Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:275, Did:0, useCase: 0
Gatis Druvietis

Vasiļjevs un Ņikitina tiek Latvijas izlasē, lai startētu olimpiskajās spēlēs

Šodien risinājās Latvijas Slidošanas asociācijas valdes sēde, kur nolēma, ka uz dalību 2018. gada olimpiskajās spēlēs tiek virzīti Deniss Vasiļjevs un Diāna Ņikitina, apstiprina organizācija. Par vīriešu ceļazīmi jau bija skaidrs iepriekš, savukārt sieviešu konkurencē pretendēja arī pērnā gada Eiropas čempionāta piektās vietas ieguvēja Angelina Kučvaļska, kura šī gada pasaules čempionātā izcīnīja olimpisko kvotu Latvijas sievietēm.

Vasiļjevs un Ņikitina tiek Latvijas izlasē, lai startētu olimpiskajās spēlēs
Deniss Vasiļjevs, Diāna Ņikitina, Stefans Lambjēls
Foto: Krista Želnina / Monier

Deniss Vasiļjevs tagad bija vienīgais pretendents uz vīriešu ceļazīmi, savukārt uz sieviešu ceļazīmi kandidēja pēdējo gadu mūsu sieviešu daiļslidošanas līdere Angelina Kučvaļska un sestdien 17. jubileju nosvinējusī Diāna Ņikitina, kurai šajā sezonā ir krietni labāki rezultāti. Tādējādi startam izvēlēti slavenā šveicieša Stefana Lambjēla audzēkņi. Cerības saglabā arī Kučvaļska, kura paliek rezervē līdz komandas apstiprināšanai Latvijas Olimpiskajā komitejā.

"Gribas no prieka raudāt! Tas ir fantastiski! Diānai jāturpina cītīgi strādāt, lai ar godu pārstāvētu Latviju," jelgavasvestnesis.lv portālam saka sportistes māte Solvita Ņikitina. "Diānai sezona turpinās, un šobrīd viņa sākusi gatavoties Eiropas čempionātam, kas 15.-21. janvārī notiks Maskavā."

Atgādinām, ka 2017. gada marta pasaules čempionātā Angelina Kučvaļska un Deniss Vasiļjevs izcīnīja ceļazīmes uz Phjončhanas olimpiskajām spēlēm. Olimpiskās kvotas attiecīgajā disciplīnā iegūst attiecīgās valstis, kuru federācijas lemj par to sadalīšanu.

Latvijas daiļslidošana olimpiskajās spēlēs iepriekš bija pārstāvēta tālajā 1994. gadā - Andrejs Vlaščenko ieguva 21. pozīciju starp vīriešiem, savukārt Jeļena Berežnaja / Oļegs Šļahovs izcīnīja astoto vietu pāru sacensībās. 1992. gada spēlēs Konstantīns Kostins un Alma Lepina ierindojās 20. vietā individuāli.

Latvijas sieviešu olimpiskās izvēles kritēriji:
1) šajā sezonā uzrādītie rezultāti "Challenger" sērijas divās sacensībās,
2) sportistes vieta pasaules reitingā, jo tādējādi nosaka vietu izlozē,
3) starts Latvijas čempionātā,
4) pie līdzvērtīgiem rezultātiem priekšroka ir olimpiskās ceļazīmes izcīnītājai,
5) otra pretendente paliek rezervē līdz komandas apstiprināšanai LOK.

Izmantotie resursi:
skatelatvia.lv

 

2017-12-11 13:35

Nākamais: ČL izloze: astotdaļfinālā Madrides "Real" un PSG supercīņa