Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 0

LVF kausu izcīna U-17 grupas Jēkabpils puiši un U-12 grupas Limbažu meitenes

LVF kausu izcīna U-17 grupas Jēkabpils puiši un U-12 grupas Limbažu meitenes
Uzvarētāji U-17 zēnu grupā
Foto: Latvijas Volejbola federācija

Latvijas Volejbola federācijas (LVF) kausu U-17 grupā Jēkabpilī izcīnīja Raivja Obrumana un Ivara Māliņa trenētie Jēkabpils SS/Aizkraukles NSS puiši, bet U-12 grupā Rudens kausu ieguva Inetas Sprancmanes trenētās Limbažu un Salacgrīvas NSS meitenes.

LVF kausa izcīņas finālturnīrā U-17 zēniem Jēkabpilī mājinieki 6 komandu konkurencē uzvarēja pārliecinoši. Jēkabpils Sporta skolas/Aizkraukles novada Sporta skolas apvienotās komandas jaunie volejbolisti pretiniekiem “dāvāja” tikai vienu zaudētu setu un finālā ar 3:1 (13, 22, -18, 21) uzveica Gata Vanaga vadīto RVS vienību. Spēlē par 3. vietu Borisa Čolokjana un Andreja Adamoviča vadītā Daugavpils BJSS vienība ar 3:0 (23, 21, 19) apspēlēja Talsu novada Sporta skolu (treneris – Aivars Pekmans). Spēlē par 5. vietu Kuldīgas NSS/Skrunda (treneri – Jānis Jerumanis un Ainārs Zankovskis) četros setos pārspēja Vecumnieku NDSS (treneri – Rinalds Zariņš un Jānis Plūme).

“Nevienu brīdi nešaubījos, ka uzvarēsim,” pēc turnīra teica uzvarētāju treneris Raivis Obrumans. “Arī vienīgo setu finālturnīrā zaudējām pašu kļūdu dēļ. Tajā setā mums servēs bija, precīzi nepateikšu, kādas septiņas līdz desmit kļūdas. To pretinieki nepiedeva.”

Vaicāts, kas noteica tik pārliecinošu uzvaru, Obrumans atbildēja, ka “pirmkārt, komandas spēle. Otrkārt, uzskatu, ka mūsu “pirmie tempi” bija izteikti stiprāki par pretinieku šīs pozīcijas spēlētājiem. Akcentējām savu servi. Tas uzreiz atviegloja punktu gūšanu, taču, agresīvi servējot, daudz arī kļūdāmies šajā elementā. Tas palīdzēja atkārtoti iegūt LVF kausu, ko bijām izcīnījuši arī iepriekšējā sezonā.”

U-12 grupas meitenes par kausu cīnījās pirmo gadu. Rudens kausa izcīņā Rīgas Volejbola skolā piedalījās komandu rekordskaits pēdējo gadu laikā šajā vecuma grupā meitenēm – divdesmit. Pārliecinošu uzvaru izcīnīja Inetas Sprancmanes trenētā Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skola, finālā pieveicot Žannas Zaņeginas un Elīnas Bogdanovas trenēto Daugavpils BJSS 2. komandu. 3. vietu ieņēma RVS II komanda (treneri – Jana Ļeļeva un Andris Vitauts Kļaviņš), ceturto – Talsu NSS (treneri – Aivars Pekmans un Reinis Kalniņš), piekto – Daugavpils BJSS 1. komanda (trenere – Kristīne Žuka), sesto – Kuldīgas NSS (trenere – Ieva Ņečiporuka).

“Ar pusi komandas kopā ar otru treneri LVF kausā spēlējām jau iepriekšējā gadā kopā ar gadu vecākām meitenēm,” stāsta Ineta Sprancmane. “Tomēr šādā sastāvā tas mūsu komandai bija pirmais oficiālais turnīrs.
Apakšgrupā visas spēles vinnējām ar 4:0, bet ceturtdaļfinālā pretī tika ielozēta spēcīgā Kuldīgas NSS, kuru pārspējām ar 3:1. Spēle bija diezgan līdzīga. Arī pusfinālā pretī stājās viena no spēcīgākajām komandām – Mārupes meitenes no RVS. Bijām satraukušās, taču nospēlējām ļoti veiksmīgi, uzvarot ar 3:1. Finālā gan uzvarējām ļoti viegli, jo otrs zars bija daudz vieglāks, pirmajā setā pat, liekas, ar 21:6.

Meitenes cītīgi nāk uz treniņiem jau kopš 1. klasītes un ar volejbolu nodarbojas jau piecus gadus. Man liekas, ka mūsu meitenes labāk kustējās laukumā un labi darbojās aizsardzībā. Mums bija laba motivācija, un meitenes ieklausījās manos norādījumos. Ļoti koncentrējāmies uz servēm, servējot gandrīz bez kļūdām. Arī trešās piespēles bija mērķētas vai nu stūros, vai uz leju, lai pretiniecēm būtu grūtāk. Nevienu spēlētāju gan neizcelšu,” tāpat kā Obrumans arī Limbažu trenere izvairās izcelt kādu vienu spēlētāju, smejoties, ka šādā vecumā var sakāpt galvā. “Katrs četrinieks bija komanda, kas atbalstīja arī otru četrinieku.”

Šajā nedēļas nogalē divi kausi iegūs savu īpašnieku Rīgā. Purvciema vidusskolā notiks U-17 meiteņu kausa finālsacensības, bet Rīgas Volejbola skolā – Rudens kausa izcīņa U-12 grupas zēniem.

Izmantotie resursi:
Latvijas volejbola federācija