Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:261, Did:0, useCase: 0

Dacjuks: "Ja iedosiet biļetes, aizbraukšu uz pasaules čempionātu"

Rolands Eliņš

Dacjuks: "Ja iedosiet biļetes, aizbraukšu uz pasaules čempionātu"
Pāvels Dacjuks. Foto: Parkkinen/Newspix24/SIPA/Scanpix

Krievijas hokejists Pāvels Dacjuks vakar kopā ar SKA izstājās no Gagarina kausa izcīņas un pēcspēles sarunā ar medijiem norādīja, ka vēl nezina, vai šis viņam bija pēdējais mačs Sanktpēterburgas kluba sastāvā, taču karjerai punktu viņš vēl negrasās likt.

„Sērijā pret CSKA pietrūka no sastāva vīrusa dēļ izkritušo puišu. Bet šobrīd par to runāt lieki,” intervijā pēc savas sezonas beigām teica slavenais krievu hokejists Pāvels Dacjuks. „Vai es pats spēlēju par spīti traumai? Izslēgšanas spēlēs traumu nav. Par komandas uzdevumu – mērķis jau bija izcīnīt Gagarina kausu. Mēs to neizdarījām, tātad... Bet komanda cīnījās līdz galam, nav pretenziju ne pret vienu mūsu komandā. Sērijā cīnījās divas līdzvērtīgas komandas, taču uzvarēja CSKA.”

Dacjukam tika vaicāts, vai šis bija viņa pēdējais mačs SKA sastāvā, uz ko viņš atbildēja, ka vēl par to nezina, kam sekoja nākamais jautājums – vai šis bija pēdējais mačs viņa karjerā? „Taču nē, vismaz ceru, ka nē. Ja vien neatlaidīs mani,” sacīja Dacjuks. Krievu medijs „Sport-Express” pēc tam vēstīja, atsaucoties uz saviem avotiem, ka pēc dažiem mēnešiem 41. dzimšanas dienu gaidošais Dacjuks grasās spēlēt arī nākamajā sezonā un tuvāko nedēļu laikā nokārtos vienošanos ar klubu.

Dacjukam arī tika vaicāts, vai viņa trauma ietekmēs viņa dalību pasaules čempionātā, taču uz to Dacjuks atbildēja ar humoru: „Pasaules čempionātā? Ja jums ir biļetes, iedodiet man. Tad aizbraukšu.”

Pāvels Dacjuks tieši šosezon aizvadīja savu rezultatīvāko KHL sezonu, 54 mačos gūstot 42 punktus. Iepriekšējās divās sezonās SKA sastāvā viņš gan aizvadīja mazāk spēļu un vidējā rezultativitāte bija nedaudz augstāka. Dacjuks ir viens no meistarīgākajiem krievu uzbrucējiem, kuri spēlējuši NHL, un viņš Detroitas „Red Wings” sastāvā 953 spēlēs guva 918 punktus, bet 2016. gadā atgriezās dzimtenē.

Dacjuks pārstāvējis Krieviju septiņos pasaules čempionātos, ieskaitot pagājušo gadu, kad viņš spēlēja arī Krievijas olimpiskajā izlasē. Gan Oļega Znaroka vadītājā olimpiskajā izlasē, gan Iļjas Vorobjova vadītajā PČ izlasē Dacjuks pildīja kapteiņa pienākumus. Šopavasar gaidāmajā pasaules čempionātā Krievija būs vienā apakšgrupā ar Latviju.

Izmantotie resursi:
https://www.sport-express.ru/hockey...