Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:132, Did:0, useCase: 0

ESPN: klubu īpašnieki un NBA superzvaigznes pilnībā uzticas komisāra Silvera lēmumiem

Rolands Eliņš

ESPN: klubu īpašnieki un NBA superzvaigznes pilnībā uzticas komisāra Silvera lēmumiem
Adams Silvers. Foto: USA Today Sports / Scanpix

Nacionālās basketbola asociācijas superzvaigznes un klubu īpašnieki ir vienoti savā nostājā, ka līgas komisārs Adams Silvers ir īstais cilvēks, kurš pieņems pareizos lēmumus koronavīrusa pandēmijas laikā, ieskaitot lēmumu par sezonas atsākšanos vai atcelšanu, vēsta ESPN, norādot, ka neviens NBA sabiedrības pārstāvis nav centies apstrīdēt vai kritizēt Silvera paveikto.

NBA pieder klubiem, kuri reizē arī ir galvenie noteicēji par līgā notiekošo, kamēr līgas komisārs ir nosacīti tikai līgas darbinieks. Pandēmijas laikā, kad līgai draud milzīgi finanšu zaudējumi un pat sezonas atcelšana, NBA bija pirmā lielā Ziemeļamerikas sporta līga, kas izlēma pārtraukt sezonu. Neviens NBA klubs un/vai līgas superzvaigzne publiski šo lēmumu neapstrīdēja, un ESPN vēsta, ka klubu īpašnieki arī šobrīd pieturas pie vienotas nostājas, uzticoties Silveram.

„Līgā, kas sastāv no ļoti bagātiem, ietekmīgiem un arī egoistiskiem cilvēkiem, koronavīrusa krīzes laikā neviens nav centies apšaubīt Silvera pieņemtos lēmumus vai arī centies atstāt viņu ēnā,” raksta ESPN apskatnieks Eidriens Vodžnarovskis, uzsverot, ka Silveram sniegta pilnīga rīcības brīvība lēmumu pieņemšanā, ieskaitot lēmumu par sezonas atsākšanās termiņu, un klubu īpašnieki cenšas publiski nekritizēt un neizteikt pretējus viedokļus par pandēmijas situāciju.

Klubu īpašnieku acīs Silvera vērtība pacēlās vēl augstāk pandēmijas sākumā, jo viņš un līgas birojs bija sācis brīdināt NBA klubus par koronavīrusa draudiem un gaidāmo krīzi krietni pirms līdzīgu nostāju ieņēma un brīdinājumus sāka sniegt ASV Baltais nams. Tāpat tiek augstu novērtēta Silvera saikne ar līgas superzvaigznēm, it īpaši spēlētāju asociācijas prezidentu Krisu Polu.

Silvers arī šobrīd neslēpjas aiz optimistiskiem izteikumiem, bet gan iesaka NBA sabiedrībai rēķināties ar ilgstošām problēmām. Viņš šo ziņu nodeva spēlētājiem personīgi, piedaloties konferences zvanā ar arodbiedrības pārstāvjiem un basketbolistiem, kad arī atbildēja uz viņu jautājumiem un bažām. Klubu īpašniekiem Silvers iesaka sākt izstrādāt plānus nākamajai sezonai, rēķinoties, ka ar skatītājiem pilnas tribīnes nebūs iespējamas. NBA attiecīgi pēta variantus, kā iegūt maksimumu no situācijas, piemēram, tribīnēs ievērojot sociālo distancēšanos un pārdodot tikai 15-20% no pieejamajām vietām.

NBA vadošie spēlētāji ir pauduši nostāju, ka vēlas sezonas atsākšanos vasarā un novadīšanu līdz beigām. ESPN, norādot, ka pagaidām līgas zvaigžņu un līgas vadības attiecības krīzes laikā ir ar abpusēju sapratni, tomēr brīdina par gaidāmām nesaskaņām. NBA sākusi ieturēt daļu spēlētāju algas, kas pagaidām nav izmantots kā arguments sarunās par nākotnes nosacījumiem, taču ESPN norāda, ka šāda spēlētāju labas gribas demonstrācija nav garantēta ilgtermiņā. Galu galā, nākamajā sezonā tiek paredzēta ienākumu samazināšanās par vairākiem miljardiem (2020./21. gada sezonā NBA iepriekš bija plānojusi ienākumus asotņu miljardu dolāru apmērā), kas attiecīgi nozīmēs arī spēlētāju algu samazināšanos un smagas pārrunas par jauno kolektīvo līgumu.

Šīs visas sliktās ziņas Silvers nodeva NBA spēlētājiem konferences zvanā, par kuru tik un tā saņēma pateicību par savu tiešumu, kas vēl vairāk iedrošināja klubu īpašniekus uzticēties Silvera izvēlētajam virzienam. Attiecīgi šobrīd, kā ziņo ESPN, gan spēlētāji, gan klubi ir gatavi vienoti pieņemt Silvera lēmumu par sezonas (ne) atsākšanos un čempionu (ne)noskaidrošanu.

Tiek uzsvērts, ka tā ir milzīga atšķirība salīdzinājumā ar šobrīd notiekošo „Major League Baseball”, kur spēlētāju asociācijai ir pamatīgs konflikts ar līgas vadību un tās komisāru Robu Manfrēdu un savstarpējo nesaskaņu dēļ pat tiek pieļauts lokauts nākamajā sezonā, ja to nevarēs aizvadīt pie pilnām tribīnēm.

Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/nba/story/_/id...