Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

10 mūsējie šobrīd ir olimpisko spēļu zonā, liecina "World Athletics" jaunais rīks

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

10 mūsējie šobrīd ir olimpisko spēļu zonā, liecina "World Athletics" jaunais rīks
2018. gada Latvijas labākie vieglatlēti Sindija Bukša un Jānis Leitis. Foto: Guntis Bērziņš, Latvijas Vieglatlētikas savienība

Pasaules vieglatlētikas oficiālajā mājas lapā parādījies rīks, kas ļauj sekot situācijai Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijā. Iepriekš tamlīdzīgus rīkus piedāvāja tikai kādi entuziasti.

Atgādinām, ka sakarā ar koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību pasaules vieglatlētikas vadība paziņojusi, ka līdz decembra sākumam sportistiem nebūs iespēja krāt kvalifikācijas punktus un izpildīt normatīvus. Olimpiskās kvalifikācijas periods ir apturēts no 6. aprīlim līdz 30. novembrim. Turpinājumā tas atsāksies un noslēgsies 2021. gada 29. jūnijā.

Pasaules vieglatlētikas oficiālajā mājas lapā apkopotā informācija liecina, ka olimpisko spēļu "zonā" patlaban ir 10 mūsējie - normatīvu izpildījušas Laura Ikauniece (septiņcīņa), Līna Mūze (šķēpmešana) un Laura Igaune (vesera mešana), savukārt pēc ranga tiek Gunta Vaičule (200m), Sindija Bukša (200m), Līga Velvere (800m), Madara Palameika (šķēpmešana), Rolands Štrobinders (šķēpmešana), Gatis Čakšs (šķēpmešana), un Ruslans Smolonskis (50km soļošana). Sieviešu 400m tabulā virs svītras jābūt arī Vaičulei, taču viņa droši vien ir aizmirsta, jo nav atrodama pat zem svītras.

No mūsējiem, kas atrodas zem svītras, vistuvāk kārotajam mērķim ir 400m sprinteris Jānis Leitis, kuram šobrīd pietrūkst vien trīs punktu. Kad atsāksies olimpiskā kvalifikācija, vieglatlēti varēs mēģināt uzlabot savu situāciju.

Vieglatlēti, kuri šobrīd jau ir izpildījuši Tokijas olimpisko spēļu normatīvu, to saglabās arī pēc kvalifikācijas perioda beigām - Latvijas gadījumā Ikauniece, Mūze un Igaune.

Tikmēr tiek lēsts, ka olimpisko spēļu pārcelšana varētu būt personiski izdevīga vairākiem Latvijas vieglatlētiem - septiņcīņniece Laura Ikauniece un kārtslēcējs Mareks Ārents atgūsies pēc savainojuma, sprintere Gunta Vaičule atgriezīsies pēc ģimenes pieauguma, savukārt šķēpmetēja Anete Kociņa šo gadu izmantos, lai kļūtu vecāka, veselāka un spēcīgāka. Droši vien var nosaukt vēl kādu.

2021. gada Tokijas olimpiskās spēles, cerams, risināsies no 23. jūlija līdz 8. augustam.

Izmantotie resursi:
worldathletics.org