Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Sinčukovs: "Nākamgad Latvijas rekords kritīs - to es jums apsolu"

Jānis Freimanis

Sinčukovs: "Nākamgad Latvijas rekords kritīs - to es jums apsolu"
Maksims Sinčukovs
Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Latvijas 400 metru barjerskrējējs Maksims Sinčukovs pēc personiskā rekorda labošanas Eiropas čempionātā Berlīnē sarunā ar Sportacentrs.com apsolīja, ka nākamajā sezonā beidzot tiks labots Viktoram Lācim piederošais Latvijas rekords (49,60 sekundes).

20 gadus vecais Sinčukovs pusfinālā distanci veica 50,33 sekundes, par divām simtdaļām labojot personisko rekordu un sev piederošo Latvijas U23 rekordu. "Sezonu esmu noslēdzis tieši tā, kā gribējās. Protams, vēlējos noskriet vēl ātrāk, bet kā ir, tā ir. Visi lielie čaļi aizskrēja pa priekšu un manos spēkos nebija viņus noķert. Galvenais bija sasniegt personisko rekordu. Tas izdevās, tādēļ esmu apmierināts."

Vakar pēc priekšskrējiena Maksims neslēpa, ka jūtas fiziski un emocionāli noguris, tādēļ šaubījās par savām spējām atjaunoties, lai sasniegtu labu rezultātu. "Vajadzēja labi izgulēties un kārtīgi paēst. No sava viesnīcas numuriņa vispār negāju laukā. Tikai gulēju, klausījos mūziku un skatījos seriālus. Darīju visu, lai nebūtu vispār lieki jāstaigā. Neskatoties uz to, nebiju domājis, ka tik labi atjaunošos, jo manā rīcībā bija tikai viena diena, turklāt Berlīnē valda liels karstums. Ir grūti skriet. Es pat iesildoties jau biju viscaur slapjš."

Viktoram Lācim piederošais Latvijas rekords (49,60), ko viņš 2001. gadā uzstādīja 23 gadu vecumā, ir jaunā skrējēja nākamais mērķis. "Taču tas būs nākamgad, šogad vēl nespēju. Mans galvenais mērķis šogad bija labot personisko rekordu. Lācis man vēl ir priekšā, taču viņš bija par trim gadiem vecāks nekā es, kad uzstādīja Latvijas rekordu. Man svarīgākais ir kvalificēties 2019. gada pasaules čempionātam, bet pēc tam - Tokijas olimpiskajām spēlēm. Un, tad jau būs arī Latvijas rekords. 49,60 sekundes - kas gan tas ir? Nākamgad Latvijas rekords kritīs - to es apsolu."

20. augustā Sinčukovs atgriezīsies Arizonas Universitātē, kur viņu jau sagaidīs pirmie treniņi. "Pirmie būs krosiņi, bet tad jau sākšu kārtīgi gatavoties ziemas sezonai. Nākamgad man būs divi svarīgi mērķi - Eiropas U23 čempionāts un pasaules čempionāts, kas notiks oktobrī. Pēc Amerikas atgriezīšos Latvijā un gatavošos Eiropas U23 čempionātam, kurā jau vajadzēs saskriet normālu rezultātu. Latvijas rekords noteikti kritīs, es jums apsolu."

Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja