Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:138, Did:0, useCase: 0

Arbitrāžas tiesa līdz janvāra beigām cer pieņemt lēmumus diskvalificēto Krievijas sportistu lietās

Arbitrāžas tiesa līdz janvāra beigām cer pieņemt lēmumus diskvalificēto Krievijas sportistu lietās
Aleksandrs Zubkovs
Foto: EPA/Scanpix

LETA. Sporta Arbitrāžas tiesa (CAS) līdz 31.janvārim cer pieņemt lēmumus Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) diskvalificēto Krievijas sportistu lietās, otrdien paziņoja CAS.

SOK par antidopinga pārkāpumiem 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs diskvalificējusi kopumā 43 Krievijas sportistus, kuriem jebkādā statusā liegta dalība arī gaidāmajā Phjončhanas Olimpiādē.

"CAS pieņēmusi 42 Krievijas sportistu apelācijas pret SOK Disciplinārās komisijas (DK) lēmumu. SOK DK atklāja, ka sportisti 2014.gada olimpiskajās spēlēs pārkāpuši antidopinga noteikumus, diskvalificēja viņus un atņēma godalgas. Tāpat sportistiem jebkādā statusā liegts piedalīties olimpiskajās spēlēs," teikts CAS paziņojumā.

No diskvalificētajiem sportistiem reģistrēts nav tikai bobsleja stūmējs Maksims Belugins. Savukārt vēl vienam bobslejistam Aleksejam Vojevodam CAS kā sporta veidu norādījusi hokeju, kurā diskvalificētas tika astoņas Krievijas sieviešu izlases spēlētājas. CAS katram sportistam atvērusi atsevišķu lietu.

"Uzklausīšanas procedūras tiks veiktas kopīgi, un tās, visticamāk, sāksies 22.janvārī. Šobrīd tiek prognozēts, ka lēmumi katrā lietā tiks paziņoti līdz vai tieši 31.janvārī," ziņo CAS. Tāpat kā sportisti, savu diskvalifikāciju pārsūdzējis arī Krievijas vicepremjers Vitālijs Mutko, kura apelācija arī ir pieņemta.

Kopumā Krievijas delegācijai, kas uzvarēja Soču olimpisko spēļu medaļu vērtējumā, ir atņemtas 13 no 33 iegūtajām godalgām, kas tai kopvērtējumā licis atkrist uz ceturto vietu aiz Norvēģijas, Kanādas un ASV.

Skeletonā Sočos par olimpisko čempionu kļuva krievs Aleksandrs Tretjakovs, tomēr SOK diskvalificēja arī viņu, kas pie zelta ļaus tikt Martinam Dukuram, bet bronzu iegūs viņa brālis Tomass. Savukārt bobslejists Aleksandrs Zubkovs triumfēja četriniekos un divniekos, bet pēc viņa diskvalifikācijas par olimpisko čempionu četriniekos kļūs Oskara Melbārža ekipāža, kā arī, diskvalificējot Aleksandru Kasjanovu, latvietis tiks pie bronzas divniekos.

Savukārt pēc Krievijas kamaniņu braucēju Alberta Demčenko un Tatjanas Ivanovas diskvalifikācijām pie 2014.gada olimpisko spēļu sudraba godalgām komandu stafetē tiks Elīza Tīruma (tagad Cauce), Mārtiņš Rubenis un brāļu divnieks Andris un Juris Šici, kuri Sočos ieguva bronzu.

Lai gan SOK diskvalificējusi 17 Krievijas ledus trašu braucējus, starptautiskās federācijas viņiem nav liegušas piedalīties Pasaules kausa posmos. Tieši Latvija pēc 2014.gada Soču olimpisko spēļu medaļu atņemšanas Krievijai kļūs par lielāko ieguvēju starp visām šīs Olimpiādes dalībniecēm. Pārdalot Soču olimpiskajās spēlēs izcīnītās godalgas, Latvijas komanda medaļu kopvērtējumā var pacelties piecas vietas augstāk uz 17.pozīciju, liecina aģentūras LETA aprēķini.

Paredzēts, ka SOK nākamā gada februārī gaidāmajās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs sportistiem rīkos īpašu apbalvošanas ceremoniju. Tiesa, kā norādījis organizācijas prezidents Tomass Bahs, ja ar medaļu atgūšanu no Krievijas radīsies kādi šķēršļi, atsevišķiem sportistiem šo ceremoniju varētu pārcelt uz vēlāku laiku.

Oficiāli Latvijas sportistus par jaunajiem medaļu ieguvējiem varēs nosaukt vien tad, kad lēmumus būs paziņojusi CAS.

Izmantotie resursi:
LETA

     [+] [-]

, 2018-01-12 11:20, pirms gada
Sveiki, kungs / kundze!

Es esmu Sandra Kelly Maskuller sekretāre naudas aizdevumu sabiedrība starp privātpersonu.

Vai jums ir nepieciešami naudas aizdevumi starp privātpersonām, lai saskarētos ar finansiālajām grūtībām, lai beidzot izkļūtu no strupceļa, kas izraisa bankas, noraidot jūsu kredītprasību failus? Sandranas kundze ir spējīga veikt aizdevumu no nepieciešamās summas un ar nosacījumiem, kas padarīs jūsu dzīvi vieglāku. Tāpēc sazinieties ar mani, lai uzzinātu vairāk par mūsu labvēlīgajiem apstākļiem.

Mēs piedāvājam no 10 000 eiro līdz 10 000 000 eiro ar atmaksas termiņu no 5 gadiem līdz 25 gadiem ar likmi 2% gadā. Jūs varat sazināties ar mani:

sandrana_credito@hotmail.com

sandrana_credito@hotmail.com

paldies