Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:275, Did:0, useCase: 0

Latvijas daiļslidošanai otrais desmits Kauņā, krievietei junioru pasaules rekords

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Latvijas daiļslidošanai otrais desmits Kauņā, krievietei junioru pasaules rekords
Arina Somova centrā
Foto: ISU Junior Grand Prix

Lietuvas otrajā lielākajā pilsētā Kauņā risinās junioru "Grand Prix" daiļslidošanā. Latvijas pārstāve Arina Somova ierindojās 17. pozīcijā, bet mūsu Kims Georgs Pavlovs ieguva 16. vietu. Meiteņu sacensībās triumfēja krieviete Aleksandra Trusova ar junioru pasaules rekordu.

Meiteņu sacensībās piedalījās 33 daiļslidotājas. Latvijas sportiste Arina Somova nopelnīja 113.61 (38.93+74.68) un ierindojās 17. pozīcijā. Uzvarēja sacensību galvenā favorīte, 14 gadus vecā Aleksandra Trusova, kura sasniedza junioru pasaules rekordu - 221.44 (74.74+146.70).

Kā jau ziņots, jaunajā sezonā stājusies spēkā jaunā vērtēšanas sistēma, līdz ar to iepriekš sasniegtie rekordi patlaban tiek uzskatīti par vēsturiskiem un nav savietojami ar tagadējiem. Šī gada junioru pasaules čempionātā krieviete Aleksandra Trusova uzrādīja 225.52 un iespaidīgi pārspēja iepriekšējo junioru labāko sasniegumu (208.60), kas piederēja 2018. gada olimpiskajai čempionei Alīnai Zagitovai no Krievijas. Sieviešu daiļslidošanā Trusova ir pirmā un vienīgā ar sacensībās izpildītu četrkāršo lēcienu, viņas kontā jau trīs tādi lēcieni.

Kauņas puišu sacensībās startēja 21 sportists. Latvijas pārstāvis Kims Georgs Pavlovs ieguva 131.80 (44.43+87.37) un finišēja 16. vietā. Uzvarēja amerikānis Endrjū Torgaševs ar 201.63.

Šosezon kopā junioru "Grand Prix" seriālā būs septiņi posmi un fināls, kas gaidāms Japānā. Viļņā tiek aizvadīts trešais etaps un pirmais, kurā piedalījās Latvijas sportisti. Mūsu valsts daiļslidotāji šosezon plānojuši piedalīties vēl divos posmos. Šāds seriāls notiek jau 22. reizi. Vēl pērn šajā nedēļā etaps risinājās nevis Viļņā, bet Rīgā.

Izmantotie resursi:
isu.org