Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

Sacensībās Vācijā miris viens no visu laiku Latvijas labākajiem ūdensmotosportistiem

Sacensībās Vācijā miris viens no visu laiku Latvijas labākajiem ūdensmotosportistiem
Lotārs Millers
Foto: Bauskas dzīve

Sacensību laikā Vācijā sestdien nosities viens no visu laiku labākajiem Latvijas ūdensmotosportistiem Lotārs Millers, Sportacentrs.com pastāstīja Latvijas Ūdens motosporta federācijas prezidents Atis Slakteris.

54 gadus vecais Millers sacentās Eiropas čempionāta otrajā posmā FR-1000 gliseru klasē, kur pēc triumfa pirmajā etapā Kauņā bija kopvērtējuma līderis. Sacīkšu pirmajā braucienā viņš startēja no pirmās vietas un izvirzījās vadībā, tomēr pagaidām vēl nezināmu iemeslu dēļ notika sacīkšu negadījums - Millera formula lielā ātrumā uzmetusi kūleni, bet pēc tam avarējušajā transporta līdzeklī ietriecās cita laiva, aizskarot arī pilotu, kurš gājis bojā.

Pēc negadījuma sacensības pārtrauktas un visi sportisti devušies mājās.

"Viņš bija leģenda Latvijas ūdensmotosportā. Izsakām visdziļāko līdzjūtību tuviniekiem, tas mūsu saimei ir neaptverams zaudējums," pauda Slakteris.

"Vēl pats astoņdesmitajos gados brauca ar viņu. Padomju laikos varēja braukt no 14 gadu vecuma un viņš no tā laika arī startēja," atcerējās Slakteris. "Viņš braucis daudzās un dažādās klasēs, pats būvēja kuģus, tos dizainēja. Šogad viņa pilsētā Aizkrauklē bija plānots Eiropas čempionāta posms. Aizgājis izcils sportists, līderis un domātājs. Viņš bija grandioza personība."

Milleru ģimenē ir ūdensmotosportisti daudzās paaudzēs. Lotāra Millera tēvs Jānis vēl 1999. gadā pēdējo reizi kļuva par Latvijas čempionu, 1978. gadā sacensties sākot arī viņa dēlam. Savukārt Lotāra Millera meita Ieva pērn kļuva par pirmo sievieti vēsturē, kas uzvarējusi Eiropas čempionāta posmā FR1000 laivu klasē. Liktenīgajā sestdienas posmā kvalifikācijā uzvarēja Lotārs Millers, bet otrā palika Ieva Millere.