Layout: current: getMobLayoutSmall (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:138, Did:0, useCase: 0
Zintis Ekmanis. Foto: Romāns Kokšarovs, F64
5

Siguldā piedāvā rīkot pasaules čempionātu bobsleja divniekos un skeletonā

Latvijas bobsleja un skeletona federācijas ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis informē, ka Starptautiskā bobsleja un skeletona federācija (IBSF) piedāvā iespēju Siguldas trasē rīkot pasaules čempionātu. Par to tika vēstīts Latvijas Radio 1.
Foto: LoboStudioHamburg / pixabay.com
6

Izveidota platforma, kas ļaus aizsargāt sportistus no nozākāšanas internetā

Uzņēmums "Sportradar Integrity Services" izveidojis atbalsta tīklu sporta organizācijām, kas ļaus aizsargāt profesionālus atlētus no nozākāšanas sociālajos tīklos.
Dainis Dukurs. Foto: Dainis Ūlands/f64
13

Dainis Dukurs: "Vācieši ir kaut ko atraduši, bet mēs vēl mēģinām saprast"

Jaunā skeletona sezona tuvojas, tomēr, līdzīgi kā citur, arī renes sporta veidos valda neziņa par nākotni. Sarunā ar portālu Sportacentrs.com Siguldas bobsleja un kamaniņu trases direktors Dainis Dukurs atzina, ka šobrīd notiek runas par 2021. gada pasaules čempionāta pārcelšanu no Leikplesidas (ASV) uz Kēnigszē (Vācija). Dukurs arī atklāja, ka atcelta rudenī plānotā Pekinas olimpiskās trases homologācija, uz kurieni bija paredzēts doties Martinam Dukuram.
Latvijas izlases basketbolists Žanis Peiners. Foto: Ģirts Ozoliņš, f64

Latvijas Universitāte 40 augsta līmeņa sportistiem var segt studiju maksu

Latvijas Universitāte (LU), tuvojoties jaunajam mācību gadam, aicina jaunos augsta līmeņa sportistus izmantot LU piešķirtās sporta stipendijas, kas nodrošina iespēju sportistiem iegūt kvalitatīvu augstāko izglītību un vienlaikus turpināt sportista karjeru. Sporta stipendija, kā tas ierasts daudzās Eiropas un Ziemeļamerikas valstīs, nodrošina studiju maksas segšanu, ja sportists uzrādījis augstus sasniegumus savā sporta veidā un vienlaikus ir sekmīgs arī studijās Latvijas Universitātē.
Dainis Dukurs. Foto: Radio "Baltkom"

D. Dukurs: "Pēc Zubkova aiziešanas uzlabojušās mūsu attiecības ar Krievijas pārstāvjiem"

Latvijas skeletona zvaigžņu Martina un Tomasa tēvs, pieredzējušais treneris un Siguldas sporta leģenda Dainis Dukurs sarunā ar krievu reportieri atklāj, ka ar Krievijas sportistiem un treneriem kļuvis patīkami sarunāties un kopā strādāt.
Sandis Prūsis. Foto: Ģirts Ozoliņš, F64
6

Prūsis: "Jābūt paškritiskākiem, mēs te nevācam cilvēkus interešu pulciņam"

Murjāņu sporta ģimnāzijas manēžā šodien tika aizvadīta ikgadējā jauno sportistu atlase bobslejā un skeletonā. Ja iepriekšējos gadus manēža bija pilna ar jaunajiem kandidātiem, tad šogad atlases testi notika pēc iepriekšēja pieraksta, veidojot nelielas atlases grupas, ievērojot visus pulcēšanās un distancēšanās noteikumus, informē Latvijas Bobsleja un skeletona federācija. LTV1 Sporta ziņās Latvijas bobsleja izlases treneris Sandis Prūsis pauda, ka daudziem pretendentiem pietrūka paškritikas.
Zintis Ekmanis. Foto: Romāns Kokšarovs, F64
5

Ekmanis: "Ja pateikšu, cik pieteikušies uz atlasi, atnāks vēl policija"

Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis atklāj, ka uz jauno talantu atlasi saņemts liels skaits pieteikumu, līdz ar to darbs notiks vairākās grupās, pasākums varētu izvērsties vismaz četru stundu garumā. Par to lasāms laikrakstā "Latvijas Avīze".
Mareks Mezencevs (pa kreisi) dod norādījumus britu vadošajam skeletonistam Markusam Vaietam. Foto: Viesturs Lācis/IBSF
4

Mezencevs: "Britiem lielais siera gabals ir olimpiāde - pārējais tiek pakārtots"

Pēc 2018./19. gada sezonas ilggadējais Latvijas skeletona izlases treneris Mareks Mezencevs pieņēma jaunu izaicinājumu savā karjerā, pievienojoties Lielbritānijas izlasei - komandai, kuru sportisti ierindas sacensībās ne vienmēr ir starp galvenajiem favorītiem, bet Phjončhanas olimpiskajās spēlēs izcīnīja trīs godalgas. Tagad, kad viena sezona jaunajā komandā jau aiz muguras, plašākā intervijā portālam Sportacentrs.com treneris Mezencevs atklāj savus iespaidus par redzēto un piedzīvoto, sniedz ieskatu Lielbritānijas skeletona programmā, kā arī izsaka savu viedokli par to, vai renes sporta veidi Latvijā būtu starp prioritāri atbalstāmajiem.
Oskars Ķibermanis. Foto: Viesturs Lācis/bobslejs.lv
17

Maijā notiks jauno bobslejistu un skeletonistu atlases testi

Kā jau katru pavasari, arī šogad notiks jauno sportistu atlases testi, lai izraudzītos labākos kandidātus, kuri nākotnē varētu kļūt par bobslejistiem vai skeletonistiem.
Martins Dukurs. Foto: Viesturs Lācis/bobslejs.lv
21

LOV nākamās sezonas ziemas sastāvā iekļauj 61 sportistu

Latvijas Olimpiskās vienības dalībnieku sapulce šodien izvērtēja ziemas sporta veidu sportistu sasniegumus aizvadītajā sezonā un nosauca A, B un C sastāvus 2020.-2021. gada sezonai. LOV sastāvos tika iekļauti sportisti, kuri aizvadītajā sezonā bija izpildījuši atlases kritērijus. A sastāvā 21, tostarp 18 pārstāvji renes sporta veidos.