Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Duplentiss un Lavilenī aizraujošā sacensību izskaņā nenoskaidro uzvarētāju

Reinis Grundspeņķis
Reinis Grundspeņķis

Duplentiss un Lavilenī aizraujošā sacensību izskaņā nenoskaidro uzvarētāju
Armands Duplentiss februārī Glāzgovā. Foto: Zumapress.com/Scanpix.

Trīs šī brīža labākie pasaules kārtslēcēji šodien savu māju pagalmos aizvadīja kopējas "The Ultimate Garden Clash" sacensības, kuras noritēja pēc ļoti interesanta formāta. Talantīgais Zviedrijas sportists Armands Duplentiss uzrādīja vienādu rezultātu ar pieredzējušo francūzi Reno Lavilenī, kamēr amerikānim Semam Kendriksam nācās abiem piekāpties.

Visi trīs šo sacensību dalībnieki savā karjerā ir pārvarējuši sešu metru augstumu, turklāt visi ir guvuši ļoti ievērojamus panākumus pēdējo gadu lielajās sacensībās, cīnoties par pasaules labākā kārtslēcēja godu (Duplentiss ir Eiropas čempions un pašreizējais pasaules rekordists telpās, Lavilenī ir olimpiskais čempions un pieckārtējs pasaules čempionāta medaļnieks, bet Kendrikss ir pēdējo divu pasaules čempionātu uzvarētājs). Taču šīs dienas sacensību formāts bija ļoti atšķirīgs no ierastā - sportistiem 30 minūšu laikā bija jāspēj pēc iespējas vairāk reižu pārvarēt piecu metru augstumā novietotu latiņu. Šāds formāts tika noteikts tādēļ, ka attālinātos apstākļos būtu ļoti laikietilpīgi un sarežģīti katru reizi mainīt latiņas augstumu.

Lai gan sacensības norisinājās katra kārtslēcēja mājas pagalmā (Duplentiss lēcienus veica savu vecāku mājās Luiziānā, kur arī bija spēris savus pirmos soļus šajā sporta veidā četru gadu vecumā, Kendrikss sacentās pie savas mājas Oksfordā, Misisipi, bet šo sacensību idejas autors Lavilenī izpildīja mēģinājumus savas mājas pagalmā Francijas pilsētā Klermonferānā), katrs no dalībniekiem iepriekš neslēpa, ka ļoti vēlējās izcīnīt uzvaru, jo šāda veida mači ir ļoti principiāli.

Pirmajā sacensību daļā labāko rezultātu uzrādīja "Mondo" Duplentiss, kurš 15 minūšu laikā, par spīti diviem neveiksmīgiem ieskrējieniem (ieskrējiens bez izpildīta lēciena), spēja veikt 18 sekmīgus lēcienus, kamēr francūzis, vienreiz nogāžot latiņu savā 10. mēģinājumā, spēja to izdarīt par vienu reizi mazāk. Kendrikss nebija tik izturīgs, cik abi pretinieki, un veica 12 veiksmīgus lēcienus, tomēr jāpiemin, ka viņa lēcieni bija ar lielāku rezervi (pasākuma komentētājs Robs Vokers pat jokojot teica, ka amerikānis pārvar 5,80-5,90 m augstumu).

Otrajās 15 minūtēs risinājās spraigs duelis starp Zviedrijas un Francijas sportistiem. Sacensību liktenis izšķīrās, kad līdz beigām bija palikušas mazāk kā 4 minūtes. Duplentisam bija viena lēciena pārsvars pār Lavilenī, tomēr zviedrs savā 32. mēģinājumā nogāza latiņu, neveiksmīgi to aizķerdams ar kājām un ļaujot pretiniekam sevi panākt. Līdz laika beigām abi sportisti bija veikuši 36 veiksmīgus mēģinājumus, turklāt abi kļūdījušies tikai vienu reizi. Lai gan Duplentiss vēlējās piedalīties arī piedāvātajā papildraundā, kas ilgtu trīs minūtes, no šī piedāvājuma atteicās 33 gadus vecais Lavilenī, kā rezultātā pēc pārrunām abi vienojās par neizšķirtu. Sems Kendrikss sacensības noslēdza ar 26 lēcieniem.

Jāatgādina, ka 20 gadus vecais ASV dzimušais Zviedrijas kārtslēcējs Armands Duplentiss šī gada februārī divreiz laboja tieši Reno Lavilenī piederošo pasaules rekordu telpās - 8. februārī Toruņā viņš veica 6,17 m augstu lēcienu, bet nedēļu vēlāk Glāzgovā uzlaboja šo rezultātu vēl par vienu centimetru.

     [+] [-]

, 2020-05-09 00:30, pirms pusgada
Terminatori