Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource616 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2935, Did:0, useCase: 0
Tomass Bahs. Foto: AP / usatoday.com
1

Bahs: "Olimpiskās spēles nevar būt tirgus laukums visu veidu demonstrācijām"

Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs akcentē, ka olimpiskās spēles var apvienot visu pasauli ar sportu tikai tad, ja olimpiādē var piedalīties visi.
SOK prezidents Tomass Bahs. Foto: AFP/Scanpix

SOK prezidents Bahs: "Covid-19 nevienai valstij neliegs dalību olimpiādē"

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs sociālajā medijā "Instagram" notikušajā sarunā ar Vācijas šķēpmetēju Johanesu Feteru izteicies, ka Covid-19 pandēmijas atšķirīgie izplatības tempi nekļūs par šķērsli kādas atsevišķas valsts sportistu dalībai 2021. gada Tokijas olimpiskajās spēlēs.
Juris Savickis un Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps. Foto: jekabpils.lv
12

Savickis, Kalvītis, Ģirģens un Vējonis atklāj Jēkabpils sporta halli

Šodien ar svinīgu lentas griešanu tika atklāta Jēkabpils sporta halle. Jaunā halle ir kā simboliska dāvana jēkabpiliešiem un pilsētas viesiem pilsētas 350 jubilejas gadā. Pasākums sākās ar svinīgajām uzrunām - klātesošos sveica Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps, bijušais mērs Leonīds Salcevičs, Latvijas Republikas iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens, Latvijas Hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis, Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis, hokeja kluba “Dinamo” padomes priekšsēdētājs Juris Savickis, Jēkabpils Sporta centra direktors Juris Bobrovs un citi.
Francijas izlases centrs Rudī Gobērs. Foto: AP/Scanpix
6

Tokijā bez superzvaigznēm? NBA negrasās apturēt sezonu olimpisko spēļu dēļ

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komisārs Edams Silvers pirms otrās finālspēles līgas televīzijā atzina, ka gadījumā, ja nākamā NBA sezona pārklāsies ar olimpiskajām spēlēm, tas visdrīzāk nozīmēs izlašu palikšanu bez saviem līderiem.
Daija Seto. Foto: AP/Scanpix
3

Sānsoļa dēļ pasaules čempions spiests atteikties no izlases kapteiņa statusa

2016. gada olimpiādes bronzas medaļnieks un pašreizējais pasaules čempions 200 un 400m kompleksajā peldēšanā Daija Seto atteicies no 2021. gada Tokijas olimpisko spēļu Japānas peldēšanas komandas kapteiņa statusa, jo viņa rīcība nav bijusi saskaņā ar minētajā valstī pieņemto lietu kārtību. Šis peldētājs pieķerts kādā "mīlas viesnīcā" ar sievieti, kura nav viņa sieva.
Žoržs Tikmers. Foto: Vadims Morozovs/LOK arhīvs
1

LOK paziņo ilgtermiņa mērķus - 2030. gadā olimpiskajā izlasē vismaz 50 sportisti

Pirmo reizi organizācijas vēsturē Latvijas Olimpiskā komiteja apstiprinājusi ilgtermiņa stratēģiju uz 2030. gadu, ziņo LOK. Atbilstoši modernai pieejai un Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) vadlīnijām "Agenda 2020" ir noteikti divi stratēģiskie uzdevumi – vairāk nekā puse Latvijas sabiedrības regulāri sporto un Latvijas Olimpiskajā komandā ir vismaz 50 atlēti.
Tomass Bahs. Foto: AFP/Scanpix

Bahs: "Kā gan mēs varētu zināt, kā pasaule izskatīsies pēc 320 dienām?"

Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs rēķinās, ka 2021. gada Tokijas olimpiādē koronavīruss joprojām būs problēma. Šobrīd nav iespējams pateikt, kā izskatīsies pasaule pēc 320 dienām.
SOK viceprezidents Džons Koutss un Tokijas spēļu organizēšanas komitejas vadītājs Josiro Mori. Foto: AFP/Scanix
2

SOK viceprezidents: "Tokijas olimpiskās spēles notiks ar vai bez Covid"

Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) viceprezidents Džons Koutss uzskata, ka koronavīrusa pandēmija neizjauks Tokijas olimpiskās spēles 2021. gadā.
Foto: Olimpiade.lv

Pirmoreiz Latvijas delegācijām olimpiskajās un paralimpiskajās spēlēs būs vienots vizuālais tēls

Lai nodrošinātu Latvijas olimpiskās un paralimpiskās komandas vienotu vizuālo tēlu Tokijas olimpiskajās un paralimpiskajās spēlēs nākamā gada vasarā, Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) un Latvijas Paralimpiskā komiteja (LPK) ir izsludinājusi kopīgu starptautisku iepirkuma konkursu sporta tērpu un ekipējuma ražotājiem, vēsta LOK. Tas nozīmē, ka pirmo reizi Latvijas vēsturē olimpiskajai un paralimpiskajai komandai būs vienota vizuālā identitāte.
Foto: LOK
13

LOK Finanšu komisiju vadīs Kalvītis, Ētikas komisiju – boksa federācijas prezidents

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas jaunā sastāva pirmajā sēdē šodien tika apstiprināti piecu LOK komisiju priekšsēdētāji un viņu vietnieki. Turpmākos četrus gadus LOK darbosies sešas komisijas – Finanšu komisija, Ētikas komisija, Juridiskā komisija, Sporta komisija, Attīstības komisija un Atlētu komisija. Atlētu komisijas priekšsēdētājas pienākumus turpina pildīt vieglatlēte Gunta Vaičule, bet par pārējo komisiju vadīšanu šodien tika lemts LOK Izpildkomitejas sēdē.
Foto: EPA/Scanpix
6

Katara piesaka savu interesi rīkot 2032. gada olimpiskās spēles

Kataras Olimpiskā komiteja (QOC) ir izteikusi oficiālu vēlmi pievienoties sarunām par 2032. gada vasaras olimpisko spēļu rīkošanu. Šis pieteikums neuzliek Katarai tālākas saistības, taču tās iespējamā kandidatūra vērtējama kā ļoti nopietna tās finansiālo iespēju dēļ. Līdz šim olimpiskās spēles vēl ne reizi nav notikušas Tuvajos Austrumos.
SOK prezidents Tomass Bahs. Foto: AFP/Scanpix

Bahs plāno kandidēt uz otru termiņu SOK prezidenta amatā

Vācietis Tomass Bahs apliecinājis savus nolūkus pretendēt uz Starptautiskās olimpiskās komitejas prezidenta amatu arī nākamajās SOK vēlēšanās, kas notiks 2021. gadā.
Diks Paunds. Foto: AFP/Scanpix

SOK valdes loceklis: "Ja atcels Tokijas spēles, droši vien nenotiks arī Pekinas OS"

Starptautiskās olimpiskās komitejas ilggadējais valdes loceklis Diks Paunds sarunā ar „Reuters” norādīja, ka, ja koronavīrusa pandēmijas dēļ nāksies atcelt Tokijas vasaras olimpiskās spēles, visticamāk, būs jāatsakās arī no Pekinas ziemas olimpiskajām spēlēm 2022. gadā.
Žoržs Tikmers. Foto: Vadims Morozovs/LOK

Apstiprināts LOK budžets. Salīdzinot ar 2019. gadu, pieaugums par 2.3 miljoniem eiro

Šodien, 10.jūlijā Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālās asamblejas pārskata – vēlēšanu sesijā tika apstiprināta LOK ieņēmumu un izdevumu tāme 2020.gadam 8 012 177 eiro apmērā, kur vairāk kā 70% finanšu līdzekļu tiks novirzīti Olimpisko sporta veidu federāciju atbalstam. Tas ir tikai nedaudz mazāk kā Latvijas lielākās sporta federācijas Latvijas Futbola federācijas budžets, kas šogad samazināts līdz 8.3 miljoniem eiro. Iepriekšējā gadā LOK budžets bija 5.7 miljonu eiro apmērā.
Žoržs Tikmers. Foto: Vadims Morozovs/LOK arhīvs
1

Par jauno LOK prezidentu kļūst Tikmers, ģenerālsekretārs – Lejnieks

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālajā asamblejā par jauno komitejas prezidentu ievēlēts Žoržs Tikmers, ilggadējais LOK ģenerālsekretārs, nomainot Aldonu Vrubļevski, kurš šo pozīciju ieņēma 16 gadus. Savukārt ģenerālsekretāra amatu ieguva Kārlis Lejnieks, Latvijas Tenisa savienības pārstāvis.
Aldons Vrubļevskis un Žoržs Tikmers. Foto: Romāns Kokšarovs, F64
1

LOK Ģenerālā asambleja notiks pastiprinātos drošības apstākļos

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) paziņojusi, ka pēc konsultēšanās ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) pieņemts lēmums piektdien, 10. jūlijā, gaidāmo Ģenerālās asamblejas pārskata – vēlēšanu sesiju rīkot pastiprinātos drošības apstākļos.
Foto: AP/Scanpix

Tokijas mēra amata kandidāts sola atcelt 2021. gada olimpiskās spēles

Bijušais aktieris un tagadējais "Reiwa Shinsengumi" partijas līderis Taro Jamamoto šodien paziņojis par kandidēšanu uz Tokijas mēra amatu. Viņš ir vienīgais kandidāts, kurš savā programmā sola atcelt 2021. gada olimpiskās spēles.
Žoržs Tikmers. Foto: Ģirts Ozoliņš/F64

LOK prezidenta vēlēšanas notiks desmitajā jūlijā

Pārceltā Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālās asamblejas pārskata–vēlēšanu sesija norisināsies 10.jūlijā plkst.9.00 “Elektrum Olimpiskajā centrā”.
Stīvs Kers. Foto: AP/Scanpix
1

Kers: "Nav ne jausmas, vai Tokijas olimpiskajās spēlēs būs NBA basketbolisti"

NBA kluba Goldensteitas „Warriors” galvenais treneris Stīvs Kers, kurš ir arī ASV izlases treneru kolektīvā, ziņu aģentūrai AP norādījis, ka izlasei vadībai šobrīd nav pārliecības, ka nākamajā vasarā paredzētajās Tokijas olimpiskajās spēlēs varēs piedalīties NBA basketbolisti.
Foto: ISA HARSIN/SIPA/Scanpix

Pandēmijas dēļ Parīzē atkal aicinājumi rīkot referendumu par OS rīkošanu

Koronavīrusa pandēmija un Tokijas OS pārcelšana uz 2021. gadu tiek izmantoti kā argumentu Francijas politiķu vidū, lai runātu par atkārtotu Parīzes 2024. vasaras olimpisko spēļu rīkošanas lietderību un sabiedrības atbalstu tām.