Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:275, Did:0, useCase: 0

Platonova: "Hormonu dēļ Kučvaļskai nebija reāli aizbraukt uz Phjončhanu"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Platonova: "Hormonu dēļ Kučvaļskai nebija reāli aizbraukt uz Phjončhanu"
Angelina Kučvaļska un Jekaterina Platonova. Foto: Romāns Kokšarovs, F64

2016. gada Eiropas čempionāta ceturtās vietas īpašnieces Angelinas Kučvaļskas trenere Jekaterina Platonova norāda, ka hormonu izraisītās pārmaiņas audzēknei neļāva doties uz Phjončhanas olimpiskajām spēlēm. Arī mūsu daiļslidotājas trenerei "tā bija liela traģēdija", lasāms laikrakstā "Diena".

"Būsim godīgi. Viņai nebija reāli aizbraukt uz Phjončhanu. Redziet, meitenēm ir ievērojamas pārmaiņas hormonu iespaidā," informē Jekaterina Platonova. "Nebija iespējams neko darīt." Dakteri esot teikuši, ka jāpagaida, kamēr viss nostabilizēsies. Arī trenerei bija sāpīgi, ka ilgais un smagais darbs nevainagojās ar olimpiskām spēlēm. Pēdējā laikā svars pamazām samazinās un normalizējas, turklāt bez īpašas diētas.

Pagājušajā nedēļā Angelina Kučvaļska sāka jauno sezonu, uzstājās bez liela spožuma un Rīgā notikušajā Volvo kausā ieguva 21. vietu. Atgriežoties pēc ilgākas pauzes, mājās esot bijis grūti uzstāties. Pirms šī starta daiļslidotāja atzina, ka gatavība ir aptuveni 50% apmērā. Veselības problēmu dēļ uz ledus sāka trenēties tikai septembrī, turklāt ne ar pilnu jaudu. Pēda tagad ir kārtībā, bet dažas dienas pirms sacensībām parādījās problēmas ar muguru. Mūsu daiļslidotāja uzsākusi studijas, līdz ar to jāiemanās apvienot ar daiļslidošanas treniņiem.

Platonova atzīst, ka mainījusi savu darba stilu: iepriekš vairāk bijusi kā trenere-diktatore, bet tagad attiecībās ar audzēkni ir lielāka uzticēšanās un mijiedarbība.

Nākamais starts būs novembra nogalē Tallinā, decembra sākumā ieplānota uzstāšanās Zagrebā, kam sekos Latvijas čempionāts.

Kā jau ziņots, 2017. gada marta pasaules čempionātā Angelina Kučvaļska un Deniss Vasiļjevs izcīnīja ceļazīmes uz Phjončhanas olimpiskajām spēlēm. Šīs kvotas attiecīgajā disciplīnā ieguva attiecīgās valstis, kuru federācijas lēma par to sadalīšanu - tādējādi olimpiskajās vīriešu sacensībās Latviju pārstāvēja daugavpilietis Deniss Vasiļjevs un ieguva 19. vietu, bet sieviešu konkurencē jelgavniece Diāna Ņikitina finišēja 26. pozīcijā.

Izmantotie resursi:
Laikraksts "Diena", Iļja Poļakovs

Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja