Dimanta līga: Feters uzvaru šķēpmešanas sektorā nokārto jau pirmajā metienā

Dimanta līga: Feters uzvaru šķēpmešanas sektorā nokārto jau pirmajā metienā

Johanness Feters
Foto: Reuters/Scanpix

Vieglatlētikas sezona 2017

Dimanta līgā vieglatlētikā norisinājies posms Parīzē, kurā Latvijas sportisti nepiedalījās. Vīriešu šķēpmešanā uzvaru svinēja Johanness Feters ar metienu 88.74 metru tālumā

Sezonas kopvērtējuma līderu vāciešu Johannesa Fetera un Tomass Rēlera divcīņā šodien iejaucās čehs Jakubs Vadlejhs. Viņš jau pirmajā metienā aiztrieca šķēpu pāri 88 metru robežai (88.02m), labojot personisko rekordu. Feters gan nebija daudz kūtrāks un sasniedza 88.74m, kamēr Rēlers iespaidīgo pirmo metienu sēriju papildināja ar 87.18m.

Rēlers nākamajos mēģinājumus stabili “apšaudīja” 85 metru līniju, bet savu rezultātu uzlaboja vien par pieciem centimetriem, saglabājot trešo vietu. Veters un Vadlejhs savus rezultātus vairs neuzlaboja, bet ceturto vietu ieguva soms Tēro Pitkemeki ar 85.34.

Labu rezultātu sasniedza arī igaunis Magnuss Kirts (83.88m), taču ar to sīvajā konkurencē pietika vien sestajai vietai, turklāt austrālietis Hamišs Pīkoks atpalika tikai par vienu centimetru.

Trīssoļlēkšanā vīriešiem amerikānis Kristians Teilors svinēja savu trešo uzvaru šosezon. Viņa rezultāts 17.29m, kas bija par 11cm labāks nekā tuvākajam sekotājam Vilam Klejam, arī no ASV. Bet kārtlēkšanā 5.82m augstumā nolikto latiņu pārvarēja amerikānis Sems Kendrikss, pārliecinoši uzvarot. Neviens cits neuzrādīja labāku rezultātu par 5.62m, ieskaitot otrajā vietā palikušo francūzi Reno Lavillenī.

110m barjerskrējienā jamaikietis Ronalds Levijs laboja savu personisko rekordu un uzstādīja otru labāko laiku šosezon pasaulē (13.05). Viņa uzstādītais temps palīdzēja personisko rekordu labot arī britam Endrjū Pozi (13.14). Bet sieviešu 100m sprintā Elaine Tompsone uzvarēja ar rezultātu 10.91.

Nākamais Dimanta līgas posms būs pēc piecām dienām Lozannā. Dalībnieku sarakstā sieviešu šķēpmešanā ir iekļauta arī Madara Palameika.

Izmantotie resursi:
https://paris.diamondleague.com/en/...

     [+] [-]

, 2017-07-03 23:47, pirms 10 mēnešiem
Kad Kociņu izsauks?!

Tev jābūt autorizētam,