Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:8, Did:0, useCase: 0

Latvijas U-18 handbolisti turpinās Eiropas čempionātu pret Kosovu

Jānis Pārums

Latvijas U-18 handbolisti turpinās Eiropas čempionātu pret Kosovu
Foto: OHB / Pucher

Latvijas U-18 handbola izlase pirmdien plkst. 13:30 aizvadīs trešo spēli Eiropas čempionāta B divīzijā, sacenšoties ar Kosovu. Tiešraide Eiropas Handbola federācijas interneta tiešraižu platformā EHF TV.

Austrijas pilsētā Tulnā Latvijas jaunie handbolisti uzsākuši ar mainīgām sekmēm – turnīra pirmajā spēlē latvieši nenoturēja piecu vārtu pārsvaru un cīnījās neizšķirti pret Slovākiju (22:22), bet otrajā mačā nespēja rast pretargumentus pret mājinieci un vienu no turnīra galvenajām favorītēm Austriju (15:39).

Savukārt Latvijas nākamajai pretiniecei Kosovai turnīra ievadā nav izdevies tikt pie punktiem – vispirms ar 25:31 tika atzīts Nīderlandes pārākums, bet otrajā spēlē kosovieši piedzīvoja sakāvi pret Slovākiju (18:36).

Turnīra pirmās dienas apliecinājušas, ka, visticamāk, B apakšgrupā savu favorītes statusu apliecinās Austrija, kamēr par otro pozīciju un vēl vienu ceļazīmi uz pusfinālu notiks spraiga cīņa. Šobrīd divvadībā ar četriem punktiem ir Austrija un Nīderlande, taču krietni labāka vārtu attiecība ir austriešiem. Abas līdervienības pirmdien tiksies savā starpā. Trešo pozīciju ar trim punktiem ieņem Slovākija, seko Latvija ar vienu punktu, bet Kosova un Bulgārija ir bez punktiem.

Turnīra sākumā Latvijas izlases galvenais treneris Arnolds Straume akcentēja to, ka nevar balstīties tikai uz diviem līderiem Gunti Piļpuku un Antonu Šuleiko, arī pārējiem būs jādod būtisks pienesums komandas sniegumā, un turnīra gaitā citu spēlētāju loma tikai pieaugs. Spēlē pret Austriju, līderiem paliekot neitralizētiem, rezultatīvākais ar pieciem vārtiem bija Endijs Kušners. Pēc divām spēlēm rezultatīvākie mūsu valstsvienībā ar deviņiem vārtiem ir jau pieminētie Piļpuks un Šuleiko, kuriem ar sešiem vārtiem seko Kušners, bet Vjačeslavs Rutka guvis četrus vārtus. Kosovas izlasē rezultatīvākais ar 11 vārtiem ir Jils Mukoli (visus vārtus guva vienā spēlē), bet pa deviņiem guvuši Rikards Kuni un Elions Vokši.

Pēc spēles pret Kosovu latvieši aizvadīs spēles pret Bulgāriju (14.08.) un Nīderlandi (16.08). Pēc grupu turnīra noslēguma katras grupas (A apakšgrupā sacenšas Turcija, Čehija, Īrija, Lielbritānija, Ukraina, Melnkalne) divas labākās komandas iekļūs pusfinālā, trešo un ceturto vietu īpašnieces sacentīsies par 5. līdz 8. vietu, bet divas vājākās vienības cīnīsies par 9. līdz 12. vietu.

Latvijas U-18 izlase:

Kārlis Sausnītis (Ulbroka SK, MSĢ/LAT-Hertz), Endijs Kušners (Ludza), Edgars Krieviņš (MSĢ/LAT-Hertz), Guntis Piļpuks (SK Latgols, MSĢ/LAT-Hertz), Kristers Plūme (HK Vaiņode), Jurģis Strēlis (HK Vaiņode), Edvīns Mekšs (SK Latgols, MSĢ/LAT-Hertz), Ingus Kristiāns Jonuška (Dobeles Tenax, MSĢ/LAT-Hertz), Andris Domanskis (HK Vaiņode, MSĢ/LAT-Hertz), Toms Rolands Ābelīte (Dobeles Tenax, MSĢ/LAT-Hertz), Vjačeslavs Rutka (SK Latgols, MSĢ/LAT-Hertz), Deivids Nils Vaitkus (HK Vaiņode), Vladislavs Fots (SK Latgols, MSĢ/LAT-Hertz), Ivo Čižauskis (Tērvete), Antons Šuleiko (Dobeles Tenax, MSĢ/LAT-Hertz).
Galvenais treneris: Arnolds Straume
Fiziskās sagatavotības trenere: Agate Ādiņa.

Latvijas izlases spēles:

DatumsLaiksSpēleRezultāts
10.08.17:30Slovākija - Latvija22:22
11.08.19:30Latvija – Austrija15:39
13.08.13:30Latvija - Kosova
14.08.15:30Bulgārija - Latvija
16.08.13:30Nīderlande - Latvija

Izmantotie resursi:
Latvijas Handbola federācija - Handball.lv