Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Kenijas skrējēja Keitani ceturto reizi triumfē prestižajā Ņujorkas maratonā

Agris Suveizda

Kenijas skrējēja Keitani ceturto reizi triumfē prestižajā Ņujorkas maratonā
Marija Keitani. Foto: AFP/Scanpix

LETA--DPA. Kenijas skrējēja Marija Keitani svētdien ceturto reizi triumfēja prestižajā Ņujorkas maratonā, kurā vīru konkurencē uzvaru guva Lelisa Desisa no Etiopijas.

Keitani iepriekš par Ņujorkas maratona uzvarētāju tika kronēta no 2014. līdz 2016.gadam, bet pērn viņa bija spiesta samierināties ar otro vietu. Šogad Kenijas skrējēja gan atgriezās uz uzvaras takas. Viņa distancē no sekotājām aizskrēja aptuveni pirms 30 kilometru atzīmes, bet finišu sportiste sasniedza pēc divām stundām, 22 minūtēm un 48 sekundēm.

Otro vietu dāmām tikmēr guva cita Kenijas skrējēja un šī gada Londonas maratona uzvarētāja Viviana Čeruijota, kura no pirmās pozīcijas atpalika vairāk nekā trīs minūtes, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās pērn uzvarējusī amerikāniete Šaleina Flenegana. Līdz šim četras reizes Ņujorkas maratonā uzvarējusi tikai norvēģiete Grēte Veica, kura tajā triumfējusi pat deviņos gadījumos. Karjeras laikā Keiteni trīs reizes bijusi ātrākā arī Londonas maratonā.

Savukārt kungiem nepārspēts palika Desisa, kurš finišēja pēc divām stundām, piecām minūtēm un 59 sekundēm. Viņš par divu sekunžu tiesu apsteidza tautieti Šuru Kitatu, bet trešais bija pērn Ņujorkā uzvarējušais kenijietis Džefrijs Kamrovors. Desisa iepriekš 2015. un 2017.gadā uzvarēja Bostonas maratonā, bet pērn Ņujorkā bija trešais.

Ņujorkas maratons, kurā savulaik divas reizes ir uzvarējusi visu laiku titulētākā Latvijas gargabalniece Jeļena Prokopčuka, šogad norisinājās 41.reizi. Ņujorkā Prokopčuka uzvarēja 2005. un 2006.gadā, bet 2007. un 2013.gadā bija trešā.

Izmantotie resursi:
LETA