Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2935, Did:0, useCase: 0

Tokijas olimpisko spēļu pārcelšana varētu izmaksāt ap 5,5 miljardiem eiro

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Tokijas olimpisko spēļu pārcelšana varētu izmaksāt ap 5,5 miljardiem eiro
Foto: AFP/Scanpix

LETA--DPA. Tokijas olimpisko un arī paralimpisko spēļu pārcelšana uz citu laiku Japānai varētu izmaksāt aptuveni 5,8 miljardus ASV dolāru (5,4 miljardus eiro), vēsta vietējie eksperti.

Jau ziņots, ka Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) tuvāko četru nedēļu laikā lems par 2020. gada Tokijas Olimpiādes norisi, pieļaujot arī spēļu pārcelšanu. Pirmdien pirmo reizi par spēļu pārcelšanu tika runāts arī Japānas valdības sanāksmē.

Tikmēr japāņi pēc pirmajām spekulācijām nesēdēja rokas klēpī salikuši un veica jau pirmos aprēķinus. Kansai universitātes ekonomikas profesors Katsuhiro Mijamoto pavēstījis, ka olimpiādes pārcelšana Japānai varētu izmaksāt ap 5,4 miljardiem eiro.

Lai arī Olimpiādes atcelšana netiek izskatīta, profesors aprēķinājis, ka pilnīga pasākuma atcelšana izmaksātu ap 4,5 triljonus jēnu (380 miljardus eiro).

Tikmēr "SMBC Nikko Securities" vadošais ekonomists Juniči Makino laikrakstam "Business Daily" norādīja, ka olimpiādes pārcelšana varētu izmaksāt ap 670 miljardiem jēnu (5,6 miljardiem eiro). Savukārt pilnīga olimpisko spēļu atcelšana izmaksātu 7,8 triljonus jēnu (658 miljardus eiro).

Pirmdien uz SOK vēl lielāku spiedienu izdarīja Kanāda un Austrālija. Abu valstu Olimpiskās komitejas paziņoja, ka gadījumā, ja olimpiskās spēles netiks pārceltas uz nākamo gadu, tajās nepiedalīsies neviens Kanādas vai Austrālijas valsts piederīgais. Ārzemju mediji vēsta, ka par šādu soli varētu izšķirties arī Ķīna un Polija.

     [+] [-]

, 2020-03-23 17:22, pirms 10 mēnešiem
Nauda nosaka visu...

     [+] [-]

, 2020-03-23 17:52, pirms 10 mēnešiem
interesanti, kas veido šos 380 vai 658 miljardus eiro...
kat kā stipri uzpūsta summa... manuprāt...
būtu interesanti redzēt smalkāku aprakstu... no kurienes šādas summas...

     [+] [-]

, 2020-03-23 19:47, pirms 10 mēnešiem
Nu ko, redzēsim prioritātes - nauda vai cilvēks?