Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Žolnerovičs Tallinā uzrāda Latvijas šosezon labāko rezultātu pusmaratonā

Agris Suveizda

Žolnerovičs Tallinā uzrāda Latvijas šosezon labāko rezultātu pusmaratonā
Valērijs Žolnerovičs
Foto: Mārtiņš Zilgalvis/f64

LETA. Garo distanču skrējējs Valērijs Žolnerovičs svētdien Tallinā uzrādīja šosezon Latvijā labāko rezultātu pusmaratonā.

Tallinas maratona ietvaros notikušajās sacensībās Žolnerovičs pusmaratona distanci skrēja vienā stundā piecās minūtēs un 52 sekundēs, kas viņam deva ceturto vietu. Tikmēr piektais bija Jānis Višķers, kurš pusmaratonu skrēja vienā stundā un sešās minūtes, kas viņam ir jauns personīgais rekords.

Uzvaru svinēja mājinieks Tīdreks Nurme, kura distances laiks bija viena stunda trīs minūtes un 27 sekundes. Žolnerovičs ir Latvijas rekordists maratonā un pusmaratonā. Pusi no klasiskā maratona viņš ir skrējis vienā stundā četrās minūtēs un 43 sekundēs. Savukārt Līga Velvere sestdien Ņūkāslā notikušajās tradicionālajās ārpusstadiona sacensībās "Great North City Games" 500 metrus skrēja vienā minūtē un 8,29 sekundēs, kas viņai deva ceturto vietu.

Kā raksta vieglatlētikas statistiķis Andris Staģis, pagājušā gadsimta četrdesmitajos un piecdesmitajos gados šajā distancē tika fiksēti arī republikas (tolaik Latvijas PSR) rekordi. Pēdējais ieraksts Latvijas rekordu hronikā ir viena minūte un 16,8 sekundes, ko 1954.gada 7.septembrī Rīgā sasniedza Dzidra Levicka - vēlāk daudzkārtēja Latvijas čempione un rekordiste, kā arī 1958.gada Eiropas čempionāta bronzas medaļas laureāte 800 metru skrējienā.

Izmantotie resursi:
LETA

     [+] [-]

, 2018-09-10 22:51, pirms 9 mēnešiem
Līgas Velveres 1:08,29 ir fantastisks rezultāts un tātad jauns Latvijas labākais sasniegums! (par rekordu varētu atzīt ja skrietu stadionā)
Apsveicami arī mūsu skrējēju labie rezultātu sasniegumi!