, ka viņam nevajadzēja būt pusfinālā"

Ints Megnis
Ints Megnis

Nitiša spoteris: "Baumanis bija tik lēns, ka viņam nevajadzēja būt pusfinālā"
Reinis Nitišs (no kreisās) un Jānis Baumanis pasaules čempionāta Biķernieku posma pusfināla braucienā. Foto: zumapress.com/Scanpix

Turpinot aso vārdu apmaiņu starp Latvijas rallijkrosa labāko braucēju Reiņa Nitiša un Jāņa Baumaņa nometnēm, Nitiša šīs sezonas spoteris Tomass Heikinens portālam Go4speed paudis pārliecību, ka viņa lēmums sūtīt braucēju džokera aplī Biķernieku posma pusfināla brauciena pirmajā aplī bija absolūti pareizs, bet Baumanis nedēļas nogalē bijis tik lēns, ka viņam nevajadzēja atrasties starp pusfināla dalībniekiem.

Aizvadītajās nedēļas nogalē notikušajā pasaules čempionāta Latvijas posmā abi vietējie piloti nokļuva vienā pusfināla braucienā, tomēr nespēja iekļūt pirmajā trijniekā un sasniegt finālu. Nitišam ātrums bija ļoti labs un viņš sasniedza pašu ātrāko apļa laiku, tomēr jau pirmajā aplī izbrauca džokeri un pēc tam iesprūda aiz Baumaņa muguras. Otrs latvietis savu džokeri veica vien piektajā aplī un, visticamāk, tieši tas liedza Nitišam tikt pirmajā trijniekā. Pēc sacensībām Nitiša puse izteikusi asu neapmierinātību ar tautiešu nometnes rīcību, kamēr Baumaņa komanda paudusi pārliecību, ka tā rīkojusies pilnībā pareizi.

Lai noslēgtu šo diskusiju, portāls Go4speed sazvanījās ar Reiņa Nitiša spoteri Heikinenu, kurš ir 2013.gada ''Global Rallycross'' čempions. 'Pēc tam, kad Timurs Timerzjanovs no pēdējās rindās nokļuva priekšā Reinim, atbīdot viņu uz ceturto pozīciju, man vajadzēja rīkoties, jo tobrīd bijām ceturtie, bet mērķis bija iekļūt Top 3,' izteicies Heikinens, kurš kā spoteris ar Nitišu strādā pirmo gadu. Spoteris brauciena laikā no komandtorņa seko līdzi savam pilotam, sazinoties rācijā un sakot, kad nepieciešams izbraukt obligāto džokeri.

''Nekad nav izdevīgi pēc pirmā apļa būt ceturtajam, jo tad tu apzinies, ka tev ir laicīgi jābrauc džokerī vai jāapdzen kāds trasē. Pieņēmu lēmumu, ka Nitišam jau pirmajā aplī jādodas džokerī, ko arī viņš izdarīja. Tobrīd, kad Reinis izbrauca no džokera, atstarpe starp viņu un ceturtajā vietā esošo Jāni Baumani bija apmēram 2,5 sekundes. Taču tad Reinis ļoti ātri sāka ķert Baumani, kurš šajās brīvdienās bija ļoti lēns. Ar šādu ātrumu Baumanim nevajadzēja atrasties pusfinālā. Diemžēl Jānim bija cita džokera stratēģija, tāpēc Reinis nevarēja viņam tikt garām, ko izmantoja Timerzjanovs," saka soms. "Aplūkojot otrā pusfināla laikus, var redzēt, ka pēc džokera Reinis otrajā un trešajā aplī bija ātrāks par Timerzjanovu, taču, kad tika noķerts Jānis, Reiņa laiki kļuva lēnāki. Jāpiebilst, ka Reinim pusfināla braucienos no visiem pilotiem bija ātrākais apļa laiks, kā arī labākais reakcijas laiks otrajā pusfinālā."

Lai arī Jāņa Baumaņa tēvs un spoteris Andris Baumanis sarunā ar Sportacentrs.com pauda uzskatu, ka Nitiša spoteris ir pieļāvis kļūdu, tik ātri džokerī laižot savu braucēju, Heikinens nepiekrīt šim viedoklim un atzina, ka, ja šāda situācija būtu vēlreiz, viņš atkal latvieti džokerī sūtītu pirmajā aplī. ''Ja pirmajā aplī džokerī dotos Timurs, Reinis noteikti turpinātu braukt pa pamattrasi, jo šeit ir ļoti grūti apdzīt, tāpēc, ka visi auto ir gandrīz vienlīdz spēcīgi. Šī iemesla dēļ galvenā kārts bija jāliek uz džokera apli, kas bija vienīgā iespēja (ja kāds priekšā neizstājas vai neavarē), lai pakāptos uz trešo vietu. Tā kā Timurs palika pamattrasē, nolēmu Reini uzreiz sūtīt džokerī, lai pēc tam viņš varētu braukt pa tīru trasi un ķert konkurentus. Protams, tas atkarīgs no trasēm, bet šādā trasē parasti pilots, kurš ir ceturtais (citreiz varbūt trešais), pirmajā aplī dodas džokerī. Pēc tam viņš atgriežas beidzamais un var pa brīvu trasi, sākt ķert konkurentus. Šoreiz Reinim izdevās ļoti ātri noķert Jāni, tāpēc teiktu, ka Nitišam vienkārši nepaveicās. Protams, Baumanis brauca savu sacīksti, kas arī viņam ir jādara, bet jau trešajā aplī varēja redzēt, ka viņš būs pēdējais, jo auto trūka ātrums. Tā ir daļa no spēles, kur vienmēr būs kāds ātrāks un kāds lēnāks braucējs. Ja vēlreiz būtu tāda situācija, rīkotos tieši tāpat, tikai tad noteikti vairāk pievērstu uzmanību pilotiem, kuri brauc pusfinālā un kuri no viņiem ir, iespējams, lēnāki.''

Heikinens piebilst, ka tagad nevar viennozīmīgi teikt, ka, ja Reinis apdzītu Jāni ātrāk, viņš būtu iekļuvis finālā, taču cerības uz finālu Nitišam noteikti būtu lielākas. ''Negribu tagad apgalvot, ka, ja Reinis būtu ātri apdzinis Jāni, tad Nitišs būtu iekļuvis finālā, bet tas, ka cīņa par trešo vietu būtu ļoti sīva, to gan varu apgalvot. Pēc džokera Reinis lēnām tuvojās Timerzjanovam, bet, kad tika noķerts Jānis, atstarpe atkal pieauga. To pamanīja Timerzjanova spoteris, kurš iesūtīja savu pilotu džokerī, kas vēlāk arī atmaksājās. Ja Reini sūtītu džokerī vēlāk, piemēram, piektajā aplī, viņam būtu atlicis tikai viens aplis, lai apdzītu Timuru, bet tas būtu ārkārtīgi grūti izdarāms. Labāk doties džokerī ātrāk, lai pēc tam vari sākt ķert konkurentus.''

Somu sportists atklāj, ka vienmēr ar Reini pirms starta pārrunā iespējamo stratēģiju, taču parasti nākas vadīties pēc apstākļiem trasē. ''Mēs vienmēr pirms starta izrunājam stratēģiju, kas varētu būt labākais, kā labāk darīt u.t.t., bet, kad sākas brauciens, lēmums ir jāpieņem, vadoties pēc tā brīža situācijas. Situācijas mainās katru sekundi, un tev jāspēj ātri noreaģēt un pieņemt pareizais lēmums. Šoreiz mans lēmums sūtīt Reini džokerī jau pirmajā aplī bija pilnīgi pareizs,'' turpina Heikinens, bet atzīmē, ka šādi gadījumi rallijkrosā notiek bieži. "Šoreiz vienkārši nepaveicās, ka vienā pusfinālā tika divi latvieši, kur vienam ātrums bija Top 6 pozīcijā, bet otram Top 3. Žēl, ka tas notika tā, un pie tām vēl viņu mājas sacīkstēs, bet tas ir rallijkross un tā ir daļa no spēles. Arī citu vienu tautību piloti bieži vien cīnās savā starpā un cenšas izcīnīt augstāku vietu, bet ne vienmēr tas izdodas.''

  +1 [+] [-]

, 2019-09-17 15:26, pirms 11 mēnešiem
Par laimi ne spoteri nosaka, kam ir un kam nav jābrauc

  -4 [+] [-]

, 2019-09-17 15:35, pirms 11 mēnešiem
Spoteris kaut cik sakarīgs izklausās, bet Nitiša raudāšana visos portālos gan ir smieklīga, atkal varēs iet pie visiem un meklēt kādu, kas paņems komandā, žēl, bet varbūt ir pelnījis

 +14 [+] [-]

, 2019-09-17 15:38, pirms 11 mēnešiem
Nu vismaz viens neitrāla profesionāļa viedoklis. Un uzreiz viss saprotami un loģiski, bez glupībām un emocijām.
Slēpts komentārs: wolmar
Slēpts komentārs: wtaatp

  +2 [+] [-]

, 2019-09-17 17:02, pirms 11 mēnešiem
Atceros epizodi TV, kad abi varoņi pirms 2018.gada Rīgas posma reklamēja pasākumu, un Reinis bija tas, kas paziņoja, ka ārpus trases esot labi draugi, bet trasē tīra cīņa, nekādas draudzības. Nesaprotu tagad šo Reiņa īdēšanu. Vai tad šeit ir kādi nerakstītie likumi vai zilie karogi, ka lēnākajiem jāpalaiž ātrākie, nekā tamlīdzīga, ja vari tad apdzen.

     [+] [-]

, 2019-09-17 17:17, pirms 11 mēnešiem
wolmar rakstīja: Piekrītu evil11. Izskatās, ka Reinis&Co par visu varu grib palikt ar pēdējo vārdu. Taču tā nebūt nav pēdēja patiesība...
Nav pēdējā patiesība, jo...? Jau pie kura raksta tu kaut kādu ūdeni lej, kaut kādas tukšas psiholoģiskas frāzes par personīgajām īpašībām, masu psihozēm un vēl sazin ko, bet neredzu atspēkojumu tam, ko konkrētajā sacīkstes situācijā JB uzvedās kā gnīda, kurš gatavs pat sev iegriezt kopvērtējumā, lai tikai otram latvietim netiek pārāk daudz slavas savu skatītāju priekšā.

  +2 [+] [-]

, 2019-09-17 17:41, pirms 11 mēnešiem
trax_sunc_1963195080587101 rakstīja: Atceros epizodi TV, kad abi varoņi pirms 2018.gada Rīgas posma reklamēja pasākumu, un Reinis bija tas, kas paziņoja, ka ārpus trases esot labi draugi, bet trasē tīra cīņa, nekādas draudzības. Nesaprotu tagad šo Reiņa īdēšanu. Vai tad šeit ir kādi nerakstītie likumi vai zilie karogi, ka lēnākajiem jāpalaiž ātrākie, nekā tamlīdzīga, ja vari tad apdzen.
Bet protams, ka katrs cīnās par sevi un klasiskā autosporta situācijā neviens nebūtu jālaiž. Bet tu tiešām neredzi starpību, konkrētajā gadījumā pašam JB nebija absolūti nekāda labuma no nebrauksanas džokerī. Respektīvi, sev varēja iegūt tieši NEKO, viss, ko viņš varēja ietekmēt, bija Reiņa pozīcija. Vilkties šitik lēni pa priekšu, kad pašam vēl džokeris, tas ir bezmaz vai kā nelaist garām pa apli apdzinējus citos sportos. Kad pašam labuma nekāda, tikai otram var iegriezt.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +1 [+] [-]

, 2019-09-17 18:24, pirms 11 mēnešiem
Swordsman rakstīja: Nav pēdējā patiesība, jo...? Jau pie kura raksta tu kaut kādu ūdeni lej, kaut kādas tukšas psiholoģiskas frāzes par personīgajām īpašībām, masu psihozēm un vēl sazin ko, bet neredzu atspēkojumu tam, ko konkrētajā sacīkstes situācijā JB uzvedās kā gnīda, kurš gatavs pat sev iegriezt kopvērtējumā, lai tikai otram latvietim netiek pārāk daudz slavas savu skatītāju priekšā.
Kāpēc tad Gnīdu nevarēja vienkārši apdzīt trasē?
Saprotu ka ne visās trasēs ir viegli apdzīt, bet būtu pats Reinis apdzinis Jāni, viss būtu kārtībā, bet ja apdzīt nevar, kāds sakars vēl sūdzēties?
Nevari apdzīt? Paliec aizmugurē - viss!

  -3 [+] [-]

, 2019-09-17 18:29, pirms 11 mēnešiem
Swordsman rakstīja: Bet protams, ka katrs cīnās par sevi un klasiskā autosporta situācijā neviens nebūtu jālaiž. Bet tu tiešām neredzi starpību, konkrētajā gadījumā pašam JB nebija absolūti nekāda labuma no nebrauksanas džokerī. Respektīvi, sev varēja iegūt tieši NEKO, viss, ko viņš varēja ietekmēt, bija Reiņa pozīcija. Vilkties šitik lēni pa priekšu, kad pašam vēl džokeris, tas ir bezmaz vai kā nelaist garām pa apli apdzinējus citos sportos. Kad pašam labuma nekāda, tikai otram var iegriezt.
Un ja jau visi rezultāti rādija ka Reinim ir labākie laiki un ātrūms, kāpēc jābrauc pirmajā aplī džokerī? Lai samazinātu ātrumu visus apdzenot?
Varbūt pats Heikinens negrib vienkārši atzīt savu kļūdu - cilvēkiem sportā nereti ir tāds paradums!

  +1 [+] [-]

, 2019-09-17 19:16, pirms 11 mēnešiem
srajo rakstīja: Un ja jau visi rezultāti rādija ka Reinim ir labākie laiki un ātrūms, kāpēc jābrauc pirmajā aplī džokerī? Lai samazinātu ātrumu visus apdzenot?
Varbūt pats Heikinens negrib vienkārši atzīt savu kļūdu - cilvēkiem sportā nereti ir tāds paradums!
Kautkādu sviestu esi sarakstījis. Runa iet par pusfināla laikiem, pēc džokera Reinis bija ātrākais pilots trasē līdz noķēra Baumani. Un iebraukt džokerī pirmajā aplī no ceturtās vietas + vēl pirmie trīs to nedara, manuprāt īstais brīdis. Bet paredzēt to kā pēc tams viss izvērtīsies ir nereāli.

  +2 [+] [-]

, 2019-09-17 20:01, pirms 11 mēnešiem
Zīmuļa faneļiem vēl nav miers

  -1 [+] [-]

, 2019-09-17 20:19, pirms 11 mēnešiem
Swordsman rakstīja: Nav pēdējā patiesība, jo...? Jau pie kura raksta tu kaut kādu ūdeni lej, kaut kādas tukšas psiholoģiskas frāzes par personīgajām īpašībām, masu psihozēm un vēl sazin ko, bet neredzu atspēkojumu tam, ko konkrētajā sacīkstes situācijā JB uzvedās kā gnīda, kurš gatavs pat sev iegriezt kopvērtējumā, lai tikai otram latvietim netiek pārāk daudz slavas savu skatītāju priekšā.
Tak paliec pie gnīdām un sava "pareizā" viedokļa, un paturi rociņu rallijkrosa trasē nepatiesi represētajam latvietim.

  +1 [+] [-]

, 2019-09-17 21:12, pirms 11 mēnešiem
Skatos lielai daļai loģiskā domāšana joprojām ir tur kur ir. Tātad šiem apdāvinātajiem paskaidroju. Palaižot Nitišu garām Baumanim bija cerība, ka Reinis noķer un apdzen Timerzjanovu, kas būtu izdevīgi Baumanim raugoties uz kopvērtējumu. Kāds labums bija nepalaist garām??? Tieši tā absolūti NEKĀDS.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +1 [+] [-]

, 2019-09-17 21:14, pirms 11 mēnešiem
značit trase sūdīga, ja nav iespējams apdzīt.. ja reiz tik ļoti vilkās.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +1 [+] [-]

, 2019-09-18 10:23, pirms 11 mēnešiem
Visi tik raud par Timuru utt, bet aizmirst faktu, ka Timura spoteri arī neguļ un ja Jānis būtu iegājis jokerī, Timurs to izdarītu nākamajā aplī un Reinim tā ķeršana izbeigtos. Tas viss ir "kā būtu ja būtu". Heikkinens jau varbūt nekļūdijās, bet ejot Jokerī pirmajā aplī, vienmēr ir risks iesēsties aiz lēnākiem braucējiem. Szabo ari varēja neiet jokerī. Ko tad Reinis darītu? Čīkstētu uz Sazbo? Diez vai... Tie, kas nesaprot rallijkrosu, var čīkstēt, ka Jānis ierieba sev ar Timuru, bet tā nav. Ir n-tie scenāriji, kā viss būtu attīstijies citādā situācijā. Jānis pareizi darija, jo brauca ilgi augstākā iespējamā vietā, jo slapjā trasē ir palielināta varbūtība uz konkurentu kļūdām. Bet ja esi pēdējais, tad to izmantot iespēja ļoti ir samazināta.