Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 0

Pēc ilgas traumas ārstēšanas šonedēļ Latvijas 3x3 izlasē atgriežas Krūmiņš

Pēc ilgas traumas ārstēšanas šonedēļ Latvijas 3x3 izlasē atgriežas Krūmiņš
Edgars Krūmiņš (no labās), Kārlis Pauls Lasmanis, Nauris Miezis un Agnis Čavars pirms došanās uz Hāgu
Foto: Mieža Facebook profils

Pēc divām operācijām šonedēļ Hāgā plānotajā "Challenger" sērijas turnīrā Latvijas 3x3 izlases sastāvā atgriezīsies tās pamatsastāva dalībnieks Edgars Krūmiņš. Kā Krūmiņš pastāstīja sarunā ar Sportacentrs.com, šīs viņam būs kā pārbaudes sacensības, lai redzētu vai viņš ir gatavs nākamajā nedēļā Filipīnās plānotajam Pasaules kausam.

Krūmiņam pērn oktobra vidū tika veikta ceļgala krustenisko saišu un meniska operācija, tāpēc viņš nevarēja piedalīties Pasaules tūres finālposmā, turklāt tagad sportists atklāj, ka pavisam nesen aprīļa vidū viņam vēlreiz tika operēts menisks.

"Šis būs testa turnīrs pirms Pasaules kausa, lai redzētu vai esmu 100% gatavs, vai vēl jāpastrādā. Mums līdz pat vakardienai bija desmit dienas ilga nometne, kurā trenējāmies pat četras reizes dienā. It kā viss ir kārtībā, bet jāiegūst spēļu prakse," pastāstīja Krūmiņš. "Gribēju atgriezties laukumā ātrāk, bet pēc slodzēm menisks vēlreiz izšķīda un 12. aprīlī bija operācija. Šis man ir testa turnīrs, lai redzētu vai esmu gatavs, vai nē. Ja nebūšu, uz Filipīnām manā vietā dosies Mārtiņš Šteinbergs."

Sestdien un svētdien Hāgas pilsētā Nīderlandē notiks "Challenger" turnīrs, kurā sportisti cīnīsies par divām ceļazīmēm uz Prāgas "Masters" sacensībām, bet no 8. līdz 12. jūnijam Filipīnās risināsies Pasaules kauss. Latvija tur būs viena no favorītēm, apakšgrupā vispirms spēkojoties ar Ukrainu, Horvātiju, Jordāniju un Nigēriju.

Iepriekš šosezon Latvijas 3x3 basketbola izlases pamatkomanda, kas starptautiskos turnīros piedalās ar nosaukumu "Riga Ghetto Basket", piedalījās trijos "Challenger" turnīros, triumfējot sacensībās Ķīnas pilsētā Nandzijinā, bet divās citās apstājoties pusfinālā. Sezonas ievadā kopā ar Nauri Miezi, Agni Čavaru un Kārli Paulu Lasmani Krūmiņa vietā tika iespēlēts Mārtiņš Šteinbergs.

"Var teikt, ka sezonas pirmie posmi bija kā ieskriešanās, jo Naurim, Agnim un Mārtiņam paralēli notika Latvijas Basketbola līgas (LBL) otrās divīzijas finālsērija. Savukārt tagad viss sākas nopietni, jo tikai vakar beidzām nometni. Varbūt vēl esam nelielā bedrītē, jo treniņi nebija viegli. Rēķinājām, ka uz Pasaules kausu jābūt labā formā," pauž Krūmiņš. "Pasaules kauss ir svarīgs, tomēr nozīmīgi būs arī "Challenger" un "Masters" turnīri, jo tur skaita ranga punktus, kas ir svarīgi, lai tiktu uz olimpiskajām spēlēm."

"Riga Ghetto Basket" šobrīd garantējusi dalību vien divos no deviņiem "Masters" turnīriem, bet pārējos viņiem jācīnās par ceļazīmēm caur "Challenger" sacensībām. "Masters" sezona sāksies vien jūlija beigās, kad arī viens "Challenger" turnīrs risināsies Ventspilī.

"Gribētos jau tikt uz visiem "Masters" turnīriem, tomēr tas nav viegli. Spēlēsim un cīnīsimies - jo vairāk posmus dabūsim klāt, jo pie lielāka punktu skaita tiksim. Viss ir atkarīgs no mums," piebilda Krūmiņš.

2020. gadā Tokijā 3x3 basketbols debitēs olimpisko spēļu programmā.

     [+] [-]

, 2018-06-01 14:21, pirms 8 mēnešiem
Kungs ir traks. 7 mēneši no krusteniskajām.. 1.5 mēnesis no meniska.. Tur jau NBA večiem ir jāmācās kā tik ātri varētu atgūties