Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 0

Golbergs ar asarām acīs svin lielāko uzvaru karjerā, Boļšunovam izgāšanās

Reinis Grundspeņķis
Reinis Grundspeņķis

Golbergs ar asarām acīs svin lielāko uzvaru karjerā, Boļšunovam izgāšanās
Pols Golbergs uzvar pirmajā "Ski Tour". Foto: Terje Pedersens/NTB Scanpix.

Svētdien, 23. februārī, tika noslēgts pirmais skandināvu "Ski Tour" seriāls distanču slēpošanā. Vēsturisku panākumu guva Norvēģijas slēpotāji Terēse Jūhauga un Pols Golbergs, kļūdami par pirmajiem šo sacensību uzvarētājiem. Vilšanos piedzīvoja krievs Aleksandrs Boļšunovs, kuram neizdevās noturēt ievērojamu pārsvaru un noslēgumā jāsamierinās tikai ar 7. vietu.

Pārliecinoša favorīte šīs dienas 15 km iedzīšanas sacensībās bija norvēģiete Terēse Jūhauga, kura uzvarēja četros no aizvadītajiem pieciem "Ski Tour" posmiem, tai skaitā gūstot savu pirmo uzvaru karjerā arī sprinta sacensībās, kas notika sarežģītajā Ores trasē ar lielo kāpumu kalnā. Šīs dienas iedzīšanā Jūhaugai tas deva 2:33 minūšu pārsvaru pār tuvāko sekotāju Heidi Vengu, ko atspēlēt lieliskajā formā esošajai garo distanču speciālistei bija neiespējami. Vienīgais posms, kurā Jūhauga neuzvarēja, bija vakardienas sprinta sacīkstes klasiskajā stilā, kad uzvaru svinēja cita norvēģiete Maikena Kaspersena Falla. Tiesa, kopējā ieskaitē tas viņai gandrīz neko nedeva, jo tūres lielajā kopvērtējumā viņa tāpat atpalika par vairāk kā 14 minūtēm (tikai 42. vieta).

Interesanta cīņa šīs dienas sacensībās izvērtās tikai par otro vietu, kuru savā starpā dalīja Heidi Venga un Ingvilda Flugstada Ēstberga, jo arī viņām bija ļoti ievērojams pārsvars pār ceturto starta numuru Ebu Andersoni no Zviedrijas (startā +2:14 līdz trešajai vietai). Abas sportistes visu distanci veica kopā un otrās vietas liktenis izšķīrās finiša taisnē. Ēstberga darbojās taktiski un pirms pēdējā pagrieziena ieņēma iekšmalu, liekot Vengai veikt nedaudz garāku distanci pagriezienā, tomēr sprintā līdz finiša taisnei Heidi Venga izrādījās spēcīgāka, apsteidzot savu tautieti par mazāk kā sekundi. Ebai Andersonei izdevās noturēt 4. vietu. Līdz ar to 31 gadu vecā Jūhauga izcīnīja savu astoto uzvaru karjerā slēpošanas tūrēs, iepriekš trīsreiz triumfēdama prestižākajā "Tour de Ski" seriālā, kā arī tikpat daudz reižu "Nordic Opening" un vienreiz "Ski Tour Canada".

Cīņā par uzvaru sprinta kopvērtējumā pašpārliecināta intervijā pēc vakardienas uzvaras bija Maikena Kaspersena Falla, kura teica, ka pašreizējai līderei Linnai Svānai vajadzētu uztraukties. "Domāju, ka šobrīd esmu sasniegusi lielisku sportisko formu. Uzvarēt kopvērtējumā varētu būt sarežģīti, taču Svānai tā noteikti nebūs viegla pastaiga." Norvēģiete sprinta kopvērtējumā pēc vakardienas uzvaras pacēlās uz 4. pozīciju un Svānai, kura vakar piedzīvoja neveiksmi, izstājoties jau pusfinālā, zaudē 98 punktus. Pati zviedriete bija ļoti neapmierināta ar vakardienas sniegumu, solot, ka vairs šāda neveiksme neatkārtosies, un pie savām galvenajām pretiniecēm Fallu nepieskaita, sakot, ka lielāko konkurenci sagādās 2. un 3. vietā sekojošās Anamarija Lampiča un Jonna Sundlinga.

2020. gada "Ski Tour" kopvērtējums sievietēm

V.SportisteValstsRezultāts
1.Terēse JūhaugaNorvēģija3:00:41.8
2.Heidi VengaNorvēģija+3:40.8
3.Ingvilda Flugstada ĒstbergaNorvēģija+3:41.5
4.Eba AndersoneZviedrija+5:54.3
5.Astrīda Ūrenholta JākobsenaNorvēģija+6:14.8
6.Džesika DiginsaASV+8:40.1
7.Krista ParmakoskiSomija+9:12.4
8.Tirila Udnesa VengaNorvēģija+9:14.5
9.Emma RībomaZviedrija+9:32.1
10.Sedija BjornsenaASV+9:43.8

Pirms vīriešu 30 km iedzīšanas starta Tronheimā sākās diezgan spēcīgs sniegputenis, un kļuva spēcīgāks arī vējš. Kopvērtējuma līderis pirms iedzīšanas bija Krievijas sportists Aleksandrs Boļšunovs, kuram pārsvars startā bija 34 sekundes pār sekotāju Polu Golbergu. Nākamie sekotāji jau bija vairāk kā pusotru minūti aiz Boļšunova - Finns Hogens Krogs (+1:35), Šūrs Rēte (+1:40), Martins Lēvstrems Nīenge (+1:46), Juhaness Hesflots Klēbo (+2:00), Simens Hegstads Krīgers (+2:06) un Hanss Kristers Holunds (+2:18). Kā jau iepriekš varēja paredzēt, sacensības izvērtās pēc plāna "Boļšunovs pret Norvēģiju". Izņemot Golbergu, kura uzdevums bija jau no paša starta ķert krievu, lai izvirzītos vadībā, visi pārējie Boļšunovam sekojošie norvēģi darbojās komandā, lai arī līdz finišam spētu viņu apdzīt.

Boļšunovs jau iepriekš šādu taktiku varēja nojaust, turklāt Golbergs par saviem plāniem bija pavēstījis publiski jau vakar: "Sākšu sacensības spēcīgi cerībā saņemt pozitīvas ziņas trases malā no treneriem. Ja starpība tomēr nesamazināsies, sākšu domāt nedaudz savādāk. Neriskēšu ar visu, lai tikai panāktu Boļšunovu, bet pēc tam vienkārši "pārdegtu" un piedzīvotu vilšanos." Golbergs patiešām distanci iesāka ļoti ātri, taču negaidīti vāji startēja pats Boļšunovs, kuru Golbergam izdevās noķert jau piektajā kilometrā.

Sākumā bija izveidojušās divas Norvēģijas slēpotāju grupiņas, katrā pa trim sportistiem (Nīenge, Rēte un Krogs bija vienā, bet Klēbo, Krīgers un Holunds - otrā). Vēlāk visi seši apvienojās vienā Boļšunova sekotāju grupā, un pie 17,2 km atzīmes mērķis tika sasniegts - krievs no starta līderpozīcijas jau bija atkritis uz 7. vietu (tikai Krogs nespēja noturēt sekotāju grupas tempu). Pēc Boļšunova noķeršanas par sekotāju grupas jauno mērķi kļuva sava tautieša Golberga panākšana līdz finiša līnijai. Ar katru kilometru sekotāji pietuvojās arvien tuvāk, tomēr Golberga pārsvars bija pārāk liels, un 29 gadus vecais norvēģis izcīnīja savu lielāko uzvaru karjerā. Finiša spurtā cīņā par otro vietu labākais bija Simens Hegstads Krīgers. Pēc finišēšanas jaunais čempions, kura uzvaru klātienē piedzīvoja arī viņa tēvs Gabriels, bija ļoti emocionāls, un intervijā norvēģu televīzijai NRK Golbergs nespēja noturēt asaras.

Norvēģu eksperti atzīst, ka šī ir pilnīga izgāšanās Krievijas izlases treneriem un komandai kopumā, jo viņi nav trāpījuši ar pareizo smēri. Lēns distancē bija ne tikai Boļšunovs, bet arī viņa komandas biedri. Dusmīgs par neveiksmīgo "Ski Tour" noslēgumu, Boļšunovs finišā nespēja valdīt emocijas un aizmeta savas slēpes prom.

Uz starta šodien diemžēl neizgāja vienīgais Baltijas valstu slēpotājs Alvars Johaness Alevs no Igaunijas, tādējādi pirmajās "Ski Tour" sacensībās neviens no baltiešiem finišēt nespēja.

2020. gada "Ski Tour" kopvērtējums vīriešiem

V.SportistsValstsRezultāts
1.Pols GolbergsNorvēģija3:52:41.6
2.Simens Hegstads KrīgersNorvēģija+28.9
3.Hanss Kristers HolundsNorvēģija+30.1
4.Emīls IversensNorvēģija+32.3
5.Martins Lēvstrems NīengeNorvēģija+32.9
6.Juhaness Hesflots KlēboNorvēģija+34.2
7.Aleksandrs BoļšunovsKrievija+1:41.0
8.Īvo NiskanensSomija+1:48.2
9.Šūrs RēteNorvēģija+2:52.8
10.Dario KolonjaŠveice+3:00.8

Lai gan jaunās "Ski Tour" sacensības no daudziem faniem izpelnījušās pozitīvas atsauksmes, Itālijas labākais distanču slēpotājs Federiko Pellegrīno Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) jaunievedumu kritizēja. "Viena no sliktākajām lietām, ko FIS ir ieviesusi priekš distanču slēpošanas. Iepriekš mums bija tikai olimpiskās spēles, pasaules čempionāts un Pasaules kausa izcīņa, taču tagad tam klāt nākuši arī "Tour de Ski", "Ski Tour", Somijas "Nordic Opening" un Ziemeļamerikas sprinta tūre. Jums Norvēģijā ir auditorija, kura lieliski izprot šo sporta veidu, taču ārpus Norvēģijas šim sporta veidam pievēršas arvien mazāks cilvēku skaits. Un, ja tiek izdomātas šādas jaunas sacensības, kā lai cilvēki izprot šo pasākumu nozīmi un visā spēj orientēties? Tas ir tikai mans viedoklis," intervijā norvēģu laikrakstam "Verdens Gang" pastāstīja Pellegrīno.

Nākamais Pasaules kausa posms distanču slēpošanā notiks 29. februārī Somijas pilsētā Lahti, kur uz starta klasiskajā slēpošanas stilā izies sievietes 10 km distancē un vīrieši 15 km distancē.

  +2 [+] [-]

, 2020-02-23 17:04, pirms mēneša
Līdz galam Pelegrīno nepiekrītu, tomēr sava daļa taisnības viņam varētu būt, jo pārāk sarežģīt sacensības nevajadzētu. Taču ir viena cita lieta, kas man personīgi nepatīk - arvien mazāk kļūst sacensību ar intervāla startu, tās aizstājot masu startiem, un mazāka kļūst arī distanču garumu dažādība. Sprintam vispār pārāk daudz vietas tiek atvēlēts. Sprintošana un masu starti šobrīd dominē slēpošanā, laupot iespējas ātrāko noteikt trasē dažādās distancēs ar intervāla startu. Skaidrs, ka tas lielā mērā TV translāciju dēļ, bet tāpat jaunākās tendences slēpošanā nesajūsmina. Vienīgi pret iedzīšanu īpašu iebildumu nav. Varēja vismaz garos gabalus atstāt ar intervāla startu, nevis laist visus čupā stumdīties.

     [+] [-]

, 2020-02-23 18:40, pirms mēneša
denebs rakstīja: Līdz galam Pelegrīno nepiekrītu, tomēr sava daļa taisnības viņam varētu būt, jo pārāk sarežģīt sacensības nevajadzētu. Taču ir viena cita lieta, kas man personīgi nepatīk - arvien mazāk kļūst sacensību ar intervāla startu, tās aizstājot masu startiem, un mazāka kļūst arī distanču garumu dažādība. Sprintam vispār pārāk daudz vietas tiek atvēlēts. Sprintošana un masu starti šobrīd dominē slēpošanā, laupot iespējas ātrāko noteikt trasē dažādās distancēs ar intervāla startu. Skaidrs, ka tas lielā mērā TV translāciju dēļ, bet tāpat jaunākās tendences slēpošanā nesajūsmina. Vienīgi pret iedzīšanu īpašu iebildumu nav. Varēja vismaz garos gabalus atstāt ar intervāla startu, nevis laist visus čupā stumdīties.
Piekrītu arī tev. Maksimālais garums šogad ir skiatlons un tad vienu reizi esmu redzējis. Vai tad ir bijis šosezon kāds 50km? Kādreiz tā bija norma, slēpojums 1, 2 apļos. Tagad viss komercializēts, max cilpa 2,5km un visi turpat pa stadionu riņķo. Kautgan šonedēļ pierādījās, ka ļoti labi var parādīt TV arī 34km vienā gabalā. Bet tad jau nevarēs iekasēt piķi.

     [+] [-]

, 2020-02-24 07:10, pirms mēneša
Izgāzās ne jau Boļšunovs,bet Krievijas izlases slēpju meistari.

     [+] [-]

, 2020-03-05 16:51, pirms mēneša
večukiņš rakstīja: Izgāzās ne jau Boļšunovs,bet Krievijas izlases slēpju meistari.
tas bija pilnīgs RUS waxing komandas feils, es sapratu, ka Bolšunovam nemaz neiedeva uz testu nowax slēpes.