Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2935, Did:0, useCase: 0

Sportistu kustība: Ierobežojumi neļauj pienācīgi sagatavoties spēlēm

Andrejs Siliņš

Sportistu kustība: Ierobežojumi neļauj pienācīgi sagatavoties spēlēm
Foto: Reuters / Scanpix

Sportistu kustība "Global Athlete", kuras mērķis ir iedvesmot sportistus un vadīt pārmaiņas pasaules sportā, publiski aicinājusi Starptautisko Olimpisko komiteju (SOK) un Starptautisko Paralimpisko komiteju (SPK) pārcelt šovasar plānotās Tokijas olimpiskās un paralimpiskās spēles līdz "Covid-19" pandēmija tiek kontrolēta.

"Mūs uzrunājuši simtiem sportistu un šodien aicinām SOK un SPK sportistu drošību un labklājību izvirzīt kā prioritāti un pārcelt olimpiskās spēles līdz "Covid-19" globālā pandēmija tiek kontrolēta. SOK un SPK jārīkojas tāpat, kā rīkojas pārējā pasaule. Līdz pat šodienai organizatori aicinājuši sportistus gatavoties spēlēm. Sportisti vēlas būt daļa no risinājuma, lai spēles būtu izdevušās, taču šī brīža globālie ierobežojumi, kas ierobežo pulcēšanos, slēdz treniņbāzes un valstu robežas, neļauj atlētiem pienācīgi sagatavoties šīm spēlēm, sportistu veselībai un drošībai jābūt primārai," sacīts organizācijas paziņojumā.

"Sportam ir pienākums parūpēties par atlētiem. Sabiedrības veselība jāizvirza par prioritāti pār sporta pasākumiem. Aicinājums turpināt strādāt kā ierasts un gatavoties spēlēm skaidri nostāda sportistu fizisko un mentālo veselību riskantā pozīcijā. Sportisti vēlas īstenot savus sapņus, piedaloties olimpiskajās un paralimpiskajās spēlēs. Saprotam izaicinājumus un izmaksas, ar kādām jārēķinās, pārceļot spēles, un tas padara šo lēmumu sarežģītu.

Visi saprotam, ka olimpiskās spēles dod unikālu iespēju apvienot valstis un sadrumstaloto pasauli. Tāpēc nogaidīšana ir tik svarīga. Ar jēgpilnu sportistu kopīgu iesaisti nākotnes spēles var kļūt par svinībām, kas parāda, ka katrs paveicām savu darba daļu, lai pārvarētu "Covid-19" pandēmiju.

Beigās lūdzam arī TV tiesību īpašniekus (NBC) un sponsorus pielāgoties tāda paša līmeņa rūpēm pret sportistiem, atbalstot SOK un SPK ar elastību un sapratni šajos nepieredzētajos laikos."

Tokijas olimpiskās spēles paredzētas no 24. jūlija līdz 9. augustam, bet paralimpiskajām spēlēm jānotiek no 25. augusta līdz 6. septembrim.

"Global Athlete" ir starptautiska sportistu vadīta kustība, kas iedvesmo un vada pozitīvas pārmaiņas pasaules sportā, un kopīgi balansē spēku sadalījumu starp sportistiem un funkcionāriem. Organizācijas mērķis ir palīdzēt sportistu balsīm būt nozīmīgākām pasaules sportā, atzīstot, ka sportistu viedokļu nolaidība un apspiešana bijusi pārāk ilga, teikts kustības mājaslapā.