Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2935, Did:0, useCase: 0

Olimpiskā komiteja sportistu finansēšanu virzīs caur federācijām

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Olimpiskā komiteja sportistu finansēšanu virzīs caur federācijām
Žoržs Tikmers. Foto: Vadims Morozovs/LOK arhīvs

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomiteja pieņēma lēmumu 2021.gadā ieviest “Vienas pieturas aģentūras” modeli, tā nostiprinot Olimpisko sporta veidu federāciju pastāvību, atbildību gan par savu sporta veida attīstību, gan par sportistiem, treneriem un komandām.

Prioritāti tiks nodrošināts Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sportistu, “Tokija 2020” un “Pekina 2022” Olimpisko komandu kandidātu atbalsts, atbilstoši kritērijiem, finanšu līdzekļus treniņu – sacensību darbam saņemot sava sporta veida federācijā.

Tāpat tika prezentēta arī LOV “Attīstības programma 2020 – 2024” un galvenie darba virzieni 2021.gadam, akcentējot arī neolimpisko sporta veidu elites sportistu, sporta spēļu veidu U vecuma grupu komandu medicīnisko un rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanu un fiziskās sagatavotības ekspertu pakalpojumu funkcijas nodrošināšanu sportistu treniņu un sacensību vietās.

Tika izveidota darba grupa, kas LOK Valdei sagatavos priekšlikumus finansējuma sadales kritērijiem un kārtībai Covid-19 krīzes apstākļos.

Izmantotie resursi:
LOK ieviesīs “Vienas pieturas aģentūras” modeli...

     [+] [-]

, 2020-11-12 18:37, pirms 4 mēnešiem
Riskanti. Jau ar Olimpisko centru būvniecības afēru šie kadri pierādīja savu izsūtāmo šuneļu lomu politmafijas rokās, bez konkursa pasūtot megadārgus būvniecības projektus, kurus šobrīd atmaksā nodokļu maksātāji, jo valdība ir bijusi to būvēšanai LOK ņemto kredītu galvotāja, kurus LOK nemaz netaisījās atmaksāt. Biznesa plānos, protams, viss bija saplānots savādāk. Tagad visādām naudas atmazgāšanas federācijām, kur vadoņi ir izbijušie politiķi un ierēdņi sāksies zelta lietus. Ļoti ceru, kā kļūdos. Kāpēc naudu nevar dalīt pa tiešo IZM, kur vesels departaments liekēžu sēž un nesaprotams ko dara?