Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:8, Did:0, useCase: 0

Latvijas U-16 handbolistes izcīna trešo vietu Grīnberga piemiņas turnīrā

Svētdien Jāņa Grīnberga piemiņas turnīrā handbolā Larisas Veinbergas un Jūlijas Šamrickas vadītās Latvijas U-16 handbolistes sīvā cīņā ar 29:28 pieveica Igauniju, ierindojoties trešajā vietā.

Turnīra pirmajās divās dienās LAT-2002 piekāpās Lietuvai (29:44) un sīvā cīņā arī Polijas vienaudzēm (30:33).

Noslēdzošajā sacensību dienā Latvijas pretinieces bija Igaunijas handbolistes. Pašā mača sākumā Latvijas komanda nokļuva iedzinēju lomā, tomēr turpmāk spēle ritēja līdzīgi, turklāt pēc puslaika vidus latvietes pārņēma iniciatīvu un pēc vairākiem vārtiem pēc kārtas izvirzījās vadībā ar 11:9. Puslaiku gan savā labā neizdevās noslēgt, jo pārsvars netika noturēts un oponentēm tika atdota vadība – 14:15 pēc pirmajām 30 minūtēm.

Otrajā puslaikā nevienai no komandai būtisku pārsvaru neizdevās iegūt un spēle aizvien ritēja punkts punktā. Vairākkārt Latvijas handbolistes nokļuva iedzinēju lomā ar -2, taču spēja atspēlēties un galotnē nodemonstrēja veiksmīgāku sniegumu. Vēl trīs minūtes līdz beigām latvietēm bija vienu vārtu deficīts, bet tad divreiz izcēlās Madara Cibuļska, reizi Krista Minova un Latvija guva laimīgu uzvaru ar 29:28. Uzvaras vārti jau pieminētās Cibuļskas rēķinā.

Par labāko saspēles vadītāju turnīrā tika atzīta mūsu komandas pārstāve Letīcija Veinberga.

U-18 puišu handbola izlase turnīra noslēdzošajā spēlē arī tikās ar Igaunijas vienaudžiem. Spēles rezultātu atklāja igauņi, bet pakāpeniski iniciatīva pārgāja latviešu pusē, kam puslaika vidū izdevās panākt 10:8 savā labā. Pašā puslaika galotnē gan Latvijas jaunie handbolisti atdeva vadību un spēli noslēdza ar minimālu deficītu – 20:21.

Otrā puslaika sākumā iniciatīvu izdevās atgūt un panākt 23:22 pēc Ingus Kristiāna Jonuškas metiena, taču vairāki igauņu vārti pēc kārtas, atkal nosvēra svaru kausus par labu oponentiem. 46.minūtē mūsējiem bija jau piecu vārtu deficīts (26:31), ko atlikušajā laikā vairs neizdevās atspēlēt, piedzīvojot zaudējumu ar 33:39. Guntis Piļpuks guva 13 vārtus.

Latvijas handbolisti diemžēl turnīru noslēdza bez panākumiem un ierindojās, pēdējā, ceturtajā vietā.

Meitenes

Latvija U-16 – Igaunija U-16 29:28 (14:15)
Latvija: Veinberga 7, Cibuļska 6, Stankeviča 3, Valtere 3, Minova 3, Strēle 3, Prūse 2, Savicka 1, Kaklēna 1.

Puiši

Latvija U-18 – Igaunija U-18 33:39 (20:21)
Latvija: Piļpuks 13, Šuleiko 5, Plūme 5, Jonuška 3, Edijs Kušners 3/1, Endijs Kušners 2, Mekšs 1, Rutka 1.

LAT-2002 meiteņu izlase: Letīcija Veinberga, Anna Aleksa Stankeviča, Klinta Kaklēna, Madara Cibuļska, Kitija Kovrigina, Sandra Paņkova, Kristiāna Valtere, Ilvija Buivide, Patrīcija Prūse, Evija Mārtiņa, Linda Ribčika, Nika Strēle, Ksenija Fota, Krista Minova, Adriāna Balašova, Ērika Savicka. Treneres: Larisa Veinberga un Jūlija Šamricka.

LAT-2000 zēnu izlase: Vladislavs Fots, Antons Šuleiko, Guntis Piļpuks, Kārlis Sausnītis, Ingus Kristiāns Jonuška, Vjačeslavs Rutka, Toms Rolands Ābelīte, Andris Domanskis, Mārtiņš Ozoliņš, Elvis Ēriks Vilsons, Viktors Fadejevs, Endijs Kušners, Edijs Kušners, Kristers Plūme, Edvīns Mekšs. Treneris: Gunārs Dalibo, Ivars Lācis.

UZZIŅAI

Jānis Grīnbergs bija izcils latviešu sporta darbinieks, basketbola un handbola treneris, kā arī tiesnesis, kurš sava mūža lielāko daļu dzīvojis un strādājis Lietuvā. Dzimis 1925.gada 29.novembrī Liepājā. Jau agrā jaunībā aizrāvies ar sportu. 15 gadu vecumā spēlējis basketbola komandā "Auseklis" un Liepājas rokasbumbas 11:11 komandā. 1950.gadā Jānis Grīnbergs pārcēlies uz dzīvi Lietuvā. No 1953.g. – 1957.g. viņš ir Lietuvas valsts treneris basketbolā, bet no 1954.g. – 1989.g. – handbolā. Mūžībā aizgājis 2013. gada 9. martā.
Izmantotie resursi:
Latvijas Handbola federācija - Handball.lv

Tev jābūt autorizētam,