Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1544, Did:0, useCase: 0

Dienvidkorejas komandas piespiež ārzemniekus sarauties

Dienvidkorejas komandas piespiež ārzemniekus sarauties
Deivids Saimons
Foto: rappler.com

Pēc tam, kad Dienvidkorejas Basketbola līga padzina ārzemnieku, kurš izrādījies pārāk garš, līdzjutēji pauduši neizpratni, bet komandas un spēlētāji meklē veidus, kā ar situāciju tikt galā.

Dienvidkorejā vienā komandā drīkst spēlēt divi ārzemnieki, un nesen noteikumos tika pieņemtas svarīgas izmaiņas. Sākot no nākamās sezonas, viens no spēlētājiem nedrīkstēs būt garāks par diviem metriem, bet otrs nedrīkstēs pārsniegt 1,86 metru robežu. Izmaiņu dēļ doties prom bija spiests viens no līdzjutēju mīluļiem – amerikānis Deivids Saimons. Savdabīgi, bet basketbolists pirmo reizi izrādījies par garu – viņš robežu pārsniedzis par 2,1 centimetra tiesu.

"Biju diezgan vīlies. Būt tik tuvu – tas ir ļoti nepatīkami. Neizskatās, ka atgriezīšos, ja vien viņi atkal nemainīs noteikumus," teica Saimons, kurš atgriezies dzimtenē. Iepriekšējās divās sezonās viņš bija Dienvidkorejas līgas līderis. Ņemot vērā izmaiņas, Dienvidkorejas prezidentam iesniegta petīcija, lai panāktu noteikumu atcelšanu. Tāpat līdzjutēji neizpratni pauda sociālajos tīklos.

Interesanti, ka šī nav pirmā reize, kad Dienvidkoreja spērusi šādu soli – noteikums par auguma ierobežojumu ir spēkā jau kopš 1997. gada, taču limits nekad nav bijis tik zems. Līga šādu soli spērusi, lai pasargātu vietējos spēlētājus, kuri auguma ziņā nevar sacensties ar ārzemniekiem, galvenokārt – amerikāņiem. Līgas ģenerālsekretārs sacīja, ka auguma limits palīdzēs spēlei kļūt ātrākai un rezultatīvākai, veicinot basketbola popularitāti valstī.

Dienvidkorejas komandas izmēģinājušas dažādus paņēmienus, kā apiet noteikumus jeb bijuši mēģinājumi palīdzēt spēlētājiem sarauties. Pirms mērīšanas celti smagumi un skriets krosiņš, cerībā, ka dehidrācija liks spēlētājiem kļūt mazliet mazākiem.

Auguma ierobežojumi ir arī Filipīnās, un pagājušajā gadsimtā komandas pirms mērīšanas likušas spēlētājiem noskūt galvas, cerot, ka tas palīdzēs. Citi paņēmieni sevī ietvēra pietupienus ar svaru stieni, cerot, ka spēlētājs no tā sarausies. Tāpat vienmēr ir krāpšanās – nemanāma ceļu ieliekšana, atspiešanās pret sienu, lai nebūtu pilnīgi taisns. Tomēr atbildīgie ātri vien saprata, kas notiek, un turpmāk spēlētājus mērija, kad viņi bija nogūlušies uz grīdas.

Izmantotie resursi:
South Korean basketball is cutting foreign...

     [+] [-]

, 2018-04-14 08:17, pirms 10 mēnešiem
Dienviskorejas basis jau tā ir ātrs un punktiem bagāts. Pēc 10min sāksies fināla ceturtā spēle, kuru easy var redzēt youtube. Iesaku paskatīties, daudz intefesantāk kā skatīties, piemēram, LBL spēles.
Un Saimons ir labs, viņu stabili paņems kāda cita āzijas komanda.