Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 0

LČ bronza volejbolā – DU, Jirgensonam 24 punkti

Dainis Āzens
Dainis Āzens

LČ bronza volejbolā – DU, Jirgensonam 24 punkti
Bronza daugavpiliešiem
Foto: facebook/vkdaugavpils

Par "Credit24" meistarlīgas Latvijas čempionāta bronzas medaļu ieguvējiem šodien kļuva Daugavpils Universitāte, kas sērijas trešajā spēlē savās mājās ar 3:1 pārspēja OC "Limbaži"/MSĢ.

Izšķirīgā spēle par bronzas medaļām notika Daugavpilī, kur grūti klājas jebkurai komandai. Tajā tikās Daugavpils Universitāte un OC “Limbaži”/MSĢ.

Kopš 1. seta sākuma nelielu pārsvaru iekrāja mājinieki, laika gaitā to palielinot un ar Arvīda Ribicka uzbrukumu svinot panākumu setā ar 25:21.

2. setu labāk sāka viesi, pēc Ribicka kļūdas uzbrukumā izvirzoties vadībā ar 9:4. Tomēr seta vidū vadības grožus pārņēma mājinieki, pēc Raimonda Vilmaņa bloka uzvarot ar tādu pat rezultātu kā 1. setā.

3. setā jau ar pirmajām izspēlēm pie atspēlēšanās ķērās viesi, panākdami 9:5 pēc Kristapa Šmita bloka. Iekrājuši 6 punktu pārsvaru (16:10) pēc Roberta Kļaviņa bloka, viesi to noturēt nespēja. Pēc Aleksandra Samuilova uzbrukuma mājinieki panāca 22:22, tomēr uzvarai pietrūka spēka, un pēc Šmita uzbrukuma caur daugavpiliešu bloku limbažnieki vienu setu atspēlēja – 25:23.

Pēc līdzīga sākuma 4. setā pirmoreiz viena no komandām triju punktu pārsvaru iekrāja seta vidū – 16:13 viesu labā pēc Šmita uzbrukuma. Mājinieki atspēlējās un izvirzījās vadībā. Līdzīgā galotnē, kurā pussolīti priekšā bija mājinieki, sešas mačbumbas bija daugavpiliešiem, viena setbumba – limbažniekiem, sezonai punktu pielika Šmits, paipā sitot pāri laukumam, kas nozīmēja 3:1 (21, 21, -23, 29) uzvaru spēlē un 2-1 sērijā Daugavpils Universitātei.

Uzvaru ar 24 punktiem kaldināja Mārcis Jirgensons, pa 13 punktiem Dmitrijam Meinertam un Samuilovam, 10 punkti (6(!) bloki) Oļegam Klopovam. Viesu komandas uzbrukuma līderim Šmitam 17 punkti (3 bloki), 11 punkti Kļaviņam.

“Ticība, ka izcīnīsim medaļas, bija visu laiku, jo otrā un trešā spēle bija paredzēta mūsu laukumā,” pēc cīņas “sportacentrs.com TV” teica pieredzējušākais vīrs DU rindās Raimonds Vilmanis. “Pirmajā spēlē nesanāca uzvarēt seta galotnēs, bet visu sezonu cīnījāmies ar to, ka pēc pāri tīklam lidojošas bumbas nav, kas iedod pirmo piespēli. Limbažos labi nospēlēja Šmits un Aleksandrs Nasonovs, pēc tam sākām blokā labāk pret viņiem spēlēt, un arī aizsardzība uzlabojās. Šodien Mārcis Jirgensons ļoti labi nospēlēja. Arī Samuilovs, kurš visu sezonu cīnījās ar sevi, bet izšķirošās spēles aizvadīja labi.”

Izmantotie resursi:
Latvijas volejbola federācija