Inguna Minusa: "Nospēlējām, kā to darām treniņā, - ātri, agresīvi un bez kļūdām"

Inguna Minusa: "Nospēlējām, kā to darām treniņā, - ātri, agresīvi un bez kļūdām"

Inguna Minusa, ''RSU/MVS'' trenere
Foto: Romāns Kokšarovs, f64

Pirmajā Latvijas čempionāta pusfinālspēlē sievietēm viesos uzvaras svinēja nosacītie pāru autsaideri – RSU/ MVS un SK Babīte.

Lielākā pārsteiguma autores ir RSU/MVS, kas Jelgavā ar 3:1 (17, -7, 22, 14) apspēlēja Latvijas čempiones Jelgava/LU. Uzvarā Jeļizaveta Morozova ieguldīja 17 punktus, Anna Embrekte 12, Alise Pētersone un Agija Sidorova – pa 10 punktiem. Jelgavniecēm rezultatīvākā ar 12 punktiem bija Anna Lejiņa, pa 11 punktiem guva Sanda Ragozina un Ilze Liepiņlauska.

Vēl nekas nav beidzies. Vēl ir rītdiena,” sarunu sāka RSU/MVS prezidente un trenere Inguna Minusa. „Pirmo setu nospēlējām stabili kā vienota komanda. Mūs brīžiem no ierindas izsit muļķīgas nepiespiestās kļūdas, bet šoreiz nospēlējām, kā to darām treniņā, - ātri, agresīvi un bez kļūdām. Otrajā setā meitenes bija sapriecājušās, ka ir ļoti labi, Jelgava pastiprināja servi, un iekritām servju uzņemšanā. Līdz ar to arī mums nebija agresīva uzbrukuma.

Pēc otrā seta izdevās to aizmirst, un trešajā un ceturtajā setā nospēlējām ļoti stabili, bez muļķīgām kļūdām. Šāds notikumu pavērsiens sagrāva pretinieces.”

Inguna izceļ Jeļizavetas Morozovas sniegumu šajā mačā: „Cepuri nost Ļizas priekšā! Viņa izvilka spēli, uzmundrināja, neļāva nokārt degunus pēc otrā seta un tāpat turpināja komandu vest aiz sevis arī turpmākajos setos. Pagaidām gan nekas nav paveikts, jo jau rīt ir nākamā spēle, taču meitenes ļoti grib uzvarēt.”

Arī otrā spēlē uzvarēja Baltijas līgas pamatturnīrā zemāku vietu ieņēmušās. SK Babīte viesos ar 3:1 (23, -20, 28, 12) uzvarēja VK miLATss, kas nesen izcīnīja piekto vietu Baltijas līgā. Ļubova Tihomirova ar 16 punktiem bija rezultatīvākā SK Babīte rindās, 14 punktus pievienoja Liene Mellupe, pa 12 – Simona Rozīte un Ieva Tetere.

Trešo setu vinnējām ar raksturu,” par panākumu saka VK Babīte treneris Artūrs Tinte. „Uzvarējām no 21:24, un laikam arī 11:17 bija. Jā, pretiniecēm nespēlēja divas svarīgas spēlētājas – Anastasija Kravčenoka un Elza Smilškalne, taču trīs pirmie seti pagāja līdzīgā cīņā. Mums bija vairāk pieredzes, bet pretiniecēm – labas pirmā tempa spēlētājas. Viņas pirmajā tempā uzbrūk ļoti ātri, un mēs neesam pieraduši, centrālās bloķētājas nepaspēj blokā. Ja paspēj, daugavpilietes sekmīgi izpilda tādus māņu sitienus – metienus. Ceturtajā setā labāk uzservējām, un pretiniecēm radās grūtības ar pirmo tempu izmantošanu.

Pirmajā setā uzvarējām un nomierinājāmies. Likās, ka tāpat turpināsim vinnēt, taču arī spēle Jelgavā pierādīja, ka šogad visas četras komandas ir spēkos līdzīgas un prognozēt uzvarētāju pirms spēles nevar. Tāpēc lai mūsu meitenes nedomā, ka rīt būs viegla uzvara! Jāatpūšas un ar simtprocentīgu koncentrēšanos jāiet laukumā. Pluss ir mājas spēle, jo tā ir mums pierasta zāle. Ceram arī uz atbalstītāju pilnām tribīnēm.”

Otrās spēles rīt Rīgas Kultūru vidusskolas sporta zālē pulksten 12:00 un Babītes sporta kluba zālē pulksten 14:00.

Izmantotie resursi:
volejbols.lv

Tev jābūt autorizētam,