Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:132, Did:0, useCase: 0

Freds van Vlīts: "NBA izvēlējusies briesmīgu laiku sezonas atsākšanai"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Freds van Vlīts: "NBA izvēlējusies briesmīgu laiku sezonas atsākšanai"
Freds van Vlīts. Foto: USA Today/Scanpix

"Toronto Raptors" aizsargs Freds van Vlīts (VanVleet) pirmdien, 29. jūnijā, konferences zvanā ar žurnālistiem izteicās, ka bijis grūti izlemt, vai piedalīties NBA sezonas atsākšanā, ņemot vērā elpceļu vīrusa pandēmiju un sociālā taisnīguma protestus.

“Tas nekam neder,” teica van Vlīts. “Laika izvēle ir briesmīga. Taču dzīvojam 2020. gadā. Visi zinām, ka pareizi būtu nespēlēt un paust nostāju. Morāli, jā tam ir nozīme, tomēr dzīve turpinās. Visi esam jauni, melni puiši. Neviens no mums negrib atdot naudu. Nedomāju, ka mums vajadzētu to darīt. Domāju, ka naudu var dažādi izmantot.”

“Tas nebeigsies ne šovasar, ne pāris nākamajos mēnešos. Rasu netaisnība, sociālā netaisnība, policijas brutalitāte – tuvākajā nākotnē tas nebeigsies. Piedalāmies ilgtermiņa cīņā. Tas noteica daļu no mana lēmuma (spēlēt),” atzina basketbolists.

“Taču, ja līga, vai lielāks skaits manu puišu sanāktu kopā un pateiktu, ka negrib spēlēt, arī es izlaistu sezonu. Pat nepretotos tam. Domāju, ka vairākums no mums izvēlējās spēlēt. Mums ar to jāsadzīvo. Ticu, ka mana sirds atrodas īstajā vietā un daru pietiekami, lai pārmaiņas turpinātos.”

Toronto komanda ir vienīgā NBA, kura bāzēta ārpus Amerikas Savienotajām Valstīm. Šī iemesla dēļ vienība jau pagājušās nedēļas vidū devās uz “Florida Gulf State University” kampusu. Tas atrodas Fortmaijersas pilsētā Floridas dienvidrietumos. “Raptors” tur uzturēsies divas nedēļas, bet 9. jūlijā dosies uz Orlando.

Kluba prezidents Masai Udžiri (Ujiri) izteicās, ka viņam nevajadzēja pārliecināt nevienu no saviem spēlētājiem (par piedalīšanos sezonas atsākšanā), taču komandas iekšienē notikušas diskusijas par tālāko rīcību.

“Manuprāt, ir svarīgi pārrunāt to ar spēlētājiem. Tas prasa laiku,” viņš teica. “Tas ir process, kurā saliekam savas galvas kopā, cik daudz vien iespējams. Galveno uzmanību veltām spēlētāju un viņu ģimeņu drošībai. Lēmuma pieņemšanā iesaistīti visi – gan treneri, gan spēlētāji.”

Udžiri ir vienīgais tumšādainais NBA kluba prezidents. “Šis ir ļoti interesants laiks. Melno dzīvībām ir nozīme un mēs tiešām plānojam izmantot šo platformu. Būs turpinājums, vai ne? Tas neapstāsies, jāizrunā tik daudzi jautājumi. Mums nepieciešamas labas diskusijas un tikšanās.”

“Domāju, jūs redzējāt, ko teica (NBA komisārs) Adams Silvers. Manuprāt, mēs koncentrēsimies pāris lietām. Domāju, ka notiks pārrunas par tumšādainajiem direktoriem un tumšādaino amatiem līgā. Un, otrkārt, notiek diskusija, kā izmantot Orlando kampusu, lai parādītu, ka spēlētājiem ir teikšana.

NBA varētu atļaut spēlētājiem sociālā taisnīguma uzrakstus uniformu aizmugurē. Freds van Vlīts zina par ieceri. “Esmu domājis par to. Manuprāt, tas ir forši. Esam sanāksmēs runājuši par to, kā daļai no mūsu “propagandas” – sauksim to tā – izcelties, jo tas ir vienīgais veids, kā to var patērēt televīzijā.”

Spēlētājs domā, ka iecerei varētu būt paliekošs iespaids. “Cilvēki atskatīsies uz spēlēm un pirmā lieta, kuru viņi redzēs būs dūre vai vārds laukumā. Viņiem būs jāieskatās un jāpadomā, “Kas tas ir?” vai “Kas ir Breona Teilore” vai “Kas ir Džordžs Floids?”, ja puiši to izvēlēsies.”

Basketbolists veiks pārrunas ar tuvākajiem cilvēkiem, lai nolemtu, kādu uzrakstu vēlas redzēt uz sava krekla. “Meklēšu padomu pie mana vidusskolas trenera, mana krusttēva – mana finanšu padomnieka. Vecākiem vīriem ar pieredzi. Mans treneris vidusskolā ir afroamerikāņu studiju skolotājs – gados vecāks baltais vīrs. Cienu viņa redzējumu.”

Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/nba/story/_/id...

  +1 [+] [-]

, 2020-06-30 15:07, pirms 2 nedēļām
Freds van Vlīts visu to garo penteri varēja izteikt trīs vārdos-Money Lives Matter!

     [+] [-]

, 2020-06-30 16:09, pirms 2 nedēļām
NAMEJS 9999 rakstīja: Freds van Vlīts visu to garo penteri varēja izteikt trīs vārdos-Money Lives Matter!

  +1 [+] [-]

, 2020-06-30 17:01, pirms 2 nedēļām
Es domāju, ka visās pasaules organizācijās vajadzētu būt īpašiem tumšādaino amatiem. Vienīgi to ieņemšana nedrīkstētu būt atkarīga no ādas krāsas.

     [+] [-]

, 2020-07-01 07:00, pirms nedēļas
Nedrīkst amatus dalīt tā, ka galvenais izvēles kritērijs būtu ādas krāsa. Jāstrādā labākajiem, neraugoties uz viņu ādas krāsu. Pretējā gadījumā tas būs melnais rasisms, kas ja ne uzreiz, tad agrāk vai vēlāk neizbēgami radīs pretreakciju, sabiedrības šķelšanos, un nezinu gan, vai vismaz lielākā daļa NBA spēlētāju vēlētos šādu situācijas pavērsienu. Labāk visiem apbižotajiem, BLM aktīvistiem u.c. to saprast laicīgi, nepārforsēt ar to pašu prasību izvirzīšanu, un neiebraukt auzās, jo haoss un neiecietība ir izdevīga tikai graujošajiem spēkiem, dažādiem vandāļiem un laupītājiem, utt.