Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Prokopčuka kļūst par Latvijas čempioni desmit kilometru skrējienā

Ints Megnis
Ints Megnis

Prokopčuka kļūst par Latvijas čempioni desmit kilometru skrējienā
Jeļena Prokopčuka
Foto: Lattelecom

Titulētā garo distanču skrējēja Jeļena Prokopčuka aizvadītajā nedēļas nogalē Piltenē kļuvusi par Latvijas čempioni desmit kilometru skrējienā, kamēr vīriem pie titula tika cits olimpietis Valērijs Žolnerovičs.

Latvijas čempionāts notika skrējiena "Piltene" ietvaros, absolūtajā ieskaitē Žolnerovičam finišējot pēc 30 minūtēm un 15 sekundēm, kas deva ļoti pārliecinošu panākumu, jo tuvākais sekotājs Reinis Hartmanis atpalika par 55 sekundēm. Savukārt pie bronzas vīru sacensībās tika Artūrs Niklāvs Medveds.

Tikmēr dāmām Prokopčuka finišu sasniedza pēc 35 minūtēm un 32 sekundēm, par deviņām sekundēm apsteidzot Karīnu Helmani-Soročenkovu. Savukārt bronzu izcīnīja Lelde Neimande.

Prokopčuka 2016. gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs izcīnīja 12. vietu maratonā. Tās viņai bija ceturtās olimpiskās spēles karjerā, bet pirmās pēc 12 gadu pārtraukuma un arī pirmās maratona distancē. Pērn septembrī viņa pasaulē laida otro dēlu, bet maijā Prokopčuka atgriezīsies sacensību trasē, veicot pusmaratona distanci "Lattelecom" Rīgas maratonā. Sākotnēji sportiste vēl cerēja šogad skriet Eiropas čempionātā, tomēr drīz vien secināja, ka nepagūs tam sagatavoties.

Maijā skrējēja pauda, ka vēlas piedalīties Tokijas olimpiskajās spēlēs, kad būs jau nepilnus 44 gadus veca.