Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:8, Did:0, useCase: 0

Leja: "Apzināmies, ka esam amatieru komanda, bet ļoti vēlamies sevi pierādīt"

Rolands Eliņš

Leja: "Apzināmies, ka esam amatieru komanda, bet ļoti vēlamies sevi pierādīt"
Rihards Leja. Foto: Handball.lv

Latvijas Handbola federācija (LHF) piedāvā ''Celtnieks Rīga'' komandas spēlētāja Riharda Lejas komentāru pirms EHF Izaicinājuma kausa spēlēm pret Izraēlas klubu ''Holon Yuvalim".

''Personīgi man sajūtas pirms starta ir tādas pašas, kā pirms jebkuras atbildīgas spēles. Tās "īstās" sajūtas parādās spēles dienā parasti, kad sajūtu to pirmo patīkamo uztraukumu un atbildības sajūtu pirms pašas cīņas. Komandai tas ir liels notikums, jo klubs tā pastāvēšanas vēsturē pirmo reizi startē tāda līmeņa turnīrā. Kaut arī mēs apzināmies, ka esam amatieru komanda, mums ir milzīga motivācija pierādīt sev, mūsu ģimenēm, līdzjutējiem, un kritiķiem, ka tas laiks, ko veltam ārpus ikdienas darbiem, un privātās dzīves nav velti izniekots,'' pāris dienas pirms pirmās spēles stāsta Leja.

''Sezonas sākums ir parādījis, to ka varam spēlēt līdzvērtīgi ar spēcīgākiem pretiniekiem. Tas, cik ilgi to varam darīt un beigās vēl izcīnīt uzvaru, ir atkarīgs no konkrētās dienas pašsajūtas, noskaņojuma, un vēlmes atdoties laukumā par visiem 100%. Mums ir labi ārējie spēlētāji un lielisks vārtsargs, kas var viens pats spēli pagriezt vēlamajā gultnē. Kas pietrūkst? Stabilitāte! Tā ir lieta, ko diemžēl nevar pieprasīt no amatieriem katrā spēlē, tādēļ ļoti labas spēles mijās ar zaudējumiem pret līdzvērtīgiem pretiniekiem vai pat teorētiski vājākiem,'' sezonas ievadu komentē Rihards.

Rihards arī pastāstīja par iekšējo atmosfēru komandā: "Kolektīvs mums ir labs! Komandas kodols ir samērā pieredzējis, un jaunie spēlētāji veiksmīgi to papildina ar savu enerģiju un neatlaidību. Krievu leģionārs veiksmīgi uzsācis sezonu un ir bijis ļoti rezultatīvs, kas palīdzējis komandai izcīnīt vairākus panākumus. Cītīgi strādā arī pie savas fiziskās sagatavotības, lai būtu tikpat vērtīgs arī aizsardzībā! A. Kurmēns arī vienmēr ir bijis drauds no ārējās līnijas Latvijas handbolā, un arī mūsu komandā veiksmīgi dara to, ko vislabāk prot. Vārtsargs Ģirts ir aizvadījis pāris labas spēles un pāris ne tik veiksmīgas spēles. Domāju, viņš vēl progresēs sezonas gaitā. Svarīgi ir tas, ka visi "jaunie" ir lieliski papildinājuši komandas kodolu un ienes dzīvību arī ārpus laukuma.''

''Esam skatījušies kādus trīs spēļu ierakstus no pretinieku aizvadītajām spēlēm. Viņiem ir jaudīga ārējā līnija ar vairākiem leģionāriem, kurus apturēt 1 pret 1 būs ļoti grūti. Tehniski malējie spēlētāji un saspēles vadītājs. Bieži spēlē ļoti aktīvu aizsardzību 3:3, ar ko mēs kā komanda reti sastopamies. Būs vairāk jāspēlē bez bumbas, atbrīvojoties un radot iespējas uzbrukt. Kopumā Izraēlas komanda atstāja ļoti agresīvas un ātras komandas iespaidu. Izteiktas vājās puses nemāku nosaukt, taču ir lietas, kuras mēģināsim neitralizēt, lai šīs vājās puses varbūt parādītos. Mērķis šajās spēlēs ir aizvadīt divas saturīgas spēles savu iespēju robežās. Gribētos komandai parādīt labāko sniegumu, uz kādu esam spējīgi, lai varētu cerēt uz pozitīvu iznākumu,'' nianses par Izraēlas komandas demonstrēto handbolu atklāj Leja.

Tāpat Rihards arī aicināja visus Latvijas sporta cienītājus atbalstīt ''Celtnieku'' klātienē. ''Ceram, ka cilvēki ieradīsies uz spēlēm kuplā skaitā un sniegs mums atbalstu kā papildus enerģiju laukumā. Vienmēr ir gandarījums un papildus motivācija apliecināt savas spējas pilnu tribīņu priekšā. J kāds apgalvotu pretējo, viņš melotu. Ļoti gribam iepriecināt savas ģimenes un līdzjutējus ar uzvarām un varam apsolīt 110% pašatdevi laukumā!''

13. oktobrī Salaspils sporta namā spēles sākums paredzēts pulksten 20:00, bet dienu vēlāk komandas savstarpējo cīņu Salaspilī sāks pulksten 18:00.

Izmantotie resursi:
Latvijas Handbola federācija - Leja: "Ļoti...

  -1 [+] [-]

, 2018-10-11 22:43, pirms 7 mēnešiem
Vai šīs spēles kaut kur translēs? Ne SC TV, ne B4S, ne LTV7 programmās neko neatradu...

  +1 [+] [-]

, 2018-10-12 00:10, pirms 7 mēnešiem
Būs tiešraide https://www.facebook.com/hkceltnieks/

     [+] [-]

, 2018-10-12 00:19, pirms 7 mēnešiem
Raitis Puriņš rakstīja: Būs tiešraide https://www.facebook.com/hkceltnieks/
Liels paldies par info. Veiksmi abās spēlēs.