Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Pasaules čempionāts vieglatlētikā pārcelts uz 2022.gadu

Rolands Eliņš

Pasaules čempionāts vieglatlētikā pārcelts uz 2022.gadu
Sebastians Ko. Foto: Reuters/Scanpix

LETA. Nākamvasar paredzētās planētas meistarsacīkstes vieglatlētikā pārceltas uz 2022.gadu, lēmusi Pasaules vieglatlētikas savienība ("World Athletics").

Jau ziņots, ka Tokijas olimpiskās spēles nākamvasar norisināsies no 23.jūlija līdz 8.augustam jeb tajā pašā laika periodā, kad bija paredzētas šovasar.

Nākamgad Jūdžinā no 6. līdz 15.augustam bija jānotiek pasaules čempionātam vieglatlētikā, taču tagad tas pārcelts uz 2022.gadu.

"Atbalstam izvēli jaunajiem olimpisko spēļu datumiem. Tas dod mūsu sportistiem iespēju atsākt treniņus un atgriezties sacensību apritē. Visiem jābūt elastīgiem un gataviem iet uz kompromisiem, tāpēc kopā ar pasaules čempionāta rīkotājiem strādājam pie datumu izvēles 2022.gadā," vēsta "World Athletics", kas jau iepriekš pilnībā pauda atbalstu olimpisko spēļu pārcelšanai.

Vieglatlētiem 2022.gadā iecerēts arī Eiropas čempionāts, Nāciju Sadraudzības spēles un Āzijas spēles. Iepriekšējais PČ vieglatlētikā norisinājās 2019. gadā, bet aiznākamais plānots 2023. gadā.

Pasaules vieglatlētikas jumtorganizācija savu kalendāru plānos tā, lai 2020.gada sezona sacensībās stadionos dotu visiem sportistiem vienlīdzīgas iespējas. Tāpat tiks pārskatīta olimpisko spēļu kvalifikācijas sistēma.

Pasaules čempionāts būs jāpārceļ arī Starptautiskajai Peldēšanas federācijai (FINA). Pasaules čempionātam nākamgad no 16.jūlija līdz 1.augustam bija jānotiek Japānas pilsētā Fukuokā.

Izmantotie resursi:
LETA