Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 0

FIBA atceļ mājas un izbraukuma spēļu formātu un izlašu logus aizvadīs burbuļos

Agris Suveizda

FIBA atceļ mājas un izbraukuma spēļu formātu un izlašu logus aizvadīs burbuļos
Roberts Štelmahers. Foto: basket.lv

Par izlašu basketbolu atbildīgā organizācija FIBA pieņēmusi lēmumu novembrī un februārī paredzētos valstsvienību mačus aizvadīt pēc sabraukuma principa, atceļot maču rīkošanu mājas un izbraukuma spēļu formātā.

"Ņemot vērā spēlētāju, treneru un tiesnešu veselības un drošības apsvērumus un Medicīnas komisijas un Sacensību komisijas rekomendācijas, Izpildkomiteja ir pieņēmusi sekojošus lēmumus 2020. gada novembra un 2021. gada februāra kontinentālo kvalifikāciju sakarā:

- visām spēlēm abos logos ir jānotiek burbuļos, nevis mājas un izbraukuma spēļu veidā, ar vietējo veselības dienestu piekrišanu un saskaņā ar FIBA veselības protokoliem (ieskaitot pārbaužu veikšanu un kontrolētu iekļuvi drošā vidē spēļu norises pilsētā);

- katram burbulim ir jāsastāv no četrām vai astoņām komandām (vienas vai divām kvalifikācijas grupām). Mājinieki tiks noteikti reģionālajā līmenī un tiks paziņoti vēlāk.

FIBA turpinās ikdienā novērot Covid-19 situāciju un, ja nepieciešams, informēs par turpmākiem lēmumiem FIBA sacensību sakarā," teikts FIBA pasaules organizācijas paziņojumā.

Latvijas vīriešu un sieviešu izlasēm novembrī Eiropas čempionāta atlasē bija paredzētas izbraukuma spēles, kamēr februārī bija jāaizvada mājas spēles. Kungiem novembrī bija jādodas uz Grieķiju un Bosniju un Hercegovinu, bet februārī jāuzņem bulgāri un grieķi. Savukārt dāmām novembrī bija paredzēts doties uz Vāciju un Horvātiju, kamēr februārī bija jāuzņem Ziemeļmaķedonija un Vācija.

Izmantotie resursi:
Statement regarding the November 2020 and...

  +1 [+] [-]

, 2020-09-18 12:09, pirms 4 mēnešiem
cerams, ka Eirolīga atkal visu nesačakarēs un Latvijas izlase būs optimālajā sastāvā.

     [+] [-]

, 2020-09-18 12:19, pirms 4 mēnešiem
maris777 rakstīja: cerams, ka Eirolīga atkal visu nesačakarēs un Latvijas izlase būs optimālajā sastāvā.
kādā ziņā nesačakarēs? Eirolīgai pilnīgs viktors uz FIBA.

Beet, izklausās, ka mums būs laba iespēja uzņemt spēles. Nu, sliktākajā gadījumā tā būs Lietuva vai Somija.

  -1 [+] [-]

, 2020-09-18 14:02, pirms 4 mēnešiem
Ja notiks Novembrī, tad iespēja NBA čaļus ieraudzīt

     [+] [-]

, 2020-09-18 16:26, pirms 4 mēnešiem
Man kopš kovida pirmsākumiem ir cerība, ka Novembrī būs iespēja vismaz Berču uz spēlēm ieraudzīt. KP diez vai, tam mūžīgās traumas.

     [+] [-]

, 2020-09-18 18:41, pirms 4 mēnešiem
Par NBA čalīšiem jau apdrošināšana būs tāda, ka lbs nepavilks