Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Latvijas jaunieši uzvar Baltijas U18 komandu čempionātā vieglatlētikā

Ints Megnis
Ints Megnis

Latvijas jaunieši uzvar Baltijas U18 komandu čempionātā vieglatlētikā
Latvijas U18 un U20 izlašu vieglatlēti. Foto: Latvijas Vieglatlētikas savienība

Latvijas U18 vieglatlētikas izlase pagājušajā nedēļas nogalē Pērnavā uzvarēja Baltijas komandu čempionātā, kamēr U20 sportisti starp saviem vienaudžiem palika otrie.

U20 grupā pēc sacensībām gavilēja igauņu juniori, kuri tikai par punktu apsteidza latviešus (271 p. pret 270 p.). Savukārt U18 grupā Latvijas jaunieši atkārtoja pērnā gada panākumu. Tiesa, igauņi tika pārspēti par nieka trim punktiem (260 p. pret 257 p.). Līdz pat divām pēdējām disciplīnām (no 74) bija neskaidra situācija punktu tabulās abās vecuma grupās. Toties divas mūsējo uzvaras 4x400 m jauktajās stafetēs sakārtoja punktu tabulu latviešiem pozitīvi.

Latvijas sportisti 15 reizes kāpa uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, lai saņemtu zelta medaļu (6 reizes junioriem un deviņreiz jaunieši), 14 reizes to veica otrās vietas ieguvēji (7 + 7), bet 11 reizes arī bronzas medaļu laureāti (5 + 6). Trīs no sasniegtajiem rezultātiem ir labākie rezultāti valstī arī pieaugušo vidū - Marta Marksa 100 m/b – 14,00 sek.; Agate Caune 3000 m – 10:01,20, kā arī Vineta Krūmiņa diska mešanā - 43,63 m.

Sacensību uzvarētāji:

Juniori
800 m Oskars Bambals – 1:51,71 un Patrīcija Cīrule – 2:09.47
110 m/b Jānis Sausais – 14,51 sek.(Lat SB) un 100 m/b Marta Marksa – 14,00 sek. (Lat SB un arī LAT SB)
Trīssoļlēkšana Zane Zemīte – 12,76 m
4x400 m jauktā stafete Latvija (A.H.Gromova, P.Cīrule, O.Bambals, A.Pastors) – 3:30,14

Jaunieši
200 m Matīss Gržibovskis – 22,05 sek. (Lat SB)
800 m Etjens Viktors Beļašovs – 1:55,32 (Lat SB) un Invida Mauriņa – 2:13,85 (Lat SB)
3000 m Agate Caune – 10:01,20 (Lat SB un arī LAT SB)
110 m/b Ralfs Zazerskis – 14,68 sek.(Lat SB)
Augstlēkšana Edvarts Eglītis – 2,00 m (Lat SB) un Lāsma Zemīte – 1,77 m
Trīssoļlēkšana Edvīns Hadakovs – 14,94 m
4x400 m jauktā stafete (I.Mauriņa, J.Romaņenko, E.V.Beļašovs, M.Gržibovskis) – 3:33,70

Otrās vietas:

Juniori
200 m Māra Anna Zīverte – 24,54 sek.
800 m Ņikita Bogdanovs – 1:54,29
100 m/b Kristīne Blaževiča – 14,18 sek.
Augstlēkšana Rihards Bremze – 2,02 m un Darja Sopova – 1,75 m
Lodes grūšana Ralfs Eduards Gauja – 16,37 m
Diska mešana Elizabete Elza Stīpniece – 38,34 m

Jaunieši
200 m Jeļizaveta Romaņenko – 25,52 sek. (Lat SB)
800 m Jānis Etjantens – 1:56,54 un Kamilla Vanadziņa – 2:15,24
Trīssoļlēkšana Dārta Auziņa – 11,85 m (Lat SB)
Lodes grūšana Elva Vestarta – 13,27 m
Diska mešana Lauris Lūsis – 46,79 m un Vineta Krūmiņa – 43,63 m (Lat Sb un arī LAT SB)

Trešās vietas:

Juniori
3000 m
Jānis Senkāns – 9:08,42
Augstlēkšana Zane Zemīte – 1,69 m
Trīssoļlēkšana Rinalds Smilfga -14,51 m un Darja Sopova – 12,54 m
Lodes grūšana Artūrs Demidočkins – 16,24 m

Jaunieši
3000 m
Lauris Grīniņš – 9:15,77
110 m/b Kristians Lauva – 14,75 sek un 100 m/b Emmija Ivule – 14,47 sek.(Lat SB)
Trīssoļlēkšana Viktorija Popovičeva – 11,56 m
Lodes grūšana Niks Kļaviņš – 15,97 m (Lat SB) un Vineta Krūmiņa – 13,02 m

Izmantotie resursi:
https://athletics.lv/lv/article/378...