Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Pirmo reizi Sieviešu skrējienā - Jauno māmiņu starts

Andrejs Siliņš

Pirmo reizi Sieviešu skrējienā - Jauno māmiņu starts
Foto: sieviesuskrejiens.lv

Šī gada 7. maijā Mežaparkā jau piekto gadu pēc kārtas norisināsies Sieviešu skrējiens, taču šosezon dalībnieces sagaida patīkams pārsteigums - pirmo reizi dots īpašs starts jaunajām māmiņām un viņu mazuļiem ratos, kas tiek organizēts sadarbībā ar Māmiņu Klubu.

Daiļā dzimuma pārstāvēm kopā ar jaunajām atvasēm būs iespēja Mežaparka atpūtas teritorijā mērot gan 5km, gan 10km distances, tieši tāpat kā pārējām skrējiena dalībniecēm, attiecīgi piemērojot savu attāluma veikšanas metodi - skrienot vai soļojot. Sacensībās tiks izveidots īpašs starta koridors, no kura varēs netraucēti uzsākt skrējienu kopā ar citām jaunajām māmiņām, kas mērķtiecīgi dosies pretī finišam kopā ar saviem mazuļiem ratiņos.

Sacensību organizatori vēsta, ka tā ir lieliska iespēja aktīva dzīvesveida popularizēšanai jauno māmiņu vidū, kas pēc bērna piedzimšanas vēlas piedalīties dažādos pasākumos, tomēr nereti gandrīz visu brīvo laiku veltot tikai bērna kopšanai un audzināšanai mājās. Māmiņu starts kopā ar mazuļiem šāda mēroga sporta pasākumos Latvijā līdz šim nav bijis aktualizēts, tomēr ir ļoti būtiski šo sociālo grupu novērtēt un integrēt sporta sabiedrībā. Sieviešu skrējiens aicina un iedrošina arī tās sievietes, kas nekad iepriekš nav piedalījušās šāda veida pasākumos - vai nebūtu jauki pievarēt jaunas virsotnes kopā ar savu mazuli?

Skrējienā tiks izvietots viens punkts slāpju veldzēšanai 5km distancē un divi punkti 10km distancē, kuros skrējiena dalībniecēm būs pieejams dzeramais ūdens gan sev, gan mazajiem. Tām māmiņām, kuru atvases ir jau sasniegušas 2 līdz 12 gadu vecumu un patstāvīgi vēlas piedalīties skriešanas sacensībās, tiks piedāvāts bērnu skrējiens 200 līdz 1000 m distancēs.

Aicinām māmiņas pirms dalības skrējienā pārbaudīt bērnu ratiņu drošības stāvokli, lai bez raizēm spētu kopīgi veikt izvēlēto distanci. Bērni ir mūsu nākotne - sievietes spēkos ir veidot to stipru un saliedētu!
Reģistrējies Jauno māmiņu startam: Reģistrējies 2017 - Sieviešu skrējiens

Informāciju sagatavoja
Indra Stikute
Sportlandmagazine.com žurnāliste