Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:345, Did:0, useCase: 0

Ostapenko: "Saņemtais brīdinājums mani padarīja vēl motivētāku un dusmīgāku"

Ints Megnis
Ints Megnis

Ostapenko: "Saņemtais brīdinājums mani padarīja vēl motivētāku un dusmīgāku"
Aļona Ostapenko pēc Vimbldonas ceturtdaļfināla sasniegšanas
Foto: EPA/Scanpix

Latvijas tenisa zvaigzne Aļona Ostapenko uzsver, ka nav dzirdējusi padomus no tribīnēm, kad saņēma brīdinājumu Vimbldonas ceturtās kārtas mačā, tomēr šis notikums viņu padarījis vēl motivētāku un dusmīgāku.

Ostapenko pirmdien neveiksmīgi iesāka spēli pret baltkrievieti Aleksandru Sasnoviču un pirmajā setā nokļuva iedzinējos ar 2-5, turklāt šajā brīdī saņēma brīdinājumu, jo it kā treneris viņai neatļauti devis padomu no tribīnēm. Uzzinot jaunumus, Ostapenko devās strīdēties pie galvenās tiesneses, tomēr visu uztvēra ar smaidu un turpmākajā mačā zaudēja tikai vienā geimā.

"Domāju, ka mača sākumā pretiniece spēlēja tiešām labi. Nevarēju ieiet ritmā, tomēr tad lēnām pieradu pie tā, sāku just savu spēli. Domāju, ka spēli pabeidzu tiešām pārliecinoši," pēcspēles preses konferencē teica Ostapenko. "Patiesību sakot, nesapratu par ko man iedeva brīdinājumu, jo nedzirdēju, ka kāds kaut ko teica. Iespējams, kāds no skatītājiem kaut ko pateica, bet es nedzirdēju, ka kāds no manas komandas būtu ko teicis. Tāpēc runāju ar tiesnesi. Šis brīdinājums padarīja mani vēl motivētāku un dusmīgāku, tāpēc sāku spēlēt vēl labāk."

Kādreizējā junioru čempione Ostapenko ceturtdaļfinālu Vimbldonā sasniegusi otro gadu pēc kārtas. Tomēr pērn viņa Londonā ieradās kā Francijas atklātā čempionāta uzvarētāja, kamēr šogad iepriekšējā "Grand Slam" turnīrā zaudēja jau pirmajā mačā.

"Pērn man bija uzvaru sērija un pēc "French Open" tikai turpināju uzvarēt. Šogad "French Open" nebija tik veiksmīgs, tāpēc pirms Īstbornas turnīra daudz trenējos. Nospēlēju Īstbornā un atbraucu šeit," stāsta Ostapenko. " Domāju, ka mans stils ir parocīgs zāles segumam. Izbaudu laiku šeit un gaidu nākamo maču."

Ostapenko, protams, arī saņēma jautājumu par nebijušo notikumu, ka ceturtdaļfinālu nav sasniegusi neviena no tenisistēm, kuras izliktas ar pirmajiem desmit numuriem. Latvijas tenisiste gan uzsvēra, ka cenšos fokusēties uz savu sniegumu. "Pat šodien, kad biju iedzinējos ar 2-5, kaut kā spēju uzvarēt setu. Domāju, ka tas man dos vēl lielāku pārliecību nākamajām spēlēm. Uzskatu, ka pirmās kārtas ir ļoti smagas izliktajām spēlētājām, viņām ir lielāks spiediens. Tāpat jāsaka, ka zāle ir viltīgāks segums - man tiešām patīk spēlēt uz zālāja, es to izbaudu, bet dažiem spēlētājiem tas nav mīļākais segums. Domāju, ka pašlaik spēlēju labā līmenī, jūtos pārliecināta."

"Turnīrā tāpat ir palikušas labas tenisistes - visi, kas iekļūst ceturtdaļfinālā ir labi tenisisti. Cenšos fokusēties uz sevi, kā jau teicu iepriekš," pauda Ostapenko, kura nākamajā kārtā spēkosies ar slovākieti Dominiku Cibulkovu. "Esmu ar viņu dažas reizes spēlējusi, it kā zinu kā viņa spēlē. Sagatavošos labi tam mačam. Viņa arī ir agresīva tenisiste, ļoti labi kustās. Viņai ir labs sitiens no ērtās puses ("forehand"), domāju, ka man der viņas spēles stils, jo jutīšu spēles ritmu. Iepriekšējie mūsu mači bija sen, domāju, ka tagad spēlēju labāk."

Ostapenko ar Cibulkovu spēlējusi divreiz un abos mačos zaudējusi. Iepriekšējā viņu tikšanās reize bija pērn pavasarī Indianvelsā.

"Domāju, ka jūtos nedaudz brīvāk, jo pēc "French Open" lielais spiediens ir pazudis. Beidzot tas ir pazudis. Tagad ir jauns turnīrs, vēl viena lieliska iespēja man. Domāju, ka šajā turnīrā spēlēju ļoti labi. Mans spēles līmenis ir augstāks nekā iepriekšējā "Grand Slam" turnīrā," saka Ostapenko, vēlreiz atzīstot, ka zemapziņā jau gaidījusi neveiksmīgu "French Open" turnīru. "Centos to aizmirst cik ātri vien iespējams. Atgriezos mājās, paņēmu vairākas brīvas dienas, nosvinēju dzimšanas dienu un tad sāku gatavoties zālāja sezonai. Domāju, ka tagad spēlēju daudz labāk - līdzīgi tam kā pērn "French Open". Turklāt zāle ir nedaudz parocīgāka manam spēles stilam, jo izspēles nav tik garas, īpaši, ja servēju labi. Tas man ir daudz ērtāk."

  +3 [+] [-]

, 2018-07-09 19:52, pirms gada
Aiziet, Aļona!!!!!!!!!!!!!

  -1 [+] [-]

, 2018-07-09 19:56, pirms gada
Man ir nelielas aizdomas ka tā bija ieplānota provokācija lai uzkurinātu Ostapenko!

  -2 [+] [-]

, 2018-07-09 20:46, pirms gada
Paradoksāli ka Ostija pēc raktura ir 5 reizes spēcīgāka par mīksto gulbi- meķtiecīga, neataidīga, nepiekāpīga, lai gan gulbis taču ir vecis un vajadzētu būt otrādāk.

  -3 [+] [-]

, 2018-07-09 21:13, pirms gada
hilss rakstīja: Paradoksāli ka Ostija pēc raktura ir 5 reizes spēcīgāka par mīksto gulbi- meķtiecīga, neataidīga, nepiekāpīga, lai gan gulbis taču ir vecis un vajadzētu būt otrādāk.
Malacis !!! Tu perfekti saredzéji. Aļona tiešām ir meitene ar raksturu - nepiekāpīga, mērķtiecīga, ambicioza, pārliecināta....vēl var ilgi turpināt...Gulbim nekas no tā nav. Vienīgais kas viņiem ir kopīgs - abi ir talantīgi...iespējams, ka Gulbis pat neeedaudz vairāk...

  +2 [+] [-]

, 2018-07-09 21:20, pirms gada
tapirs19 rakstīja: Malacis !!! Tu perfekti saredzéji. Aļona tiešām ir meitene ar raksturu - nepiekāpīga, mērķtiecīga, ambicioza, pārliecināta....vēl var ilgi turpināt...Gulbim nekas no tā nav. Vienīgais kas viņiem ir kopīgs - abi ir talantīgi...iespējams, ka Gulbis pat neeedaudz vairāk...
Nemuldi, Gulbis šodien zaudēja tikai dēļ traumas

  -1 [+] [-]

, 2018-07-09 21:25, pirms gada
tapirs19 rakstīja: Malacis !!! Tu perfekti saredzéji. Aļona tiešām ir meitene ar raksturu - nepiekāpīga, mērķtiecīga, ambicioza, pārliecināta....vēl var ilgi turpināt...Gulbim nekas no tā nav. Vienīgais kas viņiem ir kopīgs - abi ir talantīgi...iespējams, ka Gulbis pat neeedaudz vairāk...
Tā jau ierasta parādība ka sievietes lv pēc rakstura ir spēcīgķas un tāpēc bieži dzīvo vienas un audzina sīkos. Gulbis ir tipisks pastalniels - mīksts, slinks, līku muguriņu un alus glazi rokā, vajag vel garus matus tad būs pilns komplekts. heh
Tādi paši mikstmieši jau tik arī fano par viņu

  -2 [+] [-]

, 2018-07-09 21:28, pirms gada
Džoko un Nadāls faktiski ir Gulbja venaudži, bet ja salīdzina viņus visus tad uz reiz var pateikt kuri no viņiem ir veči, bet kurš ir atpalicis

  -1 [+] [-]

, 2018-07-09 21:34, pirms gada
vorkuta rakstīja: Nemuldi, Gulbis šodien zaudēja tikai dēļ traumas
Neiet runa par šodienu, bet par viņa izpausmēm visas karjeras garumā. Ja piemini šodienu, tikpat var pieminēt vakardienu, kad Gulbis vinnēja vīrusu nomocīto Zverevu.

     [+] [-]

, 2018-07-09 21:38, pirms gada
Vispār jau salīdzināt sieviesu tenisu ar vīriešu nav gudri. Konkurence daudz lielāka.

  -1 [+] [-]

, 2018-07-09 21:46, pirms gada
Roluxzz rakstīja: Vispār jau salīdzināt sieviesu tenisu ar vīriešu nav gudri. Konkurence daudz lielāka.
nē, vecīt, neviens nesalīdzina vīriešu tenisu ar sieviešu. Runa iet par konkrētām Personībām.

  +1 [+] [-]

, 2018-07-09 21:47, pirms gada
hilss, tu ir eijnuks!

  +1 [+] [-]

, 2018-07-09 21:49, pirms gada
Alpaville rakstīja: Man ir nelielas aizdomas ka tā bija ieplānota provokācija lai uzkurinātu Ostapenko!
Nē, taču. Vienkārši kāds no Aļonas komandas izsaucās: Davaj, davaj! Bet līnijtiesnesis bija vai nu burta kalps vai arī uzskatīja to par šifrētu ziņojumu.

  -1 [+] [-]

, 2018-07-09 21:56, pirms gada
Roluxzz rakstīja: Vispār jau salīdzināt sieviesu tenisu ar vīriešu nav gudri. Konkurence daudz lielāka.
Nemurgo, sievietām ir lielāka konkurence jo veči spēlē hokeju, futbolu un daudz ko citu.

     [+] [-]

, 2018-07-09 23:26, pirms gada
Interesanti, ka Aļona negribēja atbildēt uz LV jautājumiem. Nez tas tāpēc, ka uzreiz saprata, ka jautājums par trenneri? Tādu dzelzs seju ieņēma.

  -3 [+] [-]

, 2018-07-10 00:00, pirms gada
Nav jéga salîdzinãt vîru un sievießu tenisu, večiem IR daudz augstãks, tas ir cits lîmenis. Gulbis ir visu laiku Latvijas labãkais tenisists un maz ticams, ka kåds spés tam tuvoties. Savã meistarïbã dãmas tomér stipri atpaliek, nav runa par tituliem, vai fizisko spéku, bet par tehnisko izpildîjumu, stabilitãti.
Ostapenko pagaidãm ir veicies, ka nopietnãkãs konkurentes ir novåktas no ceła, Cibulkova jau arï beidzamã laikã spélê visai viduvéji

  +1 [+] [-]

, 2018-07-10 00:29, pirms gada
hilss rakstīja: Nemurgo, sievietām ir lielāka konkurence jo veči spēlē hokeju, futbolu un daudz ko citu.
litrobolu
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja